• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Niskie oprocentowanie lokat. Czy ktoś odkłada tak pieniądze?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2015 9:38
Cześć. Ostatnio przeglądałam sobie ofertę przeróżnych banków i niektóre z nich oferują śmieszne oprocentowanie.
Jest to na przykład 0,1 % na lokacie standardowej 1 miesięcznej w PKO BP
Ewentualnie lokata klasyczna w banku BGŻ 0,3 % .
Jakie daje to odsetki?
Od 70 gr do 2 zł przy kwocie 100 tys. złotych?
Cytuj
pracek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2015 11:39
Mi raz zdarzyło się skorzystać z takiej lokaty. Tak się składało, że wylatywaliśmy z żóną na wakacje i wybraliśmy się do 1 lepszego banku z pieniędzmi aby je ulokować w bezpiecznym miejscu. Był to właśnie wspomniany PKO BP . Na 1 miesiąc było to chyba 1% tak więc trochę lepiej niż lokaty o jakich tutaj piszesz.
Myślę,ze wiele osób trzyma na takich kasę. Po prostu nie chce im się zmieniać banku.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

26.2.2015 12:14
Takich lokat nie oplaca sie zakladac. Zysk zje inflacja.
Cytuj
winka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2015 13:11
Myślę,ze wiele osób często po prostu się myli. Widzi oprocentowanie 0,3% i może mu mignąć przed oczami, że jest to jakieś 3% . Wtedy zakłada.
Lokaty takie są zwykle dla małych kwot oraz na tydzień albo dwa tygodnie. Również jestem zdania,że nie warto jest się w to bawić. Zarobimy grosze a tylko zmarnujemy czas na założenie lokaty.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.2.2015 14:04
winka napisał
Myślę,ze wiele osób często po prostu się myli. Widzi oprocentowanie 0,3% i może mu mignąć przed oczami, że jest to jakieś 3% . Wtedy zakłada.
Lokaty takie są zwykle dla małych kwot oraz na tydzień albo dwa tygodnie. Również jestem zdania,że nie warto jest się w to bawić. Zarobimy grosze a tylko zmarnujemy czas na założenie lokaty.
No bez przesady, jak lokujesz pieniądze to nie pomylisz się o tyle, niemożliwe.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.3.2015 12:02
Mozna i znaleźć lepsze oferty: db Lok@ta-2 miesiące-5%, Lokata HAPPY- 3miesiące-4,5%- Lokata Start w Meritum-2miesiące- 4,5%, Smart Lokata "na powitanie"-1miesiąc-4,4%. Jest kilka niezłych ofert jak widać.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

2.3.2015 21:56
na krótko i drobne kwoty...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.3.2015 9:02
No to,że jest wiele lokat dobrze oprocentowanych to wiemy ale są to zwykle jedynie promocje dla nowych klientów i na krótki czas. Ciekawi mnie właśnie to niskie oprocentowanie w niektórych bankach.
Jakiś czas temu miałem do załatwienia sprawę w pko bp. Namawiali mnie tam na ekstra opłacalna lokatę 1%. Powiedziałem ,że w innych jest lepiej to zaczęli mówić,że ich bank jest pewny a inne nie za bardzo ...
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.3.2015 11:47
To już marketing z wyższej półki :) Na 1 proc.to juz z desperacji trzeba chyba sie decydować,a podobno znow maja obniżyc o 0,25 stopy przez deflacje. No niezbyt to wygląda.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

4.3.2015 8:59
Piotr napisał
To już marketing z wyższej półki :) Na 1 proc.to juz z desperacji trzeba chyba sie decydować,a podobno znow maja obniżyc o 0,25 stopy przez deflacje. No niezbyt to wygląda.


od strony zakładających lokaty średnio, ale ci którzy mają kredyty zwyczajnie płacą niższe raty ;-)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź