• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy oprocentowanie wreszcie wzrosnie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

26.2.2015 12:17
Nikt tu nie pisze, ze nigdy nie wzrosnie :) chodzi o najbliższą perspektywę, kilku lat.
Cytuj
patkanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2015 13:03
No to w tym roku nie ma na to szans ;)
3 tygodnie temu zakładałam lokatę w Getin Banku. Na 30 tys. złotych. Na pół roku . Zaproponowali mi wtedy 3,5% oprocentowania. Zgodziłam się na to. Wczoraj do nich dzwonię z pytaniem jakie oprocentowanie zaoferują mi jak założę jeszcze drugą lokatę ( tym razem na 10 tys. złotych). Pan powiedział mi, że max 3,2% ponieważ spadło.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.2.2015 14:07
patkanka napisał
No to w tym roku nie ma na to szans ;)
3 tygodnie temu zakładałam lokatę w Getin Banku. Na 30 tys. złotych. Na pół roku . Zaproponowali mi wtedy 3,5% oprocentowania. Zgodziłam się na to. Wczoraj do nich dzwonię z pytaniem jakie oprocentowanie zaoferują mi jak założę jeszcze drugą lokatę ( tym razem na 10 tys. złotych). Pan powiedział mi, że max 3,2% ponieważ spadło.
Syzbko spada w takim razie, no niezle. Zamiast rosnac.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.3.2015 11:50
Ale patrzcie - http://www.comperia.pl/jesli-blokowac-to-wlasnie-teraz.html pisza, zeby wlasnie lokowac teraz. Tzn. ze moze byc gorzej :D
Cytuj
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.3.2015 15:06
No niby tak spada ale szkoda,że nie poczekałaś Patkanka z lokatą.W sumie nie mogłaś tego wiedzieć ale jest tutaj temat założony przez pana Roberta Sieranta o nowej lokacie właśnie w Getin Banku. Oferują tam obecnie 4% na lokacie na 2 miesiące . Od 1000 do 100 000 zł. Tak więc oprocentowanie raz spadło, potem wzrosło do jeszcze wyższego poziomu.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

4.3.2015 15:44
RPP obniżyła stopy procentowe o 50pb czyli należy się spodziewać spadku oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych (oczywiście również kredytów).
Pozytywnie to wpłynie na zyski z funduszy obligacyjnych, o których pisałem w innym wątku.

Ta lokata 4% na 2 m-ce do 100kzł to dość ciekawa oferta na dzień dzisiejszy (i najbliższe 2 m-ce), a co będzie później? Tego nie wie nikt...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.3.2015 10:46
Myślę,że za kilka miesięcy będziemy spodziewali się lokat na poziomie ok 3%. Jeszcze dwa lata temu zakładałem bez problemu lokatę na rok w Santander Banku oprocentowaną na 5,6% z tego co pamiętam.Wtedy wydawało mi się to dośc niewielkim oprocentowaniem Obecnie trzeba byłoby takiego ze świecą szukać. Z biegiem lat sukcesywnie spada.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.3.2015 11:00
3, 5, 7 czy 12% na lokacie, to są tylko wartości NOMINALNE, tak naprawdę nie ma to znaczenia, bo ww. wartości trzeba porównać do wskaźnika inflacji; im wyższa inflacja tym wyższe stopy procentowe i oprocentowanie lokat, a "zysk" z lokat jest przecież zbliżony bez względu na to jakie jest ich oprocentowanie nominalne
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź