• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Przestałeś płaić za konto osobiste?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

16.2.2015 12:54
w pewnym momencie przestaliśmy korzystać z konta osobistego? Mamy nowe, lepsze, tańsze. O tamtym zapomnieliśmy. Lepiej sobie przypomnijmy, bo ta amnezja może nas kosztować. Ile? Kiedy bank naliczy opłaty? O tym tutaj?
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.2.2015 13:53
Problem jest w tym,że czasami człowiekowi nie chce zamknąć się konta albo po prostu o tym zapomni. Idealnie byłoby jakby można było w każdym przypadku zamknąć takie konto przez internet. Nie jest to często możliwe ponieważ niektóre banki nie dają takiej możliwości. Dla przykładu w Idea Banku konto można zamknąć jedynie osobiście. W ten weekend musiałem się fatygować 100 km do innego miasta ( tam jest oddział) aby zamknąć konto firmowe, które automatycznie musiałem załozyć przy leasingu i z którego była pobierana opłata co miesiąc.
Cytuj
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 7:35
To trzeba zakładać konto w banku, który masz w swoim mieście.
Swoją drogą to polecam dokładnie dowiedzieć się czy dane konto zostało zamknięte. Czy nie ma na nim żadnego debetu. Mi raz zdarzyło się,że po roku przyszło mi z banku ponaglenie do zapłaty. Na zamykanym koncie zostało raptem kilka groszy ale ponaglenie swoje kosztowało.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 10:09
Trzeba zamykac jak sie rezygnuje, czesto mozemy nie byc swiadomi oplat, skoro oni czekaja, az cos sie na koncie ruszy, tak moga czekac i naliczac w nieskonczonosc. A tak czlowiek ma czysta karte.
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.2.2015 7:54
Otoz to. rada jest prosta: nie korzystamy -zamykamy. Nie bedzie wtedy problemów. Tye teraz jest placowek bankow, ze nie powinno byc z tym problemu. Nawet wracajac z pracy, zajsc i zlozyc dyspozycje.
Cytuj
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.2.2015 13:24
No właśnie niekoniecznie. Wszystko zależy od banku. Odsyłam do wykopu aby sobie poczytać jakie problemy robi z tym na przykład mbank. Aby zamknąć konto człowiek potrafi tam czekać godzinę w czasie której usilnie wypytują sie go czemu chce zamknąć tam konto i wciskają jakieś dodatkowe usługi.
Wszystko zależy od wybranej instytucji. W jednej jest prościej, w drugiej już mniej.
Cytuj
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.2.2015 14:27
Są problemy, bo nie chca zamykac kont od reki, potem jest problem, bo nie ma odpowiedniego salda po miesiacu i znowu i tak w kolko. Ludzie sobie wola oszczedzic nerwow, i nie zamykaja.
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.2.2015 12:19
Powinno się moc skladac dyspzycje telefoniczne, byłoby to duzo latwiejsze i szybsze rozwiazanie.
Cytuj
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.2.2015 13:26
Możesz ale koniec końców w wielu sytuacjach musisz się jednak pojawić osobiście w banku. Możesz wysyłać pisma. Potem po 2 tygodniach potrafią Ci je odesłać z dopiskiem że na przykład podpis nie jest w odpowiednim miejscu.
Często również wyznaczają totalnie nierealne terminy na wizyty w sprawie zamykania konta. Na przykład o godzinie 12 w poniedziałek .
Cytuj
Odpowiedź