• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Depozyty w parabankach

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.2.2015 14:30
Kaja Metrowska napisał
W sumie państwo powinno ostrzegać przed takimi instytucjami. Weźmy pod uwagę,że nie każdy człowiek zna się na sprawach finansowych.Wiele osób, szczególnie w starszym wieku widząc,że dana firma posiada swoje placówki, jest reklamowana w telewizji wierzy,że jest to sprawdzona instytucja. Oraz ufa,że nic się nie stanie jeśli powierzą im swoje pieniadze.
Sama wiem ,że jest to złe myslenie ale jednak tak jest.
Czemu ostrzegac? Ludzie chyba powinn wiedziec co robia. Moze w ogole trzeba mowic, dorosłym ludziom co jest dobre a co ne? Co wypada a co nie? Bez przesady, trzeba samemmu odrozniac dobro od zła :D
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 13:54
Jestem zdania że jednak przestrzeganie jest dobrym pomysłem.
Ludzie często zbierają informacje na dany temat dopiero jak coś się stanie złego, a w tedy zazwyczaj jest już za późno.
Zgadzam się że to ich problem i powinni być świadomi w co się pakują ale nie zawsze starsi ludzie do końca rozumieją swoją/parabanku sytuacje potem popadają w długi i to nasze pokolenie będzie musiało się użerać z długami pozostawionymi w spadkach za 10-15lat. Wiec ja dziękuje bardzo wole już ostrzegać ludzi wcześniej.
Cytuj
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 10:08
No przecież jak był Amber Gold to były przesłanki za tym aby tam nie dawać pieniędzy. Były artykuły o człowieku, który to założył. Że kiedyś był karany za oszustwa.\
Sam pamiętam,że czytałem o tym na przykład w gazecie wyborczej. Były jeszcze jakieś programy w TV. Tak więc nie jest prawdą to,ze wcale się o tym nie mówiło. Mówiło się ale po prostu ludzie nie chcą takich rzeczy słuchać.
Liczy się dla nich jedynie zysk. Widzą większe oprocentowanie, myslą,że jak coś ma placówke to jet bezpieczne....
Cytuj
monk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 9:15
Pisało się o tym. Ludzie jednak nie czytali. Pamiętam wywiad z jedną panią w telewizji. Mówiła,że przecież ona zainwestowała w Alpen Gold a to taka dobra firma :)
Obecnie powstaje bardzo wiele parabanków. Wydaje mi sie,że jednak więcej jest tych udzielających pożyczek niż przyjmujacych depozyty.Po wielkiej aferze z amber gold społeczeństwo stało się jednak trochę bardziej doinformowane i ludzie są uważniejsi . Wpłacają pieniądze na lokaty w bankach.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 11:59
Firm pożyczkowych jest istny wysyp. Na szczęście ludzie trochę przejrzeli na oczy po amber gold ale nadal trzeba społeczeństwo doinformowywać. Ja się od parabanków trzymam z dala.
Cytuj
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 12:15
Ty ale inni nie;)
Obecnie jest tego cała masa. W telewizji bębni wprost od sytuacji, w których ktoś został oszukany przez parabank, na przykład przez firmę pożyczkową. Ludzie się tym wcale nie przejmują. Pożyczają ile tylko mogą. A potem spirala długów robi się coraz większa.
Nawet dzisiaj jak wyjmowałem listy ze skrzynki pocztowej to 1/3 z nich to ulotki promujące firmy pożyczkowe. Oczywiście prywatne.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 14:22
To jest temat rzeka, mi sie wydaje wlasnie, ze po amber gold to nastapil wysyp takich instytucji. Nie sadzicie, ze kiedys tego tyle nie bylo. Teraz doslownie wszedzie, na ulicach w Internecie, w skrzynkach mailowych, na fb. Wszedzie mozna sie z nimi spotkac.
Cytuj
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 18:16
A moim zdaniem, państwo powinno coś robić, ostrzegać, alarmować, a przede wszystkim karać oszustów. Mówicie, że ci ludzie są sami sobie winni, ale skoro oni nawet nie odróżniają Amber Gold od Alpen Gold, to znaczy, że ewidentnie nie znają się na tych sprawach.
Jeśli zostawi się ich samym sobie, to tak, jakby nasze państwo dawało przyzwolenie na oszustwa. To równie dobrze mogłoby nie karać na przykład osób, które wyciągają pieniądze od starszych metodą na wnuczka, albo innych spryciarzy.
Ja nie mówię, że państwo ma od razu oddawać pieniądze tym, którzy wpłacili i utopili, ale po prostu skuteczniej ścigać oszustów, żeby kolejni się dłużej zastanowili, zanim będą żerować na czyjejś naiwności. A co zrobiono z aferą Amber Gold? Ja się nie dziwie, że jak inni to zobaczyli, to też zaczęli kombinować.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 20:32
w jaki sposób państwo ma walczyć z pazernością oraz głupotą i brakiem logiki?

zakazać wszystkiego co nie jest depozytem bankowym najlepiej w polskim banku (niewiele ich zostało)?

jak to sobie wyobrażacie?

miałem kilku klientów, którzy zdecydowali się na Amber G., pokazywałem im ostrzeżenia na stronie KNF, przedstawiałem niejasności w umowach i regulaminach + to, że całość się kupy nie trzyma?

i co? tylko się nasłuchałem, że ja mam 7% a AG daje 14% i moja oferta jest do bani, oni wolą "zarabiać prawdziwe pieniądze" a nie bawić się w drobiazgi

ile można przekonywać dorosłego człowieka (który nie jest ubezwłasnowolniony), aby się w coś takiego nie pakował? jakich użyć argumentów? może ktoś ma jakiś pomysł?

ps
jak wybuchła afera to przestali ode mnie odbierać telefon...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 8:56
I pewnie potem najbardziej krzyczeli w telewizji? Jacy to oni biedni,poszkodowani. I że na pewno nie widzieli o tym,że jest to firma założona przez oszusta.
Mi ich nie szkoda.Widziałem kiedyś statystyki. Większość osób, którzy ulokowali pieniądze w Amber Gold to ludzie bogaci, którzy mieli duże oszczędności. Pazerność ich zgubiła.
Cytuj
Odpowiedź