• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Przeniesienie konta

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 15:09
Chciałbym przenieść rachunek do innego banku, mam dość naliczanych mi opłat. Chce to szybko załatwić, ale dostaje wypłatę na to konto itd.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 15:19
Dyspozycje złożyć można nawet telefonicznie w „nowym banku”, doradca załatwi wszelkie formalności. Należy poinformować pracodawcę o zmianie rachunku na który przelewane są środki. Dobrym rozwiązaniem wydaje nam się również prowadzenie przez pewien czas dwóch rachunków, do momenty gdy będziemy mieć 100 procentowa pewność, że na tamten nie otrzymujemy żadnych środków np. z wynagrodzenia.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 7:22
A co jeśli pracodawca przez przypadek przeleje wypłatę na stare konto? Można jakoś odzyskać te pieniądze? Jestem w trakcie zmiany konta. Szef już dostał nowy numer ale trochę się obawiam o moją wypłatę zwłaszcza, że nasza księgowa ma niezły bałagan w papierach i już nie raz były przez nią problemy.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 9:45
lilka napisał
A co jeśli pracodawca przez przypadek przeleje wypłatę na stare konto? Można jakoś odzyskać te pieniądze? Jestem w trakcie zmiany konta. Szef już dostał nowy numer ale trochę się obawiam o moją wypłatę zwłaszcza, że nasza księgowa ma niezły bałagan w papierach i już nie raz były przez nią problemy.
W przypadku zrealizowania przelewu na zamknięty numer rachunku środki powinny automatycznie wrócić na konto, z którego nastąpiła realizacja. W większości banków maksymalny czas oczekiwania na zwrot nie powinien przekroczyć 2 dni roboczych. Jednak do takich sytuacji w ogol nie powinno dochodzić. Numer konta w swojej cyfrowej kombinacji posiada też cyfry kontrolne, które w przypadku błędnego wprowadzenia od razu pokazują błąd. Zdarza się jednak tak, że w systemie bankowym konto, które zostało zamknięte nadal figuruje jako aktywne. Jest to błąd banku. Należy szybko zgłosić błąd do banku, wyjaśnić sytuację. Możliwe ze pieniądze będą dostępne wciąż na starym rachunku, który wydaje nam się ze zamknęliśmy. Nie ma jednak możliwości, żeby środki zniknęły.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
wika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 20:11
A nie powinno być tak, że w chwili gdy zgłaszamy się do banku w celu zamknięcia konta bak je od razu zamyka? Ile czasu może minąć zanim bank naprawdę zamknie konto? Lilka ja na Twoim miejscu przypilnowałabym księgową i ciągle jej przypominała o zmianie konta. Lepiej dmuchać na zimne. Niby bank zwraca pieniądze w razie pomyłki ale po co czekać nie wiadomo jak długo i się stresować.
Cytuj
Melania0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 21:23
Zamkniecie konta i otworzenie innego w innym banku z korzystniejszą oferta raczej nie jest takie trudne. wydaje mi sie że to wszystko tak sprawnie przebiega chociaż zależy w jakim banku masz obecne konto które chcesz zlikwidować.
Cytuj
Emiljan0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 11:06
Tak bo w niektórych bankach przez trzy miesiące musisz mieć konto i nie rezygnować żeby nie ponosić kosztów.Także dowiedz się dokładnie jak jest w Twoim banku i czy musisz wypowiedzieć je we wcześniejszym terminie ,bo po co masz później mieć dodatkowe koszta .Każdy bank nie chce tracić klienta więc na pewno ma jakieś warunki .
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

4.6.2014 11:58
Emiljan0 napisał
Tak bo w niektórych bankach przez trzy miesiące musisz mieć konto i nie rezygnować żeby nie ponosić kosztów.Także dowiedz się dokładnie jak jest w Twoim banku i czy musisz wypowiedzieć je we wcześniejszym terminie ,bo po co masz później mieć dodatkowe koszta .Każdy bank nie chce tracić klienta więc na pewno ma jakieś warunki .
Ale zazwyczaj mało kto zamyka tak od razu, to juz na prawdę muszą byc skrajne przypadki. ludzie czytajmy regulaminy i wszystko będzie jasne.
Cytuj
Franciszek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 17:02
No racja, po co ktoś miałby zakładać konto żeby po miesiącu je usuwać? Przecież to bez sensu. Ja wiem że jak coś może nam się nie podobać to chcemy to usunąć. Ale żeby tak szybko? To 3 miesięczne zabezpieczenie jest moim zdaniem słuszne.Ludzie zastanowią sie zanim podejmą decyzje.
Cytuj
beciazz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 17:28
Macie racje ludzie pochopnie zakładają konta i później chcą zaraz je zmieniać .Banki też chcą na utrzymaniu konta zarobić więc po to wprowadzili takie zabezpieczenia .Ale nie rozumiem ja posiadam konto już od 9 lat w jednym banku i nie narzekam i nawet w tym momencie nie myślę o zmianie.
Cytuj
Odpowiedź