• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Oszczędzaj na przyszłośc dziecka

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 9:55
Jak oszczędzać na przyszłość dziecka, by było to skuteczne?:) tutaj A Państwo jak oszczędzają i czy oszczędzają?
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 17:52
co miesiąc do sejfu, skarpety lub na rachunku osobistym?:D dobre, dobre. Trzeba ząłożyć jakies konto oszczędnosciowe i odkladac dość regularnie, z sejfu i skarpety zawsze mozna wziąć :)
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 18:02
hehe no niezły tekst :D oj prawda jest taka, ze i w skarpecie mozna uzbierac niezla sumke, ale pamietajmy ze pieniadz traci na wartosci, to lepiej jednak je gdzie ulokowac.
Cytuj
winka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.2.2015 10:11
Odkładanie pieniedzy w skarpecie to moim zdaniem najgłupszy pomysł jaki może być. Najlepiej jest odłożyć takie pieniądze na lokatę. Wprawdzie oprocentowanie nie jest obecnie zbyt wysokie ale przynajmniej lokata chroni nam pieniądze przed inflacją. A tak jedynie tracą na wartości.
Konto oszczędnościowe również nie jest opłacalne. Szczególnie,ze obecnie większość kont oferuje oprocentowanie na poziomie 0,5%- max 1%.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.2.2015 15:45
Pieniadze traca na wartosci, bez sensu je trzymac w domu, trzeba inwestowac, ew. kupic nieruchomosc, ja tak planuje zrobic, jak juz bede mial dziecko. Urosnie to postanowi czy chce tam mieszkac czy sprzedac:)
Cytuj
NataliaZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2015 8:14
Gość napisał
Pieniadze traca na wartosci, bez sensu je trzymac w domu, trzeba inwestowac, ew. kupic nieruchomosc, ja tak planuje zrobic, jak juz bede mial dziecko. Urosnie to postanowi czy chce tam mieszkac czy sprzedac:)

Bardzo dobry pomysł ! Sama również oszczędzam pieniądze, na razie zdecydowałam się na lokatę. Nie wiem czy uda mi sie dozbierać do osobnego mieszkania niemniej byłaby to faktycznie bardzo korzystna opcja.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 14:24
Oszczędzając w formie mieszkania ma dodatkowy + jakim jest możliwość wynajmu aż do osiągnięcia pełnoletności przez naszą pociechę, a z 18 lat wynajmowania spora kwota nam się uzbiera albo będziemy mieli na bieżące wydatki których przy dzieciach nie brakuje.
Cytuj
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 18:27
Rzeczywiście kupno mieszkania to dobra opcja, ale sprawdzi się tylko wtedy, jeśli mamy odpowiedni kapitał, gdy dziecko się urodzi. W przeciwnym razie można kupić mieszkanie zaciągając kredyt hipoteczny, ale czy to jest taka dobra opcja? Sądzę, że nie.
Dla rodziców, którzy są zdecydowani odkładać co miesiąc jaką sumę polecałbym lokatę długoterminową.
To z pewnością lepsze, niż pomysł jednej znajomej mamusi, która wpłaciła becikowe na zwykłe konto. Raczej nie zamierzała dokonywać tam regularnych wpłat, więc uświadomiłem ją, że zanim dziecko dorośnie, tego becikowego na nim nie będzie, tylko debet, bo za konto co miesiąc była pobierana opłata.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 22:25
w jaki sposób chcesz powiązać odkładanie co miesiąc kwoty X z lokatą długoterminową?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 14:32
Czysto teoretycznie zaciągając kredyt hipoteczny na mieszkanie możemy go spłacać z wynajmu, ale to tylko pod warunkiem pewnej pracy na lata by mieć gwarant w razie czego. Po drugie musielibyśmy bardzo dobrze dobrać lokalizacje by nam za 2-7 lat nie spadł czynsz o x kwotę której będzie potem brakować do spłaty długu.
Za to bardzo dużym plusem jest fakt że jeśli wszytko pójdzie bardzo złe mamy zawsze możliwość sprzedania mieszkania i mniej więcej jesteśmy na 0.
Cytuj
Odpowiedź