• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Na co zwracać uwage przy wyborze lokaty?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 9:14
Oprocentowanie, okres umowy, koszty? Na co zwracają Państwo uwagę wybierając lokatę? Tutaj o tym na co warto zwracać uwagę.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 9:23
tzw. "lokata strukturyzowana" nie jest terminowym depozytem bankowym (znanym jako lokata bankowa), struktura to produkt inwestycyjny, w którym NIE MOŻNA wyliczyć żadnego oprocentowania gdyż go tam nie ma

co do zasady, lokaty bankowe nie są związane z opłatami

warto jeszcze wspomnieć, że są lokaty odnawialne i nieodnawialne, z kapitalizacją odsetek na koniec okresu lub z przelewem ich na konto
z oprocentowaniem stałym lub zmiennym

to czy warto zakładać lokaty na dłuższy lub krótszy okres zależy od tendencji na rynku generalnie jeżeli stopy % spadają to warto zakładać lokaty na dłużej i odwrotnie...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 17:55
Robert Sierant napisał
tzw. "lokata strukturyzowana" nie jest terminowym depozytem bankowym (znanym jako lokata bankowa), struktura to produkt inwestycyjny, w którym NIE MOŻNA wyliczyć żadnego oprocentowania gdyż go tam nie ma

co do zasady, lokaty bankowe nie są związane z opłatami

warto jeszcze wspomnieć, że są lokaty odnawialne i nieodnawialne, z kapitalizacją odsetek na koniec okresu lub z przelewem ich na konto
z oprocentowaniem stałym lub zmiennym

to czy warto zakładać lokaty na dłuższy lub krótszy okres zależy od tendencji na rynku generalnie jeżeli stopy % spadają to warto zakładać lokaty na dłużej i odwrotnie...
Na dłużej ale jak jest ze zmnienną, to co wtedy? Ze zmienna to chyba w ogole nie zakładałabym na dłuższy okres...
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 23:14
Aleksandra napisał
Na dłużej ale jak jest ze zmnienną, to co wtedy? Ze zmienna to chyba w ogole nie zakładałabym na dłuższy okres...


a to zależy czy stopy % będą rosły czy też spadały...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
pracek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.2.2015 8:45
Ja właśnie wczoraj zakładałem lokatę. Najważniejsze było dla mnie oprocentowanie, które jest bardzo niskie w większości banków. Zostawiłem numer telefonu na comperii i zadzwonili do mnie z banku Getin.Zaproponowali mi tam 3,5% na lokacie 6 miesięcznej ( ilosć środków 50 tys. złotych). Uznałem,że nie jest to tak źle.
Są tam lokaty na 4,5% ale jedynie dla nowych klientów i do 10 tys. A sam nie chciałem się za bardzo rozdrabniać.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

10.2.2015 9:04
czyli po pół roku dostaniesz ok. 709 zł odsetek, czy to dużo czy mało? to już pojęcie względne...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
kazik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.2.2015 20:05
Teraz chyba 4,5 to juz bardzo ladne oprocentowanie...
Cytuj
Limana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.2.2015 7:52
Bardzo ładne tylko szkoda,ze banki mają takie promocje wyłącznie dla nowych klientów i dla małych kwot jak we wspomnianym Getin Banku.
Albo o bardzo wysokich kwot. Ostatnio byłam zainteresowana tematem i taki Noble Bank oferuje lokatę oprocentowaną na ponad 4% na rok ale wyłącznie od kwoty 200 tys. złotych.
Wtedy oprocentowanie przyniosłoby całkiem dobre pieniadze :)
Cytuj
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.2.2015 9:44
Oprocentowanie jak zauważyłam cały czas idzie w dół... Tak więc warto jest zakładac jak najdłuższe lokaty na jak najlepszy procent. Jeszcze 3 lata temu zakładałam lokatę w Santanderze na 5,5% a obecnie chyba nie ma szans na to aby taką znaleźć...
Tak więc jeśli znajdzie się te 3,5 % w skali roku to nie jest tak źle.
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
daria

Niezarejestrowani

11.12.2015 8:13
Od lat jestem lojalną klientką jednego Banku, myślę, że to wynika z pierwszego wrażenia jakie zrobił na mnie Getin Bank, tu ulokowałam swoje tzw. pierwsze pieniądze z zyskiem, stąd ten sentyment. Wiem, że niewiele to ma wspólnego z logika niemniej jednak pierwsze wrażenie robi się tylko raz.
Cytuj
Odpowiedź