• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kiedy konto walutowe się opłaca?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

2.2.2015 11:16
Wyjezdzamy za granicę, planujemy robić tam zakupy. Czy konto walutowe to dobre rozwiązanie? O tym tutaj. A Państwo w jaki sposób płaca za granicą?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.2.2015 15:42
Wyjezdzajac na wakacje kilkudniowe po prostu biore gotowke. Na konto walutowe bym sie nie zdecydowała, mysle, ze wbrew zapewnieniom to i tak drogo wyjdzie, wystarczy spojrzeć na kursy walut w bankach, sa mniej korzystne niz te w kantorach online.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

2.2.2015 15:55
a jak kupisz walutę w kantorze on-line to gdzie ona będzie zdeponowana jak nie na koncie bankowym?

jak potrzebujesz to za granicą wypłacasz z bankomatu i masz gotówkę, oczywiście lepiej płacić kartą, bo drobne po kieszeniach nie zostaną...
Wypowiedź została zmieniona przez: Robert Sierant 2.2.2015 15:55
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.2.2015 10:00
Jasne, ze lepiej konto niz gotowke, przewalutowanie to zawsze koszt :) A noszenie gotowki jest i niebezpieczne i niewygodne. Trzeba znaleźć w miare tanie konto i mozna korzystać.
Cytuj
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.2.2015 16:18
Ludzie nie mają wyobraźni. Sam zawsze biorę ze sobą na wakacje kartę kredytową w razie kłopotów.
Na szczęście jeszcze nie zdarzyła mi się żadna przykra sytuacja związana z kradzieżą. Takie rzeczy jednak są na porządku dziennym.
I co w takiej sytuacji?Wracamy do Polski za pożyczone pieniądze z ambasady?
Cytuj
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.2.2015 11:49
No właśnie sam temat mnie zainteresował. Planuję może jeszcze w tym roku dłuższą podróż zagraniczną. Jak wiadomo nie będe brała wszystkich pieniędzy ze sobą ponieważ jest to głupota. Zastanawiam się co będzie w takim przypadku lepszym rozwiązaniem?
Karta kredytowa czy może konto walutowe?
Cytuj
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.4.2015 17:49
Moim zdaniem lepsze jest jednak konto walutowe. Choćby dlatego, że złotówki możemy wymienić tam, gdzie nam się będzie najbardziej opłacało, czyli na przykład w kantorze internetowym czy nawet tradycyjnym, a potem je po prostu przelać czy wpłacić na konto walutowe i już możemy korzystać. Jesteśmy jakby niezależni od banku. Oczywiście pomijając opłaty za konto. Ile takie mogą wynosić?
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.4.2015 18:27
Ale konta walutowe nie są chyba wcale drogie. Na przykład w mBanku konto w euro jest darmowe, wiem, bo mam. Co prawda nie używałam go nigdy, ale skoro mam za darmo to po co zamykać?
Jedynie oplata tam jest za kartę, chyba 30 złotych miesięcznie, ale ja swoją zdezaktywowałam, właśnie żeby tej opłaty uniknąć.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2015 8:38
Ale pamietaj o tym, ze banki przewalutowuja bo gorszych kursach i wtedy mozna stracic.
Cytuj
mariamass

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 12:21
Piotr napisał
Ale pamietaj o tym, ze banki przewalutowuja bo gorszych kursach i wtedy mozna stracic.


Czyli rozumie,że wyjeżdżając za granice lepiej jest po prostu zainwestować w konto walutowe ? Na to konto przelać sobie pieniądze z kantoru online i za granicą wypłacać?

Nie sądzicie jednak,że jest z tym trochę zachodu?
Cytuj
Odpowiedź