• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dlaczego nie oszczedzamy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

2.2.2015 11:05
Odpowiedzi na to pytanie moze być wiele. Podpowiadamy jakie są najczęstsze powody i jak sobie z tym radzic. Tutaj A Państwa zdaniem dlaczego nie oszczedzamy?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.2.2015 15:40
Odpowiedz na to pytanie jest prosta. Ludzie nie maja srodków, zeby oszczedzac. Ja sie zastanawiam jedynie nad oszczedzaniem na emeryturę, to jest chyba wrecz konieczne. A tak na bieżąco to jesli sie czegos potrzebuje, czlowiek bierze kredyt i potem sie martwi.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.2.2015 10:02
Jestem innego zdania. Ludzie ie oszczedzaja, bo odkładaja ten fakt, wola wydawac na głupoty. Oczywiscie nie mowie tu o sytuacjach kiedy ktos na prawde nie ma srodków, ale wiekszosc osob, które znam nie oszczedza, bo pieniadze przeciekaja im rzez palce. Dla mnie dobra metoda jest przelew od razu jak dostaje sie pensje. Wtedy tych pieniedzy juz sie nie ruszy.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

3.2.2015 13:48
Są rózne powody, ale pewnie troche tez nie widza sensu w odkladaniu na lokaty czy konta oszczednosciowe, skoro prawie nic nie zyskuja. Chociaz gdzies czytalem, ze pomimo tych niskich oprcoentowan zainteresowanie tymi produktami nie maleje...
Cytuj
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.2.2015 10:03
Niektórzy nie mają pieniędzy - to fakt.
Jednak jest bardzo wiele osób,które po prostu nie potrafią oszczędzać. Wydają pieniądze na rzeczy niepotrzebne.
Myślę,że z każdej pensji da się odłożyć te 100 czy 200 zł miesięcznie. Jak kolega powyżej wspomniał dobrym sposobem jest założenie sobie konta oszczędnościowego. Co miesiąc wtedy przelewamy na nie pieniądze.
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.2.2015 13:26
Czytałem jakiś czas temu ciekawy temat na forum ( nie pamiętam dokłądnie jakim) ale było w nim opisane,że bardzo często zadłużają się ludzie dobrze zarabiający. Chcą żyć na określonym poziomie, jeść w dobrych restauracjach. Nie przejmują się wcale tym co będzie w przyszłości.
Często ludzie tacy posiadają zobowiązania w wysokości kilku tysięcy złotych miesięcznie.
Potem może przyjść załamanie, na przykład w razie utraty pracy.
Cytuj
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.2.2015 13:46
Nie ma reguły. Z moich obserwacji wynika, że częściej zadłużają się jednak biedni.
A co do oszczędzania - to taka nasza trochę mentalność, aby żyć z dnia na dzień. Niewiele osób planuje przyszłość.
No i kolejny istotny powód - z czego mamy oszczędzać :) ?
Cytuj
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.2.2015 16:45
Nie ma z czego, nie ma z czego... Zawsze jest z czego. Chociażby ostatnie grosze. Warto jest mieć pewne zabezpieczenie chociażby dla własnego samopoczucia. Osobiście czuję się znacznie lepiej kiedy mam trochę kasy na koncie.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

13.2.2015 10:37
Tutaj o tym jak motywowac sie do regularnego oszczędzania. Moze wlasnie czytajac takie artykuły?:)
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 14:16
Cyfer napisał
Nie ma reguły. Z moich obserwacji wynika, że częściej zadłużają się jednak biedni.
A co do oszczędzania - to taka nasza trochę mentalność, aby żyć z dnia na dzień. Niewiele osób planuje przyszłość.
No i kolejny istotny powód - z czego mamy oszczędzać :) ?


Zgadzam się że nie ma reguły. Oszczędzanie można zacząć od przysłowiowej złotówki wiec argument że nie ma się z czego oszczędzać to dla mnie wykręcanie się od problemu.
Cytuj
Odpowiedź