• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czy inwestycja w złoto jeszcze się opłaca?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Widget

Niezarejestrowani

17.2.2016 15:26
Też o tym czytałem, podobno podrożało o 17 proc. od początku roku
Cytuj
Dinno

Niezarejestrowani

22.3.2016 8:57
Ja dwa lata temu zdecydowałem się na inwestycję w złoto i uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Mam nadzieję, że za kilkanaście lat cena złota pójdzie jeszcze bardziej w górę, w końcu warto już teraz myśleć o swojej "emeryturze". ;)
Cytuj
Zrywka

Niezarejestrowani

22.3.2016 9:02
Dinno napisał
Ja dwa lata temu zdecydowałem się na inwestycję w złoto i uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Mam nadzieję, że za kilkanaście lat cena złota pójdzie jeszcze bardziej w górę, w końcu warto już teraz myśleć o swojej "emeryturze". ;)
A nie boi sie Pan, ze jak teraz ceny wzrosły to przez kilka lat mogą spadac?
Cytuj
jerry

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.3.2016 11:26
Tylko ,ze widzi pan , w życiu już tak czasami bywa ,ze można niestety tej emerytury nie dożyć .I co wtedy ?;) Że warto oszczędzać to wiadomo , ale mieć takie podejście czysto materialistyczne to slowo daję choroba jakas .Pewnie sie naraże nie ejdnemu ,ale trochę trzeba to wszystko w życiu wyważyć .
Cytuj
Karolakowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.3.2016 13:38
jerry napisał
Tylko ,ze widzi pan , w życiu już tak czasami bywa ,ze można niestety tej emerytury nie dożyć .I co wtedy ?;) Że warto oszczędzać to wiadomo , ale mieć takie podejście czysto materialistyczne to slowo daję choroba jakas .Pewnie sie naraże nie ejdnemu ,ale trochę trzeba to wszystko w życiu wyważyć .
hehe no trzeba mieć nadzieję
Cytuj
renia

Niezarejestrowani

22.3.2016 14:15
Karolakowa napisał
jerry napisał
Tylko ,ze widzi pan , w życiu już tak czasami bywa ,ze można niestety tej emerytury nie dożyć .I co wtedy ?;) Że warto oszczędzać to wiadomo , ale mieć takie podejście czysto materialistyczne to slowo daję choroba jakas .Pewnie sie naraże nie ejdnemu ,ale trochę trzeba to wszystko w życiu wyważyć .
hehe no trzeba mieć nadzieję
Albo wybierac takie produkty, które przyniosą zysk szybciej.
Cytuj
krzysztof

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2016 11:23
renia napisał
Karolakowa napisał
jerry napisał
Tylko ,ze widzi pan , w życiu już tak czasami bywa ,ze można niestety tej emerytury nie dożyć .I co wtedy ?;) Że warto oszczędzać to wiadomo , ale mieć takie podejście czysto materialistyczne to slowo daję choroba jakas .Pewnie sie naraże nie ejdnemu ,ale trochę trzeba to wszystko w życiu wyważyć .
hehe no trzeba mieć nadzieję
Albo wybierac takie produkty, które przyniosą zysk szybciej.
Dobrze powiedzieć, trudniej zrobić. Ja teraz to wlozylem pieniadze na ko i czekam, az cos sie ruszy.
Wypowiedź została zmieniona przez: krzysztof 23.3.2016 11:45
Cytuj
Rzepkowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.3.2016 12:14
Tomasz Jarocki napisał
WYKRES - porównanie cen złota oraz dolara

xau/pln - złoto wyrażone w złotówkach
xau/usd - złoto wyrażone w dolarach
usd/pln - cena dolara

W ciągu miesiąca złoto na rynku międzynarodowym drożało nawet o 14%. Interesująca nas cena w złotówkach jest obecnie zaledwie 7% wyżej po lokalnym szczycie dzięki spadkowi ceny dolara o ok.5%. Biorąc pod uwagę potencjalną skalę korekty ceny złota w dolarach obecnie okazją jest cena zakupu monet poniżej 4700zł aktualnej ceny spot stosowanej do wyliczenia ceny transakcji przez sprzedawcę. Zwykle doliczone jest do 5% prowizji, także wyjście ceny powyżej ostatniego szczytu będzie już przynosić zysk.

Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl

http://stooq.pl/q/?s=xaupln&c=1m&t=c&a=ln&b=0&r=usdpln+xauusd O a teraz złoty, tak samo jak i dolar spada. Moze mi Pan wyjaśnć czym jest ta pomarańczowa linia?
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

31.3.2016 14:10
Rzepkowska napisał
O a teraz złoty, tak samo jak i dolar spada. Moze mi Pan wyjaśnć czym jest ta pomarańczowa linia?

Tak jak opisałem wcześniej, pomarańczowa linia jest wykresem bazowej ceny złota, tzn. wyrażonej w dolarach i używanej przez większość świata do orientowania się w tendencjach (trendach).
Nas interesuje cena w złotówkach (niebieski wykres świecowy), a ostatnia linia to cena dolara wyrażona w złotówkach. Gdy dolar tanieje (złotówka umacnia się), to pomimo rosnącej ceny złota na rynkach światowych (pomarańczowa linia) jego cena wyrażona w złotówkach rośnie wolniej (różnica między pomarańczową linia i niebieskim wykresem wyraża zmiana tej różowej).
Aktualny wykres za ostatnie 5 miesięcy

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Rzepkowska

Niezarejestrowani

31.3.2016 14:14
Tomasz Jarocki napisał
Rzepkowska napisał
O a teraz złoty, tak samo jak i dolar spada. Moze mi Pan wyjaśnć czym jest ta pomarańczowa linia?

Tak jak opisałem wcześniej, pomarańczowa linia jest wykresem bazowej ceny złota, tzn. wyrażonej w dolarach i używanej przez większość świata do orientowania się w tendencjach (trendach).
Nas interesuje cena w złotówkach (niebieski wykres świecowy), a ostatnia linia to cena dolara wyrażona w złotówkach. Gdy dolar tanieje (złotówka umacnia się), to pomimo rosnącej ceny złota na rynkach światowych (pomarańczowa linia) jego cena wyrażona w złotówkach rośnie wolniej (różnica między pomarańczową linia i niebieskim wykresem wyraża zmiana tej różowej).
Aktualny wykres za ostatnie 5 miesięcy

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki


Rozumiem. Dziekuje. Chyba nie doczytałam. Swoją droga wiele można sie dowiedzieć z Pana wpisów.
Cytuj
Odpowiedź