• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czy inwestycja w złoto jeszcze się opłaca?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Taom Mees

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.12.2015 11:42
Szczerze mówiąc sam zastanawiam się od dłuższego czasu nad inwestycją w złoto. Podobno to dość stabilna lokata kapitału...
Cytuj
Kazimierz98

Niezarejestrowani

29.1.2016 13:12
Inwestycja w złoto jest bardzo opłacalna. Jak już tutaj zauważono, złoto cały czas idzie w górę, więc można zyskać kilkukrotnie, jesli po kilku latach sprzedamy kruszec. W razie wątpliwości można poradzić się specjalistów. Ja tak zrobiłem, gdy zaczynałem swoją przygodę z inwestycjami. W Mennicy Złota poradzili mi jak dobrze ulokować pieniądze i co mi się bardziej opłaca.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

7.2.2016 17:01
Beata66 napisał
Nie wiem czy teraz jest czas na zakupy złota, czy lepiej poczekać aż stanieje .A tak w ogóle czy to się jeszcze opłaca ?

Właśnie teraz najprawdopodobniej zaczyna się dobry okres dla cen złota. Na wykresie widoczne są sygnały techniczne odwrócenia trendu, bazowe rynki akcji są bliskie rozwinięcia spadków, a przede wszystkim nagle wzrósł popyt na fizyczne złoto i gwałtownie zmalały jego zapasy na giełdzie towarowej aż o 73% w jeden dzień! Tym samym zmniejszyły się one do najniższych poziomów od ponad 20lat, co jest bardzo wymowną wskazówką w kwestii kierunku przepływu kapitału na rynkach.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
PakulaMac

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.2.2016 9:46
Przeczytałam co piszecie i zastanawia mnie jedno.Skoro dostaję to złoto ,to gdzie mogę je w razie konieczności sprzedać ? Do tego sklepu ?
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

8.2.2016 11:31
Witam serdecznie,

Warunki programu są na ich angielskiej stronie. Na razie nie mam czasu na czytanie, ponieważ obserwuję indeksy giełdowe, które są bliskie przejścia w początkową fazę paniki.
Jedno jest pewne, że nie jest to zakup fizycznego złota, które można zabrać do domu, a takie rozwiązanie poleca się zakładając zawsze najgorsze scenariusze w przypadku inwestowania w złoto. Prowizja za zakup wraz z odsprzedażą kształtuje się na zbliżonych poziomach do sklepów w Polsce, gdzie można odbierać złoto osobiście. Takie koszty kształtują się w zakresie 6-7% i są mniejsze patrząc na okres minimum 2-3letni niż w funduszach inwestycyjnych opartych na cenach złota. Przy czym wyniki zbliżone do notowań złota osiąga w Polsce dokładnie jeden, a pozostałe fundusze są luźno powiązane z ceną kruszcu, gdyż nie ma polskim rynku funduszy nabywających fizyczne złoto.
Można nabyć na rachunku zagranicznym jednostki funduszu ETF, ale i tak lepiej mieć zakupione fizyczne złoto u siebie w domu lub w skrytce bankowej. Koszty skrytki dla kwoty już dla kwoty 30 000zł można zamknąć poniżej 1%, ponieważ kosztują one zwykle 250-400zł rocznie. Przy okresie inwestycji do 3lat koszty wyniosą sumarycznie 10%. Fundusz zakupiony w Polsce, to 3-4% za nabycie jednostek i 3-4% opłaty rocznej za zarządzanie. Już po 2 latach koszty wyniosą od 9 do nawet 12%.

Pozdrawiam
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

11.2.2016 16:07
Od momentu pojawienia się wspomnianej wyżej informacji było kilka dni na podjęcie szybkiej odważnej decyzji.
https://srsroccoreport.com/breaking-news-comex-registered-gold-inventories-plummet-73-in-one-day/
Spadek zapasów złota w jeden dzień o 73% był wymowny. 4 dni temu rzeczywiście przyspieszyły spadki na rynkach akcji, tak jak spodziewałem się, a wraz z nimi gwałtownie zaczęło drożeć złoto (dziś już 3,5%).
Złoto - wykres

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 11.2.2016 16:16
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

11.2.2016 20:59
papierowe pieniądze będą tracić na wartości a złoto i srebro będą zyskiwać, one mają jakąś realną wartość stąd bezpieczeństwo tych surowców, kiedy gospodarka jest tuczona drukowanymi pieniędzmi to złoto i srebro może tanieć ale kiedy tylko zaczną się spadki czy zawirowania a takie są to surowce idą w górę...

warto gromadzić w miarę możlowości, nawet w domu, nie trzeba od razu mieć skrytki i całej gotówki zamieniać w złoto ale kupować warto
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
mewka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2016 10:29
Pytanie jesli tak wiele osob zacznie sie inetresowac kruszcami czy ich wartość nie spadnie
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

12.2.2016 11:06
mewka napisał
Pytanie jesli tak wiele osob zacznie sie inetresowac kruszcami czy ich wartość nie spadnie

Przeczy to logice, więc nie rozumiem, skąd takie pytanie. Spadnie, jak już cena wzrośnie na tyle, że zabraknie chętnych na kupno (dokładniej kupujących będzie mniej niż sprzedających).
Biorąc pod uwagę potencjał kryzysu bankowego w Europie oraz strach o wystąpienie recesji w Chinach, to bez problemu złoto w rok do 2 lat sięgnie szczytów z lat 2011-2013 w zakresie 1850-1950$/uncję. Dalej na razie nie ma sensu sięgać, ale scenariusz bazowy zakłada, że złoto zdrożeje powyżej 2000$/uncję. Coś więcej będę mógł powiedzieć za ok. 6 miesięcy.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 12.2.2016 20:01
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
krystin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2016 18:10
Czytam te wasze mądrości i czasami nie wiem o czym mówicie.Mam 30000zł.i chcę konkretnej podpowiedzi jak w to złoto zainwestować .Mieszkam w Lublinie.Gdzie mam iść i co kupić z tego złota i gdzie to potem trzymać ? Takie mam konkretne pytania.
Cytuj
Odpowiedź