• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Konto małżeńskie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 11:49
Chcemy z mężem w końcu założyć swoje wspólne konto, póki co korzystamy z różnych banków i jest to uciążliwe. Ja jestem W gettin on w mbanku. Czy możecie polecić nam jakieś dobre konto, najlepiej żeby było za darmo i była możliwość posiadania dwóch kart i wypłaty z wszystkich bankomatów? Dobrze by było jeszcze mieć w nim dobre konto oszczędnościowe.
Cytuj
MalowanaLala

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 13:18
Wydawało mi się, że w większości banków można zakładać wspólne konta. Ostatnio czytałam w ofercie Inteligo jest takie konto bez opłat. To ma swoje zalety ale i wady jak np. w przypadku kredytów zaciągniętych przez jednego z współmałżonków i ewentualnego później komornika, ale oczywiście jest to duże ułatwienie jeśli chodzi o stały wgląd w stan konta ;)
Cytuj
księżna kasja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 19:21
E no nie ma co od razu zakładać zobowiązań kredytowych, w końcu w związku ważniejsze jest zaufanie. Równie dobrze możnaby wcale takiego konta nie zakładac bo druga osoba może wszystko przetracić. Przeciez to nie na tym polega. Takie rozwiązanie jest na pewno wygodniejsze. Nie orientuję sie w kwotach ale to nie jest tak, ze każde konto osobiste może być prowadzone przez dwie osoby o równych prawach do niego?
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 14:54
księżna kasja napisał
E no nie ma co od razu zakładać zobowiązań kredytowych, w końcu w związku ważniejsze jest zaufanie. Równie dobrze możnaby wcale takiego konta nie zakładac bo druga osoba może wszystko przetracić. Przeciez to nie na tym polega. Takie rozwiązanie jest na pewno wygodniejsze. Nie orientuję sie w kwotach ale to nie jest tak, ze każde konto osobiste może być prowadzone przez dwie osoby o równych prawach do niego?


Właśnie nie wiem, bo jest właściciel i współwłaściciel a my obydwoje chcielibyśmy być właścicielami no i teraz nie wiem gdzie takiego konta małżeńskiego szukać. Na dłuższą metę dwa osobne konta są naprawdę kłopotliwe więc lepiej mieć jedno wspólne.
Cytuj
baterflaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 17:13
Chyba w Alior Banku jest takie konto. A jeśli chodzi o te na zasadzie właściciel i pełnomockin., to chyab istnieje możliwość ustalenia jakie prawa pełnomocnikowi przysługują więc można jakoś manipulowac by prawa byly mniej więcej równe... tak przynajmniej być powinno ;D
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 12:23
Często młode małżeństwa zakładają konto małżeńskie, co jest rozwiązaniem wygodnym głównie ze względu na zwiększona kontrole nad wydatkami.
Obydwoje małżonków ma swobodny do niego dostęp, przede wszystkim może w dowolny sposób dysponować środkami, przeprowadzać operacje i podejmować jednakowe zobowiązania finansowe. Konto takie zakłada się jak w przypadku kont dla jednej osoby, najlepiej udać się do oddziału, ale obecnie jest w wielu bankach możliwość założenia takiego produktu online czy nawet droga telefoniczna. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również, możliwość ustanowienia współmałżonka współposiadaczem konta lub upoważnienia współmałżonka, na zasadzie pełnomocnictwa pełnego. Wówczas formalności ograniczane są do minimum.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2014 17:42
Tomasz Słupczynski napisał
Często młode małżeństwa zakładają konto małżeńskie, co jest rozwiązaniem wygodnym głównie ze względu na zwiększona kontrole nad wydatkami.
Obydwoje małżonków ma swobodny do niego dostęp, przede wszystkim może w dowolny sposób dysponować środkami, przeprowadzać operacje i podejmować jednakowe zobowiązania finansowe. Konto takie zakłada się jak w przypadku kont dla jednej osoby, najlepiej udać się do oddziału, ale obecnie jest w wielu bankach możliwość założenia takiego produktu online czy nawet droga telefoniczna. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również, możliwość ustanowienia współmałżonka współposiadaczem konta lub upoważnienia współmałżonka, na zasadzie pełnomocnictwa pełnego. Wówczas formalności ograniczane są do minimum.


Założyliśmy w końcu w Meritum Bank ale o tyle tam jest nie fajnie, że mąż może robić wszystko co chce z konta na przykład ograniczać mi, a ja mu nie mogę. I nie chodzi tu o to że by mi coś ograniczał ale o fakt, że mamy wspólne konto a ktoś zawsze jest stroną ograniczoną.
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.9.2014 11:48
baterflaj napisał
Chyba w Alior Banku jest takie konto. A jeśli chodzi o te na zasadzie właściciel i pełnomockin., to chyab istnieje możliwość ustalenia jakie prawa pełnomocnikowi przysługują więc można jakoś manipulowac by prawa byly mniej więcej równe... tak przynajmniej być powinno ;D


No tak niestety nie jest. Zawsze w kontach ma ktoś większe prawa a ktoś mniejsze. W koncie które mamy z żoną jest podobnie, jedno z nas może ograniczyć władzę drugiemu ale ten drugi nie może pierwszemu. Bez sensu bo konto jest wspólne ale tak już jest.
Cytuj
Odpowiedź