• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

CASHFLOW gra, która uczy inwestowania?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2014 12:57
Ostatnio koleżanka kupiła dorosłemu synowi(19lat) grę CASHFLOW. Tłumaczyła, że choć gra jest droga zwróci się z nawiązką bo syn przynajmniej nauczy się inwestowania i tego jak obracać pieniądzem. Próbowałam doczytać się czy rzeczywiście ta gra tak działa, ale nigdzie nie znalazłam konkretnych informacji, które zaspokoiły by moją ciekawość. Czy ktoś z Was grał w tę grę? Czy rzeczywiście można się z niej czegoś nauczyć. Gra kosztuje około 400zł więc zapewne nikt nie kupi jej po to żeby sprawdzić czy mu się spodoba dlatego interesuje mnie opinia osób, które o niej coś słyszały lub najlepiej w nią grały:)
Cytuj
różowiutka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 21:58
A to ma cos wspólnego z giełdą? Dla młodszych zawsze fajne z takich gier typu inwestycja i polecane przez wszystkich były gry typu Monopoly, jeśli chodzi o giełdę, bardziej takie programy jak Plus500. at agra o której piszesz na czym mialaby polegać
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 14:47
różowiutka napisał
A to ma cos wspólnego z giełdą? Dla młodszych zawsze fajne z takich gier typu inwestycja i polecane przez wszystkich były gry typu Monopoly, jeśli chodzi o giełdę, bardziej takie programy jak Plus500. at agra o której piszesz na czym mialaby polegać


Ta gra raczej nie nadaje się dla młodszych znalazłam takie informacje:
Gra planszowa CASHFLOW 101 uczy, jak:

• przejąć kontrolę nad finansami osobistymi,
• zarządzać przepływem pieniężnym niezbędnym do zbudowania biznesu,
• bez ryzyka i obaw inwestować w nieruchomości i inne rodzaje aktywów.

Więcej można poczytać tutaj: http://sklep.bogatyojciec.pl/product-pol-1-Gra-planszowa-CASHFLOW-101.html

Jestem ciekawa czy ktoś w nią grał?
Cytuj
rodzynka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 21:18
jak dla mnie to głupota, wydać 400 zł na taką grę. to zbędny wydatek, jadna z tych kwot, które można by wrzucić na konto oszczędnościowe, a nie roztrwonić na zabawę. faktycznie przypomina troche monopoly. przypuszczam, ze można znaleźć podobne i tańsze gry tego typu, bo to ewidentnie jest autorski pomysł na zarobek, a nie chęć uświadomienia innych jak inwestować.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 18:22
rodzynka napisał
jak dla mnie to głupota, wydać 400 zł na taką grę. to zbędny wydatek, jadna z tych kwot, które można by wrzucić na konto oszczędnościowe, a nie roztrwonić na zabawę. faktycznie przypomina troche monopoly. przypuszczam, ze można znaleźć podobne i tańsze gry tego typu, bo to ewidentnie jest autorski pomysł na zarobek, a nie chęć uświadomienia innych jak inwestować.


Całkiem możliwe, że tak jest. Chociaż wydaje mi się,że gra jest trochę bardziej zaawansowana niż Monopoly. Może syn znajomej mi pożyczy to wtedy dam Wam znać jak się gra:)
Cytuj
Mulan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.8.2014 21:01
Ja bym tyle nie wydała na grę, zwyczajnie szkoda by mi było pieniędzy, ale byc może jest to lepszy sposób na naukę inwestowania niż suche teksty itp.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 12:05
Mulan napisał
Ja bym tyle nie wydała na grę, zwyczajnie szkoda by mi było pieniędzy, ale byc może jest to lepszy sposób na naukę inwestowania niż suche teksty itp.


Skoro tyle to kosztuje to za coś klient musi płacić. Mało prawdopodobne jest to,że płaci się za coś co nie działa bo to nie jest 100zł w końcu.
Cytuj
bookworm

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.9.2014 11:32
A ja w nią grałam! co prawda tylko raz razem ze znajomymi ale powiem Wam, że gra jest naprawdę świetna!
Bardzo trudno jest pojąć wszystkie zasady na początku ale później już idzie i gdybym tylko miała wolne środki na tą grę na pewno bym ją kupiła.
Cytuj
Odpowiedź