• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jedna długoterminowa czy więcej krótkoterminowych

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
malinkowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 21:29
Czy opłaca się lokować 1000 zł na lokacie krótkoterminowej? Zastanawiam się czy większy zysk da lokowanie pieniędzy co miesiąc na innej lokacie - przykładowo szukając takich na 5 procent itp. czy raczej poszukać atrakcyjniejszej długoterminowej? Chyba wygodniejsza jest długoterminowa, bo te krótkoterminowe na wyższy procent wymagają konta, czy może są też oferty bez konta?
Cytuj
Antosia85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 9:32
Ja bym chyba wolała długoterminową, bo albo nie miałabym czasu na szukanie kolejnej lokaty albo zyczajnie by mi się po jakimś czasie znudziło, niby krótkoterminowe moga być w takiej sytuacji wygodniejsze ale nie ma gwarancji że zawsze znajdzie się taka atrakcyjna bez zakładania konta.
Cytuj
pinkpig

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 11:49
Szukałam kiedyś krótkoterminowej bez konieczności zakładania konta i miala procent taki jak długoterminowe, więc ja bym raczej była za lokatami długoterminowymi. Krótkoterminowe na większy provcent są zazwyczaj powitalne, przy zakładaniu konta bankowego.
Cytuj
Anka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 8:30
albo przy większych kwotach, też zdarzają się atrakcyjne oprocentowania. atrakcyjne oferty bez koniecznosci zakladania konta są, ale ja lokuję na długoterminowych nie chce mi się bawić w wyszukiwanie co chwile lokaty wole znaleźć raz a porządnie
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2014 15:38
Tę kwestię sprawdzili niedawno analitycy Comperia.pl w raporcie. Wynika z niego jednoznacznie, że poszukując co kwartał najlepszej lokaty na 3 miesiące zarabia się więcej, niż gdyby od razu włożyć środki na lokatę roczną i nie zaprzątać sobie głowy relokowaniem tych pieniędzy.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 12:23
Jasne, że długoterminowa jest lepsza, choć wiem, że ostatnio też opłacalne są te krótkoterminowe. Nie wiem tylko czy 1000zł to nie za mało na taką lokatę, w sensie będziesz miała bardzo mały zysk. Może spróbuj zaoszczędzić więcej i dopiero włóż na lokatę?
Cytuj
Mulan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 18:32
No zysk oczywiście byłby wyższy gdyby kwota byla wyższa ale ja mimo wszystko jestem zwolenniczką lokat krótkoterminowych. Długoterminowa i niższy procent to w sumie prawie jak konto oszczędnościowe, a te atrakcyjnie oprocentowane na chwilę są o wiele ciekawsze no i dostęp do środków jest szybszy bez utraty odsetek.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

22.8.2014 9:11
Oczywiście jeśli ktoś nie ma czasu czy ochoty poszukiwać lokat, to powinien skorzystać z lokaty np. na rok albo i dłużej. Zasadniczo jednak trochę więcej powinno się zarobić lokując oszczędności na depozytach np. 3-miesięcznych. Owszem, zwykle im dłuższy okres oszczędzania tym wyższe oprocentowanie, ale pojawiają się także dosyć często krótkoterminowe lokaty promocyjne, i uważni obserwatorzy ofert lokat mogą na nich zarobić naprawdę sporo.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.8.2014 11:22
1000zł to chyba trochę za mało na jakąkolwiek lokatę, no ale mogę się mylić. Ja na twoim miejscu pewnie bym włożyła te pieniądze na konto oszczędnościowe i dalej bym oszczędzała, a dopiero większą sumę włożyłabym na lokatę.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

22.8.2014 12:43
kostka napisał
1000zł to chyba trochę za mało na jakąkolwiek lokatę, no ale mogę się mylić. Ja na twoim miejscu pewnie bym włożyła te pieniądze na konto oszczędnościowe i dalej bym oszczędzała, a dopiero większą sumę włożyłabym na lokatę.


To oczywiście zalezy od banku i konkretnej oferty, ale często 1000 zł to wystarczająca suma aby założyć lokatę. Oczywiście zupełnie inną kwestią jest poziom zysku - lokata roczna na 3% na 1000 zł da "na rękę" jakieś 24,30 zł. Raczej niewiele, chociaż na bilet do kina wystarczy.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź