• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Pieniądze na edukację dziecka

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
unforgettable

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.8.2014 18:35
Jako, że temat wyprawki szkolnej jest teraz na czasie, mam pytanie. Czy takie ubezpieczenie dziecka, zabezpieczenie na przyszłość daje możliwość wypłaty pieniędzy w określonej kwocie przed rozpoczęciem roku szkolnego w celu skompletowania wyprawki, czy raczej przeznacza się je na studia? Zastanawiam się nad takim produktem, który dawałby możliwość wypłaty środków w określonej kwocie z początkiem każdego roku szkolnego, ale chyba pozostanie mi tylko konto oszczędnościowe.
Cytuj
akwamaryna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 6:57
Ja bym odkładała na konto oszczędnościowe chyba mimo wszystko, nie rozumiem tych produktów na edukację dziecka a wolałabym mieć dostęp do środków na wszelki wypadek. Chociaż w sumie takie ubezpieczenie pewnie daje więcej niż trzymanie kasy na oszczędnościowym.
Cytuj
Julita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 8:38
Wydaje mi się że takie ubezpieczenie jest raczej na przyszłość - określa się kiedy pieniądze mają być wypłacone ostatecznie i tyle, chociaż możliwe, że można się dogadać przy konstruowaniu takiej umowy, ale raczej na te wyprawki to konto oszczędnościowe bardziej.
Cytuj
Kasandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 1:04
Ja jestem zwolenniczką produktów ubezpieczających przyszłość dziecka. Jest to lepsze niż konta oszczędnościowe bo takie moga kusić, by wypłacić wcześniej. Ubezpieczenie chyba można dostosowac do własnych potrzeb kiedy ma zostac wyplacone itp. więc myślę, że jest to lepsze rozwiązanie.
Cytuj
papriczka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 9:59
Jeśli z takiej polisy możnaby było wypłacać pieniądze jak z konta co jakiś czas to sama bym się na to zdecydowala a jak na razie odkładam dziecku na naukę na oszczędnościowym i wypłacam w przypadku wycieczek szkolnych, wyprawki czy innych takich szkolnych obowiązków.
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 10:54
nie mozna wypłacić takiej kasy na tak błache rzeczy, ubezpieczenie dziecka jest np od wypadków itd. Mozesz kupic mu wyprawke i podreczniki i potem starac się o zwrot kosztów na zakup książek.
Cytuj
viola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 9:09
Polisa z przeznaczeniem na edukację dziecka jest od wypadków? Myślałam, że to jest osobne ubezpieczenie od tego na życie, ale w sumie to nie sprawdzałam tego za bardzo. Wg mnie raczej z polisy nie wypłaci sie pieniędzy przed określonym w umowie terminem a raczej chyba nie można na tyle manipulować umową by wypłacać co roku określoną kwotę, w końcu to nie konto oszczędnościowe. Na wyprawki byłabym bardziej za właśnie takimi kontami oszczędnościowymi
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 12:34
Ja bym odkładała na koncie oszczędnościowym z tego co wiem nie będziesz miała dostępu do tych pieniędzy na czas, który sobie określisz, choć nie wiem czy nie mają jakiegoś minimum. Jeżeli założysz sobie jakiś plan regularnego oszczędzania to będziesz miała przynajmniej dostęp do tych pieniędzy.
Cytuj
baterflaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 17:54
Nie byłoby takie złe, gdyby się dało tak określac żeby wypłacili daną kwotę z początkiem roku szkolnego. Wiele ludzi zakłada takie polisy bardzo wcześnie jak dziecko jest malutkie a wiadomo że wyprawka to też jest jakiś koszt który trzeba ponieść i to dosyć wysoki koszt, a jeśli ma się więcej niż jedno dziecko, to czasem trudno wyjść na czysto z wypłat, jeśli nie odkłada się regularnie oszczędności.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2014 13:07
baterflaj napisał
Nie byłoby takie złe, gdyby się dało tak określac żeby wypłacili daną kwotę z początkiem roku szkolnego. Wiele ludzi zakłada takie polisy bardzo wcześnie jak dziecko jest malutkie a wiadomo że wyprawka to też jest jakiś koszt który trzeba ponieść i to dosyć wysoki koszt, a jeśli ma się więcej niż jedno dziecko, to czasem trudno wyjść na czysto z wypłat, jeśli nie odkłada się regularnie oszczędności.


No dokładnie i nie chodzi tutaj tylko o te maluchy z podstawówki ale też książki szczególnie do liceum. Moja siostra zapłaciła majątek za takie książki bo wszystkie nowe wydania muszą być, a ze starymi różnią się tylko okładką, datą i paroma szczegółami..
Cytuj
Odpowiedź