• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Konto oszczędnościowe dla firm - jak działa?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Micky

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 22:41
Witam,
ostatnio słyszałem o czymś takim, jak konto oszczędnościowe dla firm.Chciałabym sie dowiedzieć na jakiej zasadzie działa takie konto i na kogo sie je zakłada?
Cytuj
Tataraka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 23:00
O ja nawet nie wiedziałam ze firma sama w sobie moze założyc konto oszczędnościowe. Pewnie jak je zakładasz to nie na właścicieli tylko na konkretną firmę.
Cytuj
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 23:06
Zapewne na firmę, pewnie jest ono zakładane przez jej właściciela. Ja słyszałam że konta oszczędnościowe dla firm są kompletnie nieopłacaln,e mają bardzo niski procent i w ogóle.. a konto działa chyba na takiej samej zasadzie jak konto dla ''zwykłych ludzi''. Ofert jest wiele a każda inna, trzeba sprawdzać.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 10:31
Produkt taki posiada np. Idea bank, Jest to w tym przypadku Konto oszczędnościowe -Biznes. Jak sama nazwa wskazuje klient może oszczędzać środki swojej firmy. Bank zapewnia możliwość wpłat i wypłat środków w dowolnym czasie i kwocie. Produkt oprocentowany jest na 2,75% w skali roku.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
polokoktaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 22:28
Dlaczego właściwie te produkty zazwyczaj mają oprocentowanie poniżej 3? Wydawało mi się że firmy zazwyczaj dostają lepsze warunki niż osoby prywatne, a tu proszę, ja mam konto z oprocentowaniem 3 procent, a firmy 2,75...
Cytuj
biedronkaK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 23:21
Ja nawet nie wiedziałam że firmy moga miec konta oszczędnościowe. To wtedy zakładane jest chyba na daną firmę nie na osobę ktora ją prowadzi
Cytuj
Domi Kiwińska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 8:26
Wydawało mi się, że zazwyczaj dochód firmy dzielony jest na pracowników, a reszta idzie na oplaty, towary i... do kieszeni szefa. Miło jest wiedzieć, że nie zawsze tak jest, bo patrząc po szefostwie znajomych nastawiają się oni wyłącznie na swój własny, prywatny zysk, a nie na dobro firmy.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 12:41
Nie wiedziałam , że jest też konto oszczędnościowe dla firm. Zapewne takie konto może założyć właściciel albo wspólnik. Pytanie tylko czym takie konto się różni od tego normalnego oszczędnościowego?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 14:02
joasiamyk napisał
Nie wiedziałam , że jest też konto oszczędnościowe dla firm. Zapewne takie konto może założyć właściciel albo wspólnik. Pytanie tylko czym takie konto się różni od tego normalnego oszczędnościowego?
Jak sama nazwa wskazuje jest to oferta przeznaczona dla firm. To jest podstawowa różnica. Zwykle oferty przeznaczone są dla posiadaczy kont firmowych w danym banku. Często sa to produkty bardziej elastyczne, np. możliwa jest większa liczba wypłat darmowych.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 13:49
Nie słyszałam jeszcze ale podejrzewam, że działa ono tak samo jak nasze zwykłe oszczędnościowe z tą różnicą, że przedsiębiorca wkłada w nie pieniądze firmy a nie swoje osobiste. Swoją drogą ciekawe jak oprocentowane jest takie konto i czy jest bardziej opłacalne od zwykłego.
Cytuj
Odpowiedź