• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

spóźnienie - deklaracja ZUS/OFE

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kleopatra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.8.2014 15:03
mam dość głupi problem, wiem że trąbiono o tym praktycznie wszędzie, ale że tak powiem troszkę przyspałam i wszystko mi sie pomieszało - nie zdążyłam złożyć deklaracji, że zamierzam przejść do ofe - kiedy znów będę mogła to zrobić?
Cytuj
victoria38

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.8.2014 19:41
jeśli dobrze zrozumiałam informacje w wiadomościach kilka dni temu, to kolejna szansa na zmianę decyzji będzie za dwa lata, a później co cztery lata będzie można zmieniać decyzje, ale nie jestem pewna czy to tak właśnie jest.
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2014 9:39
Teraz to juz raczej nie ma szans, spróbujesz za 2 lata, w 2016 roku ma byc okienko transferowe otwarte.
Cytuj
kaczynskimir

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2014 13:06
dokładnie tak jak pisze victoria38!
Cytuj
szukanie firmy po nip nigdy nie było prostsze!
Gość

Niezarejestrowani

6.8.2014 15:13
Myslę, ze duzo osob nie zadeklarowało pozostania w OFE wlasnie ze względu na te okienka. Troche pokrecona logika, ale moze faktycznie bedzie taka możliwość pozniej. Moze system nie ulegnie juz zmianie.
Cytuj
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 9:02
Właśnie tez w radio ostatnio tak słyszałem, ze wiele osób pomyślało sobie o tych okienkach i teraz nie deklarowało, bo pamiętali ze będą mieć jeszcze szanse.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 13:00
Z tego co wiem jeżeli teraz tego nie zrobiłaś kolejna szansa będzie dopiero za dwa lata. Wtedy będziesz mogła złożyć deklaracje i przejść do OFE, wcześniej nie wiem czy jest to możliwe.
Cytuj
KEL-czanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 19:55
Dobrze że można zmienić zdanie a nie deklarować się na resztę życia bo w sumie można przez te 2 lata zobaczyć jak to wszystko działa i zmienić zdanie, chociaz w sumie to nie wiem czy wiele będzie można zaobserwować z zewnątrz. Da się jakoś sprawdzać stan pieniędzy? Bo ZUS daje chyba taką możliwość z tego co pamiętam, można zobaczyc ile w danej chwili wyniosłaby emerytura
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

22.8.2014 8:22
Tak jak już wcześniej informowali forumowicze - następne "okienko transferowe" zostanie otwarte w 2016 r. (czyli za 2 lata) i potrwa od 1 kwietnia do 31 lipca. Kolejne "okienka" będą już co 4 lata (czyli w 2020, 2024, 2028 r. itp. - o ile oczywiście nic się nie zmieni do tego czasu w systemie emerytalnym w Polsce).
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.8.2014 11:22
Tomasz Słupczynski napisał
Tak jak już wcześniej informowali forumowicze - następne "okienko transferowe" zostanie otwarte w 2016 r. (czyli za 2 lata) i potrwa od 1 kwietnia do 31 lipca. Kolejne "okienka" będą już co 4 lata (czyli w 2020, 2024, 2028 r. itp. - o ile oczywiście nic się nie zmieni do tego czasu w systemie emerytalnym w Polsce).


No właśnie o ile nic się nie zmieni. Polska to tak zachwiany kraj, że nie wiadomo co będzie jutro, a co dopiero za dwa lata. Kleopatra nie przejmuj się za dwa lata będziesz mogła przejść do OFE jeżeli jeszcze będzie:)
Cytuj
Odpowiedź