• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lola85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 14:35
Zastanawiam się do którego roku życia dziecko może być na ubezpieczeniu rodziców. Wie ktoś może? Mój brat ma 23 lata i nadal korzysta z ubezpieczenia mamy, można? Nie poniesie żadnych konsekwencji?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 15:06
Prawo jasno określa, że jako członka rodziny można ubezpieczyć dziecko uczące się do 26 roku życia.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Michu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.7.2014 20:54
Skoro ma 23 lata i się uczy to może być na ubezpieczeniu mamy jeszcze przez trzy lata. Ja zastanawiam się jak to jest z osobami uczącymi się zaocznie lub ekstrnistycznie, one też mogą być na ubezpieczeniu rodziców? W końcu się uczą...
Cytuj
JadwigaS

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 16:25
też są ubezpieczone. Ja do 23 roku życia uczyłam sie, po 19 zaocznie i byłam normalnie ubezpieczona przy rodzicach z racji tego że kontynuowałam, naukę.Brat jeśli tylko będzie sie uczył do 26 roku to spokojnie może korzystać z ubezpieczenia rodziców.
Cytuj
Sali

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 17:14
Jeśli sie tylko uczy, nawet zaocznie lub w trybie wieczorowym to spokojnie do 26 roku życia może być ubezpieczony przy rodzicach.A później już tylko pozostaje mu ubezpieczenie się w Urzędzie Pracy albo zatrudnienie sie gdzieś.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.7.2014 9:42
Sali napisał
Jeśli sie tylko uczy, nawet zaocznie lub w trybie wieczorowym to spokojnie do 26 roku życia może być ubezpieczony przy rodzicach.A później już tylko pozostaje mu ubezpieczenie się w Urzędzie Pracy albo zatrudnienie się gdzieś.
Do 26 roku życia, niezależnie w jakim trybie studiujesz jesteś ubezpieczony przy rodzicu, a potem pracodawca Cie ubezpiecza, ew. UP.
Cytuj
owllovesyou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 19:53
A jak to jest np z ubezpieczeniem żony przez męża? Jest jakiś limit czasowy czy coś takiego? Czy małżonkowie mogą się ubezpieczać cały czas jeśli któreś z nich nie pracuje?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 10:46
Oczywiście. Ubezpieczony, w tej sytuacji mąż, składa w firmie, która jest płatnikiem wniosek o objęcie ubezpieczeniem członka rodziny. Następnie płatnik przekazuje ten wniosek do ZUS, zgłaszając tym samym dane o członkach rodziny dla celów ubezpieczenia zdrowotnego.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
kepasaamigo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 11:16
no z tego co kojarzę ubezpieczenie osoby niepracującej przez pracującego małżonka/małżonkę jest chyba jedynym, które "trwa wiecznie". Brat jeśli się uczy może być ubezpieczany przez mamę, co innego jeśli się nie uczy, ale to chyba ZUS szybko by zauważył.
Cytuj
Storczykowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 13:16
Dlatego dużo lepiej jest jak jest sie w zwiazku małżeńskim. Sama ostatnio zauważyłam ze ma sie przez to większe przywileje i nic nie jest aż tak skomplikowane.
Cytuj
Odpowiedź