• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

ZUS i OFE

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
moniuska20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 14:25
Co się stanie jeśli nie wybiorę ani ZUS-u ani OFE? muszę cokolwiek wybierać? Nie wierzę w emeryturę z tych instytucji, wolę sama odłożyć sobie pieniądze na przyszłość. Mogę nic nie wybierać?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 15:07
Jeżeli do końca miesiąca nie wybierze Pani OFE zostanie pani automatycznie w ZUS i tam tez będą przekierowywane wszystkie składki. Samodzielnie składki można odkładać dodatkowo w ramach tzw. III Filaru.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Danka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.7.2014 20:43
Ja na Twoim miejscu jak najszybciej wysłałabym pismo do OFE. Możesz też pomyśleć o III filarze. Co się dzieje z ludźmi którzy nie są nigdzie zatrudnieni? Mogą dokonać wyboru między ZUS-em a OFE? Skąd wziąć wniosek i gdzie dokładnie trzeba go wysłać?
Cytuj
Olcia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 17:04
Za wiele czasu Ci nie zostało. Musisz chyba w jak najszybszym czasie wysłać pismo do OFE bo inaczej chyba na 4 lata przejdziesz całkowicie do Zusu i dopiero za 4 lata bedziesz mieć możliwość zrezygnowania z Zusu.
Cytuj
Italiano

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 10:36
Lepsze jest chyba OFE ale moja znajoma bardzo chwali sobie III filar. Płaci sama na siebie i później nie będzie się musiała obawiać o zmianach w ZUS. Tym czy jej wypłacają za mało itd. Może poczytaj o tym III filarze? Ja sam się chyba przeniosę. Musze się dokładnie dowiedzieć co wymagają i na czym to polega.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

21.7.2014 14:33
Italiano napisał
Lepsze jest chyba OFE ale moja znajoma bardzo chwali sobie III filar. Płaci sama na siebie i później nie będzie się musiała obawiać o zmianach w ZUS. Tym czy jej wypłacają za mało itd. Może poczytaj o tym III filarze? Ja sam się chyba przeniosę. Musze się dokładnie dowiedzieć co wymagają i na czym to polega.
Trzeci filar jest dodatkowy, czyli składki do ZUS i tak z pensji zostaną zabrane. III filar jest dla zamożniejszych, którzy mogą sobie pozwolić przekazać tam część środków.
Cytuj
RedRoses1990

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.7.2014 13:36
Jak dla mnie OFE to trochę za duże ryzyko, a jeśli chodzi o dbałość o przyszłość to ryzykować chyba nie warto. Z drugiej strony jakieś tam zabezpieczenie niby jest, bo część środków i tak idzie do ZUS, ale wydaje mi się że pozostanie w Zusie może się okazać korzystniejsze niż zabawa z OFE...
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.7.2014 11:16
Nie ma takiej możliwości. Jeżeli nie wybierzesz OFE to i tak z automatu przydzielą Cię do ZUS więc nie ma znaczenia czego Ty chcesz. Pieniądze na emeryturę możesz sobie odkładać jedynie do tzw "skarpety" a w ZUS i tak będą Ci odkładać
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.9.2014 14:45
Nie musisz nic wybierać. Możesz zostać tam gdzie jesteś i już. Ja też nic nie zmieniałam i zostałam w ZUS. Za dwa lata gdy znów będzie możliwość zmiany też nie zmienię no chyba, że zmienię zdanie ale raczej wątpię.
Cytuj
Odpowiedź