• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt na dowolny cel

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ArekKowal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 15:22
Mam takie pytanie czy biorąc kredyt na firmę na dowolny cel ,muszę udokumentować na co zostały one wydane.Czy mogę wydać pieniądze z pożyczki na inny cel, czy tylko na potrzeby dotycząc firmy .I czy prawdą jest że biorąc taki kredyt nie martwię się BIK i nie potrzebuje zaświadczeń .
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 21:55
Wydaje mi się że skoro bierzesz pożyczkę na firmę to powinieneś te pieniądze właśnie na nią przeznaczyć. Bank może cię poprosić o dokumenty w których będzie informacja na co wydasz te pieniądze. Co do BIK myślę że powinieneś się nim martwić, w końcu niespłacanie kredytu (jakiegokolwiek) grozi wpisem do niego.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 8:18
Biorąc kredyt na firmę na dowolny cel należy środki przeznaczyć zazwyczaj na rozwój przedsiębiorstwa lub inne wydatki związane z firmą. Często przy większych kwotach wymagane jest zabezpieczenie hipoteczne. Właściciel firmy nie może posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Rysiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 10:26
Tak jeżeli wziąłeś kredyt na firmę ,mimo że na dowolny cel ,to musisz je przeznaczyć na wydatki firmy .Mój znajomy miał taką sytuacje i bank zażądał przedstawienie dokumentów na co wydał środki pieniężne.A jeżeli nie posiadasz innych długów to z BIK nie masz co się martwić ,chyba że masz długi to już będzie problem .
Cytuj
Konstanty3

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 11:31
Jeżeli decydujesz się na kredyt z przeznaczenie na firmę, to od razu jesteś informowany jakie dokumenty musisz po zakupie im przedstawić .Przecież w banku starając się o kredyt na firmę opisujesz na co potrzebujesz tych pieniędzy.Więc nic z tym nie zrobisz musisz mieć dokumentacje na każdy grosz który otrzymałeś od banku.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 13:15
Również nie radzimy ryzykowac. Prawda jest, ze banki żądają już na etapie wnioskowania przedstawienia celu, więc środki pożyczane na firmę powinny być też tak spożytkowane.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
bronek34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 17:43
Własnie mój kolega jak brał taki kredyt to na początku musiał się określić na co przeznaczy te pieniążki .Jak dobrze pamiętam w ciągu trzech miesięcy musiał przynieś do banku pełną dokumentacje na co je przeznaczył .Myślę że nie warto ryzykować bo i tak się to nie uda .
Cytuj
Miecio124

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 20:35
Koledzy wyżej mają racje, nie ma sensu ryzykować, bo jeśli bank wykryje ze próbujesz zrobić jakiś przekręt to będzie kazał zwrócić Ci pieniądze. Czytałem juz o takim przypadku. Facet musiał oddać co do grosza.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 22:15
Ja też uważam, że nie ma co ryzykować. Bank na pewno wszystko sprawdzi. Jeśli masz jakiś wydatek nie związany z firmą to zapytaj w banku o kredyt na ten cel. Powiedz jasno na co potrzebujesz gotówki. Nikt cię za to nie pobije a być może uda ci się zdobyć pieniądze:) Co do BIK to jeśli nie masz długów to możesz spać spokojnie;)
Cytuj
ania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2014 22:04
Tak koleżanka ma racje lepiej od razu określić w banku na co potrzebne Ci są te pieniądze , przecież za to głowy nikt Ci nie urwie. A mówiąc prawdę ,bank na pewno zaproponuje jakieś rozwiązanie i przedstawi ofertę która będzie określała cel na jaki potrzebny jest Tobie kredyt.
Cytuj
Odpowiedź