• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Chwilówki a BIK?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jadzia303

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 17:01
Miałam taki czas słabości i skorzystałam z oferty parabanku. Niestety problem ze spłatą i tak dalej, zaskutkowało egzekucją komorniczą. Bardzo szybko wszystko wyprostowałam - udało się i więcej tego błędu z chwilówkami nie popełnię, jednak zastanawia mnie inna rzecz. Mianowicie, przeczytałam gdzieś, że parabanki nie mają możliwości wpisania w historię kredytową chwilówki, ponieważ nie est to kredyt, a pożyczka. Ale podczas starania się o kredyt w banku dostałam informację, iż mam złą historię, a od tego wpisu minęło dopiero 2 i pół roku i kredytu nie dostanę. No to jak to jest w końcu z tymi parabankami - mogą zgłaszać zaległości w chwilówkach do BIK czy nie?
Cytuj
Chuck Norris II

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 19:15
Też czytałem o tym, że chwilówki nie są kredytami i nie mogą być zgłaszane do BIK. Ponadto słyszałem, że ani bank ani inny parabank nie ma możliwości sprawdzenia czy masz zaciągniętą jakąś chwilówkę. Być może ta zła historia w BIK wiąże się z czymś innym np. opóźnieniem zapłacenia raty za jakiś sprzęt czy coś?
Wypowiedź została zmieniona przez: Chuck Norris II 7.7.2014 19:15
Cytuj
jacek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 23:28
Ja czytałem, że chwilówki mogą korzystać i dawać wpisy do BIG - Biura Informacji Gospodarczej, ponieważ jest to pozabankowa działalność gospodarcza działająca jedynie na zasadach banków. Z kolei do BIK - Biura Informacji Kredytowej informacje dają banki n apodstawie umowy prawa bankowego.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 9:15
Porządkując informacje, do BIK czyli Biura Informacji Kredytowej korzystają głównie banki natomiast jeśli chodzi o BIG czyli Biuro Informacji Gospodarczej to z jego zasobów korzystają przede wszystkim instytucje sektora pozabankowego - firmy pożyczkowe, zwykłe przedsiębiorstwa, konsumenci indywidualnie. Oznacza to, ze firmy udzielające chwilówek również nas tam sprawdzą.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

10.7.2014 14:51
Moze i sprawdzają, ale i tak każdy dostanie. Im zalezy na kasie, a nie zeby wybierac komu przysługuje a komu nie. A potem ew. sprawna windykacja i juz. Ludzie sie boja, nie spia po nocach.
Cytuj
Słońce

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 0:06
Pierwsze słyszę, mialam wrażenie że dla parabanku nie ma interesują się kompletnie Bikiem i Bigiem i że nawet pożyczka u nich nie daje konsekwencji w postaci historii kredytowej... wiadomo, że zaciągniętej już pożyczki nie odpuszczą bo to jednak pieniądze, ale nie możliwe, by bank z powodu takiej pożyczki nie dał kredytu to musi byc coś innego
Cytuj
Gość Honorowy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 8:11
Słońce napisał
Pierwsze słyszę, mialam wrażenie że dla parabanku nie ma interesują się kompletnie Bikiem i Bigiem i że nawet pożyczka u nich nie daje konsekwencji w postaci historii kredytowej... wiadomo, że zaciągniętej już pożyczki nie odpuszczą bo to jednak pieniądze, ale nie możliwe, by bank z powodu takiej pożyczki nie dał kredytu to musi byc coś innego
no nie interesują się, bo Twoje problemy są dla nich szansą na większy zarobek, ale dziwne., ze zgłosili do BIK jakąś zaległość. Może to rzeczywiście nie ta pożyczka, a inna zaległość.
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.8.2014 12:18
Nie mam pojęcia,ale być może ta zła historia BIK to jakaś wcześniejsza sprawa? Może miałaś wcześniej problem ze spłaceniem jakiejś raty kredytu albo coś? Bo parabanki nie udzielają kredytów tylko pożyczki więc nie wiem czy mają dostęp do BIK
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

5.8.2014 14:10
Parabanki nie sprawdzają biku na pewno, może ewentualnie big.
Cytuj
Czikulinka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.8.2014 13:20
być może bank sprawdził inny rejestr niż BIK, a po prostu źle zrozumiałaś. albo chodzi o coś innego, chociaż nie wiem czy zaległe rachunki np. są zgłaszane do BIK, być może prędzej jakieś raty czy coś tego typu, albo w ogóle jest to pomyłka ,a takie niestety tez się zdarzają.
Cytuj
Odpowiedź