• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Chwilówka czy pożyczka w banku?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
teresa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 10:56
Potrzebuję pilnie nie dużo kasy bo tylko 5000 na wyjazd i zastanawiam się czy brać kredyt, czy chwilówkę, a może pożyczkę? Na czym wyjde lepiej? Nie ma mnie na żadnej liście dłużników, zarobki mam około 2000 na rękę i nie mam innych kredytów, ale nie chce sie uwiekłać w jakieś dziwne spłacanie za wysokich rat, czy podpisywanie jakis papierów, które mnie uwiążą na dłużej. Na pewno chciałabym mieć możliwość wczesniejszej możliwości spłaty takiej pożyczki, bo możliwe że w pracy uda mi się dostać niedługo jakąś podwyżkę
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.5.2014 12:43
Nie ładuj się w chwilówki, skoro masz zdolność idź do banku. Banki przecież daja możliwość wcześniejszej spłaty.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 12:51
To prawda , banki często przewidują możliwość wcześniejszej spłaty, wszystko jednak zależy od tego jaki rodzaj umowy kredytowej zawarliśmy, jakie są w niej zapisy, a także istotne szczegóły zawarte w regulaminie. Według ustawy o kredycie konsumenckim z ustawę z dnia 12 maja 2011r. Instytucje finansowe, w określonym w ustawie przypadku, będą mogły pobrać rekompensatę za wcześniejszą spłatę zaciągniętego kredytu, jednak w wysokości nie większej niż 1% spłacanej przedterminowo kwoty. Należy ponadto zgłosić taką chęć w oddziale banku ok 3 dni przed planowaną spłatą. Wcześniejsza spłata kredytu może tu dotyczyć zarówno całości jak i części zobowiązania.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Katarzyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 20:27
zależy jeszcze który bank, bo nie w każdym jest możliwość wcześniejszej spłaty. A co do chwilówek to ja w ogóle bym o nich nie myślała. Tym bardziej teraz jak sie słyszy jak wysokie oprocentowanie ma taka pożyczka w chwilówce.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 20:57
Moja mama wzięła chwilówkę i spłaca ją od października. Wzięła 600 zł na wesele chrześniaczki a musi oddać dwa razy tyle. Moim zdaniem to się zupełnie nie opłaca. Już lepiej wziąć kredyt w banku. Chociaż z tym też bym uważała. Osobiście wychodzę z założenia że jeśli nie trzeba to lepiej nie pakować się w pożyczki i kredyty.
Cytuj
mirka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 13:20
jestem tego samego zdania. Czasami są momenty kiedy już trzeba wziąć taki kredyt ale chyba zdecydowanie pewniejszy jest bank niż te chwilówki. Oni korzystają na tym że nie każdy może przed bankiem przedstawić swoją zdolność kredytową a tam dużo łatwiej jest dostać pieniądze.
Cytuj
bemich

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 13:27
moze wez po prostu online? http://www.comperia.pl/kredytonline
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 9:25
Z kredytem online też różnie bywa. Na pewno trzeba spełnić różne warunki:) Ale lepsze to niż chwilówki. Mnie zawsze zastanawiało to jak ludzie mogą z nich korzystać. Przecież odsetki są przerażające! Już lepiej pożyczyć pieniądze od rodziny jeśli jest taka możliwość. Ja staram się co miesiąc odkładać z wypłaty pewną sumę i nie ruszam jej w ogóle. Niech te pieniądze sobie leżą. Pewnie kiedyś się przydadzą:)
Cytuj
Adam

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 17:20
Tylko nie chwilówki i kredyty online , wiele osób tak korzystało z kredytu który można dostać na szybko , na tą chwilę bardzo żałują .Odsetki które rosną w szybkim tempie nie pozwalają im na spłatę ,po prostu zaczynają tonąć w długach .Jak tylko masz zdolność kredytową to udaj się do normalnego banku ,gdzie będziesz wiedziała jaki są wysokie odsetki i ile masz do spłaty .
Cytuj
Karwals

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 17:42
No tylko nie zawsze ma sie na papierku ta zdolność kredytową. Ja wiem że to jest bardzo irytujące ale proponowała bym, żeby mimo wszystko nie pakować sie w te chwilówki. Teraz tyle słyszy się o tym jak wysokie jest tam oprocentowanie i ile póżniej trzeba spłacać. Przemyśl to dokładnie.
Cytuj
Odpowiedź