• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt hipoteczny a praca za granicą.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
dawidS

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2016 19:03
Witam.
Pracuję legalnie za granicą. Tak się składa, że moja firma bierze zlecenia w różnych krajach UE. Chcę się strać o kredyt hipoteczny na dom. Mam duże oszczędności, ale część pieniędzy muszę pożyczyć. Jakie potrzebne są mi dokumenty w związku z moją pracą, żebym mógł starać się o kredyt?
Cytuj
Marcin IwanejkoDoradca finansowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 337 razy

Wyślij wiadomość

25.5.2016 22:32
Gdzie pracujesz, jakie stanowisko, jaka waluta dochodów, to pytania na poczatek.
Cytuj
Marcin Iwanejko
marcin.iwanejko@santander.pl
510 00 98 82
dawidS

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2016 18:00
No proszę mnie nie rozśmieszać...Może jeszcze ksero dowodu osobistego mam przesłać? A co to za różnica na jakim stanowisku zarabiam? Czy banki potrzebują innych dokumentów od lekarza a innych od glazurnika? Kredyt chce wziąć w Polsce, więc nie rozumiem pana pytań?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2016 18:34
Ale te pytania są zasadne.
Tak - inne dokumenty może bank żądać od lekarza - prawo wykonywania zawodu i on czasem może liczyć na lepsze warunki.
W jakim kraju uzyskujesz dochód i w jakiej formie również ma znaczenie. Tylko część banków udziela kredyty w walutach obcych (a tylko o taki możesz wnioskować). Nawet wśród nich nie każdy bank akceptuje wszystkie waluty UE oraz nie każdą formę zatrudnienia.
Oczywiście nie musisz podawać informacji, o które zostanie poproszony na forum. Wówczas niestety będziesz zmuszony do tego, aby szukać banku na własną rękę.
PS.
Marcin i tak za mało pytań zadał, aby móc przedstawić Ci konkretne rozwiązanie.
Wypowiedź została zmieniona przez: lzalewski 27.5.2016 18:41
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
fed

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2016 17:54
A niby dlaczego tylko o kredyt w obcej walucie może wnioskować? Nic nie napisał, że pracuje w firmie zagranicznej. Kiedyś mój ojciec pracował poza granicami Polski, ale rozliczenie dostawał w złotówkach. Oczywiście firma była polska.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

29.5.2016 20:35
Dlatego też wcześniej pojawiło się pytanie o walutę dochodów. Nie wiemy nic, a mamy podać rozwiązanie. Jak?
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Marcin IwanejkoDoradca finansowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 337 razy

Wyślij wiadomość

30.5.2016 1:59
dawidS napisał
No proszę mnie nie rozśmieszać...Może jeszcze ksero dowodu osobistego mam przesłać? A co to za różnica na jakim stanowisku zarabiam? Czy banki potrzebują innych dokumentów od lekarza a innych od glazurnika? Kredyt chce wziąć w Polsce, więc nie rozumiem pana pytań?


Z takim podejsciem będzie Tobie ciężko znaleźć dobrą ofertę.
Cytuj
Marcin Iwanejko
marcin.iwanejko@santander.pl
510 00 98 82
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

30.5.2016 9:01
dawidS napisał
Witam.
Pracuję legalnie za granicą. Tak się składa, że moja firma bierze zlecenia w różnych krajach UE. Chcę się strać o kredyt hipoteczny na dom. Mam duże oszczędności, ale część pieniędzy muszę pożyczyć. Jakie potrzebne są mi dokumenty w związku z moją pracą, żebym mógł starać się o kredyt?


Z powyższego nie wynika czy okreslenie "moja firma" dotyczy zatrudnienia o pracę czy prowadzenia wlasnej działalności więc nie zmamy żródla dochodu, czasu "wykonywania pracy"
Nie wiemy też w jakiej walucie klient zarabia i gdzie jest rezydentem. Nie ma możliwości odpowiedzieć klientowi na tak zadane odnośnie dokumentów pytanie.

Przypomina mi to trochę telefon do lekarza - "źle się czuję proszę mi coś zapisać". A na pytanie co Panu konkretnie dolega odpowiedzieć - "to może jeszcze mam przyjśc i się dać zbadać?"
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 30.5.2016 9:03
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

30.5.2016 10:59
Niektórym niestety pomóc zdalnie się nie da. Polecam wizytę u doradcy lub w banku. Tylko uprzedzam, będą pytać dokładnie o to samo + o wiele wrażliwych danych...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Pawcio

Niezarejestrowani

8.6.2016 10:37
:) Najlepiej dostac kupe pieniedzy bez podpisywania zobowiazań i bez podawania danych :)
Cytuj
Odpowiedź