• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt bez odsetek - na czym polega?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2016 10:00
Witam.
Nie za bardzo rozumiem na czym polega taki kredyt. Przeglądam oferty kredytów i na taki właŚnie trafiłem w WZWBK. Napisane jest, ze to kredyt promocyjny z oprocentowaniem 0 i rrso 53,28 %. To rrso to prowizja?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

4.5.2016 10:34
nie, roczna rzeczywista stopa oprocentowania, może to być prowizja, ale wchodzą w to również ubezpieczenia i inne koszty...

53,28%? to chwilówki bywają tańsze...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
karson

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2016 13:31
Aż sprawdziłem, czy rzeczywiście nie pomyłka z tym rrso. Oprocentowanie – 0%! w skali roku (RRS0 53,28%) - wszystko to prawda i ta wiadomość na stronie banku pogrubiona. Nie za bardzo rozumiem, bank liczy na to, że klienci nie wiedzą co to RRSO? To z tego co pan pisze wynika, że to bardzo drogi kredyt.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

4.5.2016 13:39
90% klientów (jak nie więcej) nie wie co to jest RRSO a na kredyt patrzy tylko przez pryzmat:
- ile (i kiedy) dostanę pieniędzy?
- jaką będzie rata...

Zdarza się, że klient dostaje ofertę np. 250 zł x 36 m-cy, ale wybiera 230 zł x 48 m-cy.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

4.5.2016 23:31
proste wytłumaczenie dla rrso po prostu oprocentowanie jakie ma kredyt po uwzględnieniu wszelkich kosztów, a więc prowizji czy ubezpieczeń, ten kredyt musi być obarczony po prostu świetną prowizją dla banku więc lepiej jednak wziąć vivusa;)
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
kotelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2016 8:54
Dalej nie wiem jak przeliczyć RRSO w kredycie. :) To co dla panów jest oczywiste dla mnie to czarna magia. I to jest prawda, że biorący kredyt chce wiedzieć głównie ile będzie płacił co miesiąc i ile rat będzie miał. Czasami zapomina, że bank dolicza ubezpieczenie. Czy BZWBK jest droższy niż Vivus w wypadku tej pożyczki? Koniec świata...
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.5.2016 11:43
Klient tego nie liczy tylko prosi o podanie w parametrach kredytu/pożyczki. Instytucja finansowa ma obowiązek podać ten parametr.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
kotelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2016 16:53
To może jednak kredyt bez odsetek a z takim rrso jest jednak na przyzwoitych warunkach i jednak lepszy niż z oprocentowaniem i rrso?
Po co miałby się w ten sposób reklamować, jeżeli nie byłoby w tym prawdy? Mi się zawsze promocja z czymś niedrogim kojarzy.
Cytuj
Melior

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2016 20:49
To tak szczerze, ten kredyt bez odsetek jest dobry czy nie? Jak mam podliczyć np. ja cały koszt kredytu, jak nie wiem co mam sumować? A w bankach i tak tłumaczą inaczej niż okazuje się przy podpisywaniu umowy. Rozumiem, że czasami można się pogubić. Nagle ni z gruszki ni z pietruszki doliczają np. ubezpieczenie, o którym nie wspominali.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

5.5.2016 23:39
RRSO instytucja musi podawać w ofercie, w umowie też to znajdziesz więc na etapie szukania można to znaleźć i porównać, w reklamach też drobnym drukiem są...wystarczy popatrzeć.

Darmowe, bezzwrotne i inne kredyty to dobry wabik jak widać, ludzie myślą że dostaną coś za darmo a w praktyce zwykła gotówka jest dużo tańsza, ale każdy ma wybór.

Definicja RRSO ustawowa czy z wikipedii nie ma dla mnie znaczenia, cyfry każdy powinien umieć porównać.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Odpowiedź