• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Karty kredytowe - okres rozliczeniowy.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
barbara

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.4.2016 11:05
Witam. Gubię się w tym okresie rozliczeniowym. Mam kartę Master Card World i okres rozliczeniowy wygląda tak -30 dni plus 24 dni bezodsetkowy. To może ktoś mi powie na przykładzie - dziś np. robię zakupy za 1000 zł. Kiedy mam oddać pieniądze? Te 30 dni to okres zbierania wydatkow z karty?
Cytuj
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

25.4.2016 12:06
Od 1 dnia kwietnia do 30 kwietnia trwa miesięczny okres rozliczeniowy - czyli mamy 30 dni na bezodsetkowe zakupy.
W nastepnym miesiącu np. do 14 maja, dostajemy rozliczenie transakcji za miesiąc kwiecień. Na rozliczeniu mamy termin na rozliczenie platności np. do 24 maja.
Jesli więc dokonamy transakcji kartą 1 kwietnia, będziemy musieli się z niej rozliczyć do 24 maja - 54 dni darmowego kredytu.
Jesli transakcji dokonamy 30 kwietnia, bedziemy musieli się z niej rozliczyć do 24 maja - 24 dni darmowego kredytu.

Jeśli w okresie rozliczeniowym dokonamy kilku transakcji, otrzymamy zestawienie łączne ze wszystkich operacji wykonanych w okresie rozliczeniowym. To na jak długo z danej transakcji, mamy bezpłatny kredyt, zależy ile zostało dni do terminu rozliczenia.

Od 1 maja rozpocznie się nowy okres rozliczeniowy. Transakcje kartowe z tego okresu zostana rozliczone w czerwcu. I tak w kółko.
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 25.4.2016 12:20
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
barbara

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.4.2016 13:50
Przy zestawieniu transakcji mam też podana minimalna kwotę do spłaty. Czy jeżeli spłacę minimalną kwotę to pozostała automatycznie przejdzie do następnego okresu rozliczeniowego i zostaną doliczone do niej odsetki?
Cytuj
Blazej

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.4.2016 10:05
barbara napisał
Witam. Gubię się w tym okresie rozliczeniowym. Mam kartę Master Card World i okres rozliczeniowy wygląda tak -30 dni plus 24 dni bezodsetkowy. To może ktoś mi powie na przykładzie - dziś np. robię zakupy za 1000 zł. Kiedy mam oddać pieniądze? Te 30 dni to okres zbierania wydatkow z karty?
Zadniczo nie ma znaczenia, którego dnia miesiaca robisz te zakupy. Po zkaoncoznym miesiącu masz 24 dni na oddanie pieniędzy, które wzie,as w ubiegłym.
Cytuj
barbara

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.4.2016 10:18
Za bardzo to mi w niczym nie pomogłeś. Mnie bardziej interesuje ta spłata minimalna i co się dzieje z resztą niespłaconego zobowiązania?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.4.2016 11:36
Jak spłacisz tylko minimalną to od całości zapłacisz odsetki(10% w skali roku). Pozostała kwota oczywiście zostanie wykazana na kolejnym zestawieniu + zobaczysz tam również należne bankowi odsetki.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
lydia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.4.2016 15:16
Sprawdź jeszcze jak masz spłatę ustawioną. Bo jak automatycznie to i tak Ci z konta pobierze całą sumę z zestawienia i nic wtedy po spłacie sumy minimalnej. Nie wiem , czy to da się w internecie sprawdzić, ja kiedyś musiałam na infolinie dzwonić, ale teraz wszystko się zmienia dla klienta.
Cytuj
Odpowiedź