• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Karencja a zaleganie z dwiema ratami kredytu.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
AntonS

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.2.2016 19:30
Witam .Mam dwa kredyty i obecnie zalegam z dwiema ratami i jednego i drugiego.Chciałbym się dowiedzieć czy w takim wypadku mogę skorzystać z karencji w spłacie kredytów?Czy mam wcześniej od razu uregulować zaległości?Oba kredyty mam w mBanku i jestem jego klientem .Opóźnienia wynikłe z przypadkiem losowym .
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.2.2016 10:32
O karencji możesz rozmawiać TYLKO jeżeli raty są regulowane na bieżąco. Jak się pojawił ten "przypadek losowy" to należało się zgłosić do banku...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

20.2.2016 11:35
Musisz zapłacić najpierw zaległe raty, dopiero wtedy poprosić bank o karencję, ewentualnie restrukturyzacje polegająca na wydłużeniu okresu kredytowania. Nie znam historii, aby Bank zgodził się na ustępstwa,w stosunku do klienta, który zalega ze spłatą.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

20.2.2016 16:01
szkoda że po zdarzeniu losowym od razu nie było informacji i prośby o karencje, teraz trzeba to wyregulować...

jakie to zdarzenie, może podlega ubezpieczeniu?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
AntonS

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.2.2016 17:00
Miałem poważny wypadek w pracy za granicą .Z tego co mi panowie odpisaliście to najlepiej brzmi w moim przypadku porada druga.O ubezpieczeniu w moim przypadku nie ma raczej mowy ,bo moj pracodawca kreci cos od poczatku.Najwyrazniej nie mam ubezpieczenia.Jezeli splace zaleglosci to bank zgodzi się na wybranie dla mnie najlepszego rozwiazania? Np przeliczeniu na nowo rat i wydłużenie okresu splacania?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

20.2.2016 20:15
AntonS napisał
Miałem poważny wypadek w pracy za granicą .Z tego co mi panowie odpisaliście to najlepiej brzmi w moim przypadku porada druga.O ubezpieczeniu w moim przypadku nie ma raczej mowy ,bo moj pracodawca kreci cos od poczatku.Najwyrazniej nie mam ubezpieczenia.Jezeli splace zaleglosci to bank zgodzi się na wybranie dla mnie najlepszego rozwiazania? Np przeliczeniu na nowo rat i wydłużenie okresu splacania?


Uważam że się zgodzi. Najpierw więc trzeba spłacić zaległe raty, następnie napisać pismo do Banku o restrukturyzację. Do pisma dołączyć dokumenty świadczące o wystąpieniu czynników, które uniemożliwiły terminowe regulowanie należności, o innych okolicznościach, które obecnie wpływają na zdolność płatniczą.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
AntonS

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.2.2016 20:28
Bardzo dziękuję .Zaległe raty już spłaciłem dzisiaj online.Przygotowałem dokumenty medyczne potwierdzające wypadek .Mam nadzieję ,że to wystarczy.W poniedziałek pójdę do banku i przedstawię swoja sytuację .Pozdrawiam .
Cytuj
JulianT

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.2.2016 12:17
Ciekawe czy bank pojdzie na ustępstwa. Ja niestety nie mam dobrych doswiadzen jesli chodzi o takie sytuacje, ale kto wie.
Cytuj
Rumcajs

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2016 12:40
A ja mam i to dobre.Bank bez przeszkod odroczył mi kredyt na trzy miesiące.Ale było to pierwszy raz w życiu i druga sprawa - zawsze w terminie spłacałem wszystkie zobowiązania.Poza tym byłem długo klientem banku i znali moja całą historię i zawsze kredyty brałem tylko u nich .
Cytuj
Wioleta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2016 11:05
Mi kiedyś pko bp też poszedł na rękę, bo akurat miałam przez 2 miesiące problem ze spłatą. Trzeba się jak najszybciej starać dogadać.
Cytuj
Odpowiedź