• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Żyrant a zdolność kredytowa.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
henryka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.2.2016 19:16
Witam wszystkich.Myślałam ,ze już kredytów z żyrantami nie ma.Moja siostra poprosiła mnie o żyrowanie kredytu - 100000 zł.Nie wiem co ona wymyśla? Przecież mogłaby wziąć kredyt pod hipotekę swojego domu? Nasunęło mi się pytanie - jak wpływa bycie żyrantem na zdolność kredytową ? Nie raz pomagałyśmy sobie z siostra w sprawach finansowych .Mam do Niej zaufanie więc ewentualnie mogłabym żyrować.Ale jak będzie wyglądała moja zdolnośc kredytowa po żyrowaniu Jej kredytu?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.2.2016 10:49
Będzie to widoczne w BIK. Część banków potraktuje to jako zobowiązanie, ale np. w PKO BP jeżeli klient będzie dobrze obsługiwany to nie będzie obciążał zdolności kredytowej.

Pamiętaj, że odpowiadacie za kredyt solidarnie. Jak siostra nie będzie spłacać to Ty będziesz musiała. Na równi podlegacie egzekucji.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

20.2.2016 11:40
Żyrowanie kredytu, czyli poręczenie, jest niczym innym jak podjęciem solidarnej odpowiedzialności za terminową spłatę zobowiązania wobec banku. W przypadku nieterminowej spłaty, zalegania z ratą, poręczyciel jest o tym informowany. W przypadku przekazania kredytu w stan natychmiastowej wymagalności, poręczyciel spłaca kredyt wraz z kredytobiorcą.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
ant225

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.2.2016 13:45
Mam za soba przygodę z żyrowaniem .Pożyrowałem jakieś 10 latv temu koledze z pracy- znaliśmy się od lat.Zyrowałem mu nie pierwszy raz ,ale ostani.Z dnia na dzień przestał spłacać z 50000 zostało mu 38.Pracowaliśmy dalej razem ,nawet o niczym nie wspomniał.Dostałem wezwanie do zapłaty,pogonilem do niego i spłacałem jak duren ostatni.Spłaciłem .Przyjaźnić sie przestaliśmy ...A w życiu nikomu nie pożyruję ,nawet bratu.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.2.2016 14:21
Powinieneś założyć mu sprawę o zwrot tych pieniędzy, które za niego zapłaciłeś...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
TTeslar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.2.2016 10:47
Witam wszystkich.A ja myślałem ,że już takich pożyczek z żyrowaniem nie ma i to jest relikt minionej epoki.Teraz bada się zdolność kredytową i każdy bank ma jak na dłoni historie konta.Zastanawiam się w jakich sytuacjach potrzebne jest jeszcze to żyrowanie?
Cytuj
JulianT

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.2.2016 11:47
Jesli siostra może sama wziać kredyt to bz sensu się bawić w żyrowanie, ja kiedys poręczyłem szwagrowi, niestety skutki nie byly dla mnie korzystne.
Cytuj
Dariusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.2.2016 12:11
TTeslar napisał
Witam wszystkich.A ja myślałem ,że już takich pożyczek z żyrowaniem nie ma i to jest relikt minionej epoki.Teraz bada się zdolność kredytową i każdy bank ma jak na dłoni historie konta.Zastanawiam się w jakich sytuacjach potrzebne jest jeszcze to żyrowanie?
taaa relikt, poczytaj sobie w necie ile osob sobie narobilo przez to problemów...
Cytuj
Odpowiedź