• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak bezpiecznie pożyczyć komuś pieniądze?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Classic

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.2.2016 15:01
Znajomy chce pożyczyć odemnie pieniądze. Prowadzi działalność gospodarczą, punkt handlowy w galerii. Brakuje mu na czysz - w sumie chodzi o o 13400 zł.
W jaki sposób bezpiecznie pożyczyć mu te pieniądze? W sensie, abym miał jakąś podkładkę, że mu pożyczyłem - gdyby nie chciał oddać, to abym miał dowód na to. Wiadomo, jeżeli chodzi o pieniądze, to lepiej nie ryzykować. Zwykła umowa wystarczy? Czy lepiej notarialnie?
Cytuj
ella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.2.2016 15:18
Na Twoim miejscu to bym się dobrze zastanowiła i to kilka razy.Ja mam za sobą taką pożyczkę daną na wieczne oddanie.Jak widzę chcesz się zabezpieczyć a to już oznacza ,ze temu komuś nie ufasz.Nawet jeżeli zabezpieczysz się notarialnie to w wypadku braku zwrotu pieniędzy będziesz zmuszony wnieść sprawę do sądu a tam wszystko ciągnie się latami.Nie uważasz ,że powinno pożyczać się niewielkie sumy?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.2.2016 17:13
Bezpiecznie? Tylko pod zabezpieczenie, o innych opcjach nawet nie myśl.

ps
co da akt notarialny jeżeli gość nie zapłaci? może wyjedzie z kraju? będzie miał 10 innych wierzycieli lub zupełny brak majątku?

w jaki sposób odzyskasz swoje pieniądze?
Wypowiedź została zmieniona przez: Robert Sierant 18.2.2016 17:14
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Classic

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.2.2016 10:08
To mój znajomy, ale jasno mu powiedziałem, że mogę pożyczyć, ale chciałbym też się zabezpieczyć.
W sumie macie rację, bo nawet jak czytałem - to tacy dłużnicy jak ja są spłacani w ostatniej kolejności. W pierwszej są zobowiązania względem organów podatkowych.
Cytuj
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

19.2.2016 10:22
Nie wiem jaki jest czynsz w galerii, ale 13000 może oznaczać że jest nie płacony już przez jakiś czas. Jeśli ktoś nie płaci czynszu, to być może również nie płaci ZUSu, rat kredytowych, podatków, wynagrodzenia pracownikom. Skoro szuka pożyczki prywatnej, być może nie chcą mu pożyczyć wyspecjalizowane w tym instytucje. Odradzam udzielnenia tej pożyczki. Ryzyko jest bardzo duże.
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 19.2.2016 10:23
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
Odpowiedź