• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Opinie o Mieszkanie dla Młodych?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
hubertB

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.12.2015 8:09
Czy ktoś, kto brał udział w programie mógłby się wypowiedzieć? Chcemy z żoną wziąć w nowym roku kredyt hipoteczny. Zastanawiam się czy warto składać papiery o dofinansowanie? Zastawaniem się, czy trudno jest je otrzymać? Ile czasu trwa procedura akceptowania wniosku?
Kolega brał parę lat temu, ale ostatecznie jego wniosek odrzucili. Zastanawiam się więc, czy jest sens, żebym ja składał?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

23.12.2015 9:11
Jeżeli spełniacie warunki programu i znajdziecie odpowiednie mieszkanie to oczywiście warto z niego skorzystać. Mówiąc kolokwialnie: kilkadziesiąt tys. złotych na ulicy nie leży.

A kolega z jakiego powodu nie otrzymał kredytu? Powodów mogło być mnóstwo. Skoro wniosek został przez bank odrzucony to nie mogło być mowy o dopłacie do odsetek (program RnS).
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Tomasz

Niezarejestrowani

23.12.2015 9:46
Ja dostałem dofinansowanie, ale byłem zainteresowany tylko rynkiem wtórnym, wiec stosunkowo świeża sprawa. Polecam. Formalności nie ma zbyt wiele, załatwisz wszystko przez bank. Dlatego polecam udać się właśnie do banku, i tam Ci wszystko wytłumaczą.
Cytuj
hubertB

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.12.2015 11:11
Już nie pamiętam o co tam dokładnie chodziło, wiem tylko, że odrzucili jego wniosek.
To tych dokumentów nie trzeba na własną rękę wypełniać, bank naprawdę pomaga w otrzymaniu dofinansowania?
A jak wygląda to u osób bez wkładu własnego, które chciałaby, aby dofinansowanie spełniało jego rolę? W jakiej kolejności należy załatwiać takie sprawy?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

23.12.2015 11:55
Jeśli jesteś zupełnym laikiem (a na to wygląda), to zgłoś się do doradcy, który przeprowadzi Ciebie przez proces kredytowy. Nie da się opisać wszystkiego krok po kroku, szczególnie przy MDM.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Katerina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.12.2015 13:24
Ja korzystałam jeszcze ze starego mdm. Nie da się ukryć, że dawniej mniej wniosków przechodziło, bo też trudniej było sprostać wymogom. Przede wszystkim konieczność zakupu mieszkania z rynku pierwotnego, o odpowiednim metrażu i cenie wiązała wielu osobom ręce. Nam się udało, ale cały proces trochę trwał. Teraz jest podobno dużo łatwiej i lepiej, warunki są złagodzone. Tylko, że chyba kończą się pieniądze na ten cel?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

23.12.2015 13:31
Pieniędzy jest jeszcze sporo. Kilkaset mln złotych czeka...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź