• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kredyt a pozyczka

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
gienek66

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 9:44
witam, zastanawia mnie jaka jest roznica pomiedzy kredytem a pozyczka? Rozumiem, ze pozyczki sa udzielane np.przez instytucje pozabankowe, ale np. produkt PKO BP Mini Ratka, rowniez nazywany jest pozyczką. Zastanawia mnie na jakiej zasadzie jeden produkt bankowy nazywany jest kredytem a inny pozyczka.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 10:23
gienek66 to może ja pomogę chociaż nie wiem na ile bede umiała :) tj nas uczyli na studiach to :

warunki na pozyczke sa znacznie bardziej luzne niz na kredyt
tj pisaleś pozyczke dostaniesz też od osob trzecich, czy quasi-banków
ja bym ew sprawdzila czy w pko bp to rzeczywiscie jest pozyczka czy tylko z nazwy - czym sie rozni pod wzgledem wymogów od ich kredytu :)
Cytuj
be free like a child
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 10:33
Faktycznie Mini Ratka jest pozyczka raczej z nazwy, aby ja otrzymać trzeba mieć pełną zdolność do czynności prawnych, posiadać zdolność kredytową i wiarygodność. W ofercie produkt jest nazywany kredytem.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
ania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 10:52
no niestety nie jest to fajne - pani ekspert a czy w ogóle to dopuszczalne żeby tak mamić ludzi i mówić że to pożyczka ktora tak naprawdę jest kredytem? przecież to jawne wkręcanie osób, które się nie znają lub np nie doczytały regulaminu :( ja to w ogóle wystrzegam się pożyczek jeśli mam duży cel to biorę kredyt i mam spokój, a do szybkiej kasy służy mi debet w pekao sa na 300 zł :)
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 10:55
Ale dlaczego "mamic"? Oferta jest ogolnodostepna. Poza tym jest to oferta bankowa, wiec na pozyczke np. tzw. bez bik trudo w takiej instytucji liczyc.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Nessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 17:18
Tak jak mówiła koleżanka wyżej. Na pożyczkę nie mamy aż takich wielkich wymagań no i głownie możesz wziąć ja w tak zwanych parabankach. Kredyt natomiast ma dużo większe wymagania. Więcej warunków musimy spełnić żeby go otrzymać.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 17:36
A czym różnią się parabanki od banków? Podobno Skoki to parabanki, to prawda? Ja zastanawiam się nad wzięciem kredytu. Czy zaświadczenie o zarobkach wystarczy by starać się o kredyt 20 tysięcy? Z BIK nie mam problemów, więc o to się nie martwię. Jakie jeszcze warunki trzeba spełniać?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

23.5.2014 9:06
zuzannaanna napisał
A czym różnią się parabanki od banków? Podobno Skoki to parabanki, to prawda? Ja zastanawiam się nad wzięciem kredytu. Czy zaświadczenie o zarobkach wystarczy by starać się o kredyt 20 tysięcy? Z BIK nie mam problemów, więc o to się nie martwię. Jakie jeszcze warunki trzeba spełniać?
Absolutnie parabanki nie są tym samym co banki czy SKOKi. Parabanki to firmy, które w ramach swojej działalności gospodarczej świadczą usługi podobne do działalności banków. Udzielają zazwyczaj krótkookresowych pożyczek. Z uwagi na ogólnodostępny tych pożyczek oferty pożyczkowe w parabankach obarczone są wyższymi kosztami związanymi z oprocentowaniem, odsetkami oraz prowizją pobieraną.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
malikowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2014 15:04
to już teraz wiem dlaczego oprocentowanie w tych parabankach jest takie duże. Ale i tak mi sie wydaje że mino tego jakie oni musza spełnić warunki i ponieść koszty my jako klienci jesteśmy tam nieźle wykorzystywani. Sama pare razy zastanawiałam sie nad tym czy nie skusić sie tam na pozyczkę bo nie ma tylu formalności do załatwienia ale na szczęście w odpowiedniej chwili się opamiętałam.
Cytuj
lola85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 19:23
W takim razie czym są SKOKI? Rozumiem, że nie są ani parabankami ani bankami... Do parabanków zalicza się np. Provident, Bocian itd? U nich rzeczywiście oprocentowanie kredytu jest przeogromne i nie warto nawet myśleć o pożyczce u nich.
Cytuj
Odpowiedź