• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co zrobic z wpisami w BIKu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
koronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 9:25
Mam problem, bo miałam troche złych wspisów w BIKu, miałam problemy finansowe i nieregularnie splacalam kredyt. Co prawda juz go splacilam, ale ostatnio bylam w banku i powiedziano mi ze przez BIK nie moge dostac kolejnego kredytu. Czy da sie jakos wyczyscic te historie?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 9:31
Po pierwsze prosze nie dac sie nabrac firmom, ktore reklamują się "czyscimy BIK"-nie maja mozliwosci tego zrobic. Jezeli uregulowala Pani platnosci i opoznienia nie przekroczyły 60 dni to proponujemy pojsc do banku, w ktorym zaciagala Pani kredyt i zawnioskowac o zlozenie dyspozycji, aby zostala naniesiona korekta.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

14.5.2014 9:33
To fakt, sama raczej nie wyczyścisz wpisów, BIK musi otrzymać dyspozycję od banku lub SKOK-u, który te dane do BIK przekazał.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

14.5.2014 9:36
Ja miałem opoznienia 180 dni, zanioslem wniosek do PKO BP i na szczescie udalo sie wszytsko wyczyscic, mysle ze ewentualne problemy mozna miec jesli zalega sie z jakas splata.
Cytuj
koronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 9:37
Dziekuje, w takim razie pojde dzis do mojego banku i zobacze co zdziałam.
Cytuj
ania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 10:56
oj a miałaś z tego tytułu jakies problemy np z kupnem telefonu czy innych rzeczy? ja to się biku boje jak ognia :) szkoda że sobie nie zawiesiłaś lub nie renegocjowałaś spłat raty w trakcie trwania kredytu to może nie miałabyś teraz takiego problemu :)
Cytuj
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

14.5.2014 11:26
a czy to prawda, że dla BIK liczą się nawet opóźnienia w spłacie karty kredytowej? tzn, gdy spłacam kartę po okresie bezodsetkowym
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 11:51
Ada napisał
a czy to prawda, że dla BIK liczą się nawet opóźnienia w spłacie karty kredytowej? tzn, gdy spłacam kartę po okresie bezodsetkowym
Tak. Do BIK spływają zarówno informacje o należnościach spłacanych w terminie, jak i ewentualnych opóźnieniach w spłacie.Banki i SKOK-i przekazują również informacje o powstaniu zadłużenia, podjętej przez bank windykacji lub egzekucji należności, a także o zamknięciu rachunku (i powodach tego zamknięcia). Także wszelkie informacje, ktore przekaze bank moga wpłynać na Pani sytuacje. Nie ma żadnej „granicznej" kwoty.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

14.5.2014 12:20
Renata Grochowska napisał
Ada napisał
a czy to prawda, że dla BIK liczą się nawet opóźnienia w spłacie karty kredytowej? tzn, gdy spłacam kartę po okresie bezodsetkowym
Tak. Do BIK spływają zarówno informacje o należnościach spłacanych w terminie, jak i ewentualnych opóźnieniach w spłacie.Banki i SKOK-i przekazują również informacje o powstaniu zadłużenia, podjętej przez bank windykacji lub egzekucji należności, a także o zamknięciu rachunku (i powodach tego zamknięcia). Także wszelkie informacje, ktore przekaze bank moga wpłynać na Pani sytuacje. Nie ma żadnej „granicznej" kwoty.

To w takim razie jak chcę zaciągnąć kredyt hipoteczny to lepiej żebym wgle zrezygnowała z karty kredytowej? Niestety często zdaża mi sie spłacać limit z odsetkami :-(
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 12:49
Warto jeżeli nie mamy możliwości splaty calosci splacic kwote minimalna. Po pierwsze będziemy w dalszym ciągu mogli korzystać ze środków przyznanych nam w ramach limitu, bank naliczy nam odsetki liczone od dnia skorzystania, ale tu dobra wiadomość spłata kwoty minimalnej w terminie powoduje, że zadłużenie nie będzie zaległością/zwłoką na raporcie BIK. Jeżeli często zdarza się spłacać limit z odsetkami warto przesunąć datę okresu rozliczeniowego tak aby dzień spłaty zadłużenia przypadał zaraz po otrzymaniu stałego źródła dochodu.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź