• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czy MDM ma wyznaczoną datę końcową?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
cyprian n

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 13:36
Witam. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy program Mieszkanie Dla Młodych ma wyznaczoną datę końcową, a jeśli tak, to kiedy?
Pytam, ponieważ bardzo bym chciał kupić mieszkanie wspólnie z moją dziewczyną, jednak nie stać nas na wkład własny. Dlatego jedziemy za granicę, aby odłożyć i obawiam się, że zajmie nam to minimum pół roku, a jeszcze pewniej, że rok. I zastanawiam się, czy gdy wrócimy to nadal będzie można załapać się do programu?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 13:43
program przewidziano do 31.12.2018 r., no chyba, że obecny (nowy) rząd coś namiesza...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 13:52
cyprian n napisał
Witam. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy program Mieszkanie Dla Młodych ma wyznaczoną datę końcową, a jeśli tak, to kiedy?
Pytam, ponieważ bardzo bym chciał kupić mieszkanie wspólnie z moją dziewczyną, jednak nie stać nas na wkład własny. Dlatego jedziemy za granicę, aby odłożyć i obawiam się, że zajmie nam to minimum pół roku, a jeszcze pewniej, że rok. I zastanawiam się, czy gdy wrócimy to nadal będzie można załapać się do programu?


Musisz się spieszyć bo prawdopodobnie zabraknie środków. Piszę o tym na moim blogu http://krzymski.blogspot.com/2015/11/mdm-brakuje-pieniedzy.html
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
ant225

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 15:01
Te wszystkie programy są niesprawiedliwe i moim zdaniem całe szczęście, że się niedługo skończy z braku środków.
Co to w ogóle za rozdawanie publicznych pieniędzy?
Jakim prawem dostają jedni a drudzy nie?
To niesprawiedliwe i tyle.
Zamiast dać ludziom wędkę, to dają im rybę, co już niejednokrotnie udowodniono, że jest społecznie szkodliwe.
Ale też jak się nie naobiecuje, to głosów będzie za mało i partia do sejmu nie wejdzie, jak to pokazały ostatnie wybory.
Cytuj
KasienkaJot

Niezarejestrowani

5.11.2015 15:06
Co za bzdury. To jest pomoc osobom, które chcą się usamodzielnić. Nie są przyznawane każdemu, tylko osobom, które spełniają logiczne warunki. Korzystasz z komunikacji miejskiej, chodzisz po państwowych chodnikach, jeździsz państwowymi drogami, słowem tez korzystasz z pieniędzy z budżetu. A i nie wiesz jak się Twoje życie potoczy i czy nie będziesz potrzebować pomocy w większym stopniu.
Cytuj
Monika

Niezarejestrowani

6.11.2015 9:59
Ja sie zastanawiam czy po wprowadzeniu zmian zainteresowanie mdm wzrosło? Znaczące sa te zmiany?
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

6.11.2015 10:34
Monika napisał
Ja sie zastanawiam czy po wprowadzeniu zmian zainteresowanie mdm wzrosło? Znaczące sa te zmiany?


Fakty same mówią za siebie. Wzrosło i to lawinowo. W sierpniu 1,8 tys. wniosków, w październiku 3,7 tys. wniosków, w listopadzie 4,8 tys. wniosków.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Monika

Niezarejestrowani

6.11.2015 10:54
Krzysztof Rzymski napisał
Monika napisał
Ja sie zastanawiam czy po wprowadzeniu zmian zainteresowanie mdm wzrosło? Znaczące sa te zmiany?


Fakty same mówią za siebie. Wzrosło i to lawinowo. W sierpniu 1,8 tys. wniosków, w październiku 3,7 tys. wniosków, w listopadzie 4,8 tys. wniosków.
O dziękuje za informacje. Można się było tego spodziewać. Zwłaszcza, że można z rynku wtórnego korzystać.
Cytuj
arturr2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.11.2015 11:09
A jakie są teraz te wymagania do mdm?
Jaki musi być dochód, żeby się dostać?
Bo wkładu własnego to tam chyba nie potrzeba, no i teraz znikły też te wymogi, co do stanu cywilnego.
Dobrze też, że mogą się pojawiać mieszkania z rynku wtórnego, bo dzięki temu wiadomo, że nie jest to już wspieranie deweloperów, którzy specjalnie mogli narzucać wyższe ceny.
Sam się zastanawiałem, czy nie skorzystać, ale raczej się nie łapię z moją umową śmieciową.
Cytuj
MilenaKwit

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.11.2015 11:49
arturr2 napisał
A jakie są teraz te wymagania do mdm?
Jaki musi być dochód, żeby się dostać?
Bo wkładu własnego to tam chyba nie potrzeba, no i teraz znikły też te wymogi, co do stanu cywilnego.
Dobrze też, że mogą się pojawiać mieszkania z rynku wtórnego, bo dzięki temu wiadomo, że nie jest to już wspieranie deweloperów, którzy specjalnie mogli narzucać wyższe ceny.
Sam się zastanawiałem, czy nie skorzystać, ale raczej się nie łapię z moją umową śmieciową.
Dochód nie decyduje, decyduje cena za metr mieszkania i jego metraż. W zależności od tego gdzie mieszkasz.
Cytuj
Odpowiedź