• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kredyt na zakup zwierząt hodowlanych.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
miroslaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 11:13
Jestem obecnie zatrudniony na umowie zlecenie i zarabiam miesięcznie 2800 złotych na rękę. Chciałbym jednak zająć się hodowlą świń, tym bardziej, że mój teść posiadał kiedyś świniarnię i są hale, i cała infrastruktura, więc wystarczy posprzątać i wprowadzić prosięta. Jednak koszt ich zakupu (50 sztuk na początek) to ponad 6000 złotych, a do tego trzeba opłacić jeszcze transport, no i paszę. Chciałbym wziąć w tym celu kredyt na jakieś 10 tysięcy złotych. Czy mam taką zdolność?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 12:09
Po tego typu kredyt najlepiej udaj się do najbliższego banku spółdzielczego.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
AnatolNowaczek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 12:23
Artur Sarnecki napisał
Po tego typu kredyt najlepiej udaj się do najbliższego banku spółdzielczego.
W zwykłych komercyjnych nie dają takich kredytów?
Cytuj
miroslaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 13:22
Właśnie zastanawiałem się czy są jakieś banki lub instytucje, które dają tego typu kredyty?
Czy w bankach spółdzielczych będę miał lepsze warunki albo większą zdolność niż w zwykłym banku?
I jak to w sumie jest, czy w tym spółdzielczym to najpierw jakieś składki muszę popłacić, żeby mnie przyjęli 'do spółki' i dopiero wtedy dostanę kredyt?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 20:13
Możesz się postarać o zwykłą gotówkę na dochód z umowy zlecenia o ile wynagrodzenie wpływa na konto, umowa trwa od min. 6 a najlpiej 12 msc i jest co najmniej na 6 msc lub czas trwania kredytu...

albo skorzystać z kredytu dla rolników w małym banku spółdzielczym - te kredyty są dużo tańsze wtedy... a co do BS to zależy od banku, w większych nie trzeba wykupować żadnych udziałów( należeć do spółdzielni:) w mniejszych może tak być podobnie jak w skokach...

miroslaw napisał
Jestem obecnie zatrudniony na umowie zlecenie i zarabiam miesięcznie 2800 złotych na rękę. Chciałbym jednak zająć się hodowlą świń, tym bardziej, że mój teść posiadał kiedyś świniarnię i są hale, i cała infrastruktura, więc wystarczy posprzątać i wprowadzić prosięta. Jednak koszt ich zakupu (50 sztuk na początek) to ponad 6000 złotych, a do tego trzeba opłacić jeszcze transport, no i paszę. Chciałbym wziąć w tym celu kredyt na jakieś 10 tysięcy złotych. Czy mam taką zdolność?
Wypowiedź została zmieniona przez: Artur Sarnecki 23.9.2015 20:14
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
AntonS

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.9.2015 7:44
Powiem szczerze, że dla mnie banki spółdzielcze i SKOKI to praktycznie to samo. Czym to się różni?
I jak one się mają do zwykłych banków?
A jeśli są u nich lepsze oferty, to czemu większość osób dalej bierze kredyty w normalnych bankach, a nie tam?
Mam tylko nadzieję, że Bankom Spółdzielczym nie grozi upadek, tak jak to się dzieje ze SKOKAMI.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

24.9.2015 9:56
gdyby SKOKI były BS-ami to tak samo by się nazywały;)

musisz przejrzeć ustawy o SKOK-ach, Spółdzielczości itp tam są informacje o tym jak to działa, w dużym skrócie bank komercyjny możesz założyć ty i on pracuje na twój zysk który możesz wypłacać, spółdzielcze czy skoki działają na zasadzie spółdzielni:) są członkowie którzy są klientami, mają udziały i w ramach członków udzielane są np. pożyczki a organizacja jest w teorii non profit

AntonS napisał
Powiem szczerze, że dla mnie banki spółdzielcze i SKOKI to praktycznie to samo. Czym to się różni?
I jak one się mają do zwykłych banków?
A jeśli są u nich lepsze oferty, to czemu większość osób dalej bierze kredyty w normalnych bankach, a nie tam?
Mam tylko nadzieję, że Bankom Spółdzielczym nie grozi upadek, tak jak to się dzieje ze SKOKAMI.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Gabi

Niezarejestrowani

24.9.2015 9:57
Roznią się i to dośc mocno. Masz tutaj http://www.comperia.pl/artykuly/o_kontach_osobistych/25402-bank-spoldzielczy-a-skok-czym-sie-roznia.html, i tutaj http://www.comperia.pl/forum/kredyty/3604-bank-spoldzielczy-a-skok.html
Cytuj
candyq

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.9.2015 13:05
Artur Sarnecki napisał
gdyby SKOKI były BS-ami to tak samo by się nazywały;)

musisz przejrzeć ustawy o SKOK-ach, Spółdzielczości itp tam są informacje o tym jak to działa, w dużym skrócie bank komercyjny możesz założyć ty i on pracuje na twój zysk który możesz wypłacać, spółdzielcze czy skoki działają na zasadzie spółdzielni:) są członkowie którzy są klientami, mają udziały i w ramach członków udzielane są np. pożyczki a organizacja jest w teorii non profit


Czyli z tego, co zrozumiałam będąc udziałowcem takiego banku spółdzielczego można na tym zarobić?
Bo skoro organizacja non profit, to wszystkie zyski z odsetek, prowizji i tak dalej są do podziału na udziałowców?
Próbował ktoś w to inwestować? A może ktoś jest takim udziałowcem i mógłby coś więcej napisać na ten temat?
Cytuj
Odpowiedź