• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat3 osoby obserwują ten temat

Co sądzicie o ustawie frankowej?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Aniela Agopsowicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 114 razy

Wyślij wiadomość

19.9.2015 21:19
Jeżeli na najbliższym posiedzeniu Sejmu czyli 23 wrześnie nie zostanie poruszony w ogóle temat ustawy o przewalutowaniu kredytów w walucie obcej to istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafi ona faktycznie do kosza. Przede wszystkim ten pomysł to kiełbasa wyborcza, która ma zatrzymać uwagę wyborców nieco dłużej na PO. Im wiece się dzieje tym lepiej. Widać tu trochę ich złotą zasadę: nie ważne jak o nas mówią, ważne że mówią.
Cytuj
Pozdrawiam
Aniela Agopsowicz
Doradca finansowy
https://ekantor.pl/
arturr2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.9.2015 21:05
Aniela Agopsowicz napisał
Jeżeli na najbliższym posiedzeniu Sejmu czyli 23 wrześnie nie zostanie poruszony w ogóle temat ustawy o przewalutowaniu kredytów w walucie obcej to istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafi ona faktycznie do kosza. Przede wszystkim ten pomysł to kiełbasa wyborcza, która ma zatrzymać uwagę wyborców nieco dłużej na PO. Im wiece się dzieje tym lepiej. Widać tu trochę ich złotą zasadę: nie ważne jak o nas mówią, ważne że mówią.


To by się zgadzało, bo przecież dopiero co wyskoczyli z pomysłem likwidacji składek na ZUS, które podobno miałyby tylko dotyczyć pracownika, a nie jego pracodawcy i osób prowadzących działalność, co według mnie jest pilniejszą potrzebą. Teraz czytam, że znowu ma być obowiązkowy III filar...
Czy oni tam powariowali do reszty? Rząd PO miał 8 lat na zmiany, a zaczyna działać dopiero teraz. Nie wiem, czy strach przed PISem będzie większy niż niechęć do PO...
Cytuj
StuartMalutki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 11:42
Krzysztof Rzymski napisał
Profesor napisał
A czy w ustawie nie było wspomniane o tym, że pomoc może dotyczyć wszystkich kredytobiorców, a nie tylko frankowców?
Bo taką opinię słyszałem. Ja sam nie czytałem ustawy, przyznaję się, ale to dlatego, że jakość szczególnie mnie nie dotyczyła.
Nie do końca też wiem, co w niej było takiego kontrowersyjnego, przecież koszty miały ponieść banki, a nie państwo?
A nie uwierzę, że wszystkim tak zależy na interesie banków.


Ustawa miała dotyczyć kredytobiorców hipotecznych z wyjątkiem kredytów w PLN.
Banki są największym płatnikiem podatku dochodowego – mniejsze dochody bankowości mniejsze wpływy podatku.
Mniejsze dochody banków – ograniczenie udzielania kredytów.
Mniejsze dochody banków – większe opłaty za usługi bankowe dla wszystkich.
Te wszystkie zmiany to i tak tylko czcze gadanie, nie ma co się przejmować, to wszystko nie przejdzie.
Cytuj
StuartMalutki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 14:00
StuartMalutki napisał
Krzysztof Rzymski napisał
Profesor napisał
A czy w ustawie nie było wspomniane o tym, że pomoc może dotyczyć wszystkich kredytobiorców, a nie tylko frankowców?
Bo taką opinię słyszałem. Ja sam nie czytałem ustawy, przyznaję się, ale to dlatego, że jakość szczególnie mnie nie dotyczyła.
Nie do końca też wiem, co w niej było takiego kontrowersyjnego, przecież koszty miały ponieść banki, a nie państwo?
A nie uwierzę, że wszystkim tak zależy na interesie banków.


Ustawa miała dotyczyć kredytobiorców hipotecznych z wyjątkiem kredytów w PLN.
Banki są największym płatnikiem podatku dochodowego – mniejsze dochody bankowości mniejsze wpływy podatku.
Mniejsze dochody banków – ograniczenie udzielania kredytów.
Mniejsze dochody banków – większe opłaty za usługi bankowe dla wszystkich.
Te wszystkie zmiany to i tak tylko czcze gadanie, nie ma co się przejmować, to wszystko nie przejdzie.
Wie Pan, oni gadają, a ludzie się martwią. No frankowcy cieszą :)
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 0:33
Warto nadmuchać balonik przed wyborami, potem wszystko zacznie się przeciągać...
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
OlgaKnysz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 10:28
Aniela Agopsowicz napisał
Jeżeli na najbliższym posiedzeniu Sejmu czyli 23 wrześnie nie zostanie poruszony w ogóle temat ustawy o przewalutowaniu kredytów w walucie obcej to istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafi ona faktycznie do kosza. Przede wszystkim ten pomysł to kiełbasa wyborcza, która ma zatrzymać uwagę wyborców nieco dłużej na PO. Im wiece się dzieje tym lepiej. Widać tu trochę ich złotą zasadę: nie ważne jak o nas mówią, ważne że mówią.
I tu się zgodzę, zbliżają się wybory i politycy teraz sa w stanie obiecać wszystko...
Cytuj
lawinia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 7:39
No i na kogo głosować?
Zamiast na swojego przedstawiciela, człowieka, z którym zgadzamy się ideologicznie i chcemy, żeby nas reprezentował, to znowu będzie trzeba wybrać 'mniejsze zło'. I albo na PO, które przecież ludzi jawnie oszukuje i nie liczy się ze zdaniem obywateli (vide sprawa uchodźców), albo na PIS, który nie wiadomo, co wymyśli i czy nam wojny z Rosją nie wywoła. Mniejsze ugrupowania się praktycznie nie liczą, bo rolnicy i tak zagłosują na PSL, które przyklei się do zwycięzcy, a reszta wyśle po kilku posłów, którzy i tak niczego nie zmienią. I się ludzie dziwią, czemu Polacy nie chodzą na wybory.
Cytuj
Gazda

Niezarejestrowani

23.9.2015 9:23
lawinia napisał
No i na kogo głosować?
Zamiast na swojego przedstawiciela, człowieka, z którym zgadzamy się ideologicznie i chcemy, żeby nas reprezentował, to znowu będzie trzeba wybrać 'mniejsze zło'. I albo na PO, które przecież ludzi jawnie oszukuje i nie liczy się ze zdaniem obywateli (vide sprawa uchodźców), albo na PIS, który nie wiadomo, co wymyśli i czy nam wojny z Rosją nie wywoła. Mniejsze ugrupowania się praktycznie nie liczą, bo rolnicy i tak zagłosują na PSL, które przyklei się do zwycięzcy, a reszta wyśle po kilku posłów, którzy i tak niczego nie zmienią. I się ludzie dziwią, czemu Polacy nie chodzą na wybory.
Nie ma alternatywy, ze skrajnosci w skrajność.
Cytuj
szaff

Niezarejestrowani

23.9.2015 9:33
Wybór mniejszego zła, jak zwykle. Tylko w tym momencie to nawet nie wiem co tym mniejszym złem będzie.
Cytuj
Agi

Niezarejestrowani

24.9.2015 10:10
Mniejszym złem będzie nie pójście do wyborów.
Cytuj
Odpowiedź