• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kredyt hipoteczny - brać teraz czy czekać?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kielczjan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 13:28
Zastanawiam się, czy powinienem w tym roku wziąć kredyt hipoteczny czy lepiej jeszcze poczekać, aż wzrosną stopy procentowe? Niby logiczne się wydaje, że jak są tanie kredyty, to się je bierze, ale już czytałem kilka opinii, że Wibor jest rekordowo niski i na pewno pójdzie w górę niedługo. No i zastanawiam się czy nie lepiej wziąć kredyt wtedy, gdy jednak oprocentowanie będzie wyższe. Jak to z tym jest?
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 13:49
Kredyt nie jest celem samym w sobie. Służy do realizacji potrzeb. Należy brać go wówczas gdy są takie potrzeby. Proszę wziąć pod uwagę również ceny nieruchomości.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
kielczjan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 14:19
No właśnie nie śledziłem dotąd rynku i nawet nie wiem, jak kształtują się ceny w porównaniu do tego, co było wcześniej. Zresztą słyszałem tylko, że nieruchomości mają podrożeć, bo właśnie kredyty tanie i ludzie tak chętnie biorą.
Jeśli o mnie chodzi, to chciałem po prostu w ten sposób zainwestować oszczędności, bo nie chcę trzymać tego w gotówce, jednak nie mam aż takich dużych, żeby wystarczyło na zakup mieszkania za gotówkę. Ale z kredytem i zakupem mogę poczekać spokojnie ze 2 czy 3 lata, pytanie, czy warto?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 19:00
To wróżenie z fusów. Nikt nie powie Ci czy za 2-3 lata kredyty będą tańsze czy droższe.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

29.8.2015 10:38
Kupisz mieszkanie i co dalej? Liczyłeś jaka będzie stopa zwrotu na wynajmie?

Kredyty bardziej się opłacało brać jakieś 2 lata temu kiedy marże były niższe. Od tego czasu cały czas rosną i tylko wibor spada. Ale oczywiście ta tendencja może się odwrócić (kwestia tylko kiedy?).
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Melior

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2015 16:19
Czyli biorąc kredyt powinniśmy patrzeć na marżę, a nie na oprocentowanie?
A na jakim poziomie były one te 2-3 lata temu?
Sam zastanawiam się nad kupnem domu na kredyt hipoteczny, ale nie ukrywam, że jakoś bardzo mi się z tym nie śpieszy, bo na razie mam gdzie mieszkać, no i wolałbym jednak uzbierać nieco więcej na wkład własny. gdyby jednak obecnie była jakaś bardzo pozytywna sytuacja i opłacałoby się brać teraz kredyty, to bym wziął już teraz.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

30.8.2015 1:08
Biorąc kredyt powinno patrzeć się na marżę, a nie oprocentowanie łączne (chyba, że mamy do czynienia z kredytem ze stałym oprocentowaniem).
2 lata temu marże oscylowały na poziomie 1,0-1,3%. Te czasy raczej nie prędko wrócą. Obecnie marża na poziomie 1,3% jest rzadkością. Jest jeden wyjątek - BPH z marżą 0,85%, ale prowizją 5% za udzielenie.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

30.8.2015 16:54
Melior napisał
Czyli biorąc kredyt powinniśmy patrzeć na marżę, a nie na oprocentowanie?
A na jakim poziomie były one te 2-3 lata temu?
Sam zastanawiam się nad kupnem domu na kredyt hipoteczny, ale nie ukrywam, że jakoś bardzo mi się z tym nie śpieszy, bo na razie mam gdzie mieszkać, no i wolałbym jednak uzbierać nieco więcej na wkład własny. gdyby jednak obecnie była jakaś bardzo pozytywna sytuacja i opłacałoby się brać teraz kredyty, to bym wziął już teraz.


podstawą jest zakup odpowiedniej nieruchomości - w bardzo okazyjnej cenie bądź wyjątkowej lokalizacji, tutaj można najwięcej zarobić/stracić w perspektywie czasu. Kredyt hipoteczny bierze się taki jaki jest najlepszy na obecny moment, natomiast jeśli marże poszłyby w dół to za jakiś czas, to (w zależności od opłat od szybszej spłaty kredytu) kredyt hipoteczny można przenieść do innego banku oferującego niższe marże.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Zapola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2015 23:21
A czy gdzieś obecnie można dostać kredyt ze stałym oprocentowaniem? My takiego szukamy i jeszcze na nic się nie natknęliśmy, a bardzo nam zależy, żeby mieć coś w miarę pewnego, żeby nam raty dwukrotnie nie urosły za parę lat, jak wzrośnie Wibor.
czyży już nikt nie oferował takich kredytów, czy po prostu źle szukamy?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

31.8.2015 9:47
Stałe oprocentowanie można uzyskać maksymalnie na 5 lat. Po tym okresie przechodzimy na oprocentowanie zmienne. Jest jeden bank, który oferuje stałą stopę procentową na okres 10 lat (GNB), ale oferta jest bardzo słaba.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź