• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

PZU przejmie banki?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 13:34
Podobno PZU ma w planach przejęcie Alior Banku? Slyszeliscie o tym? Mysliscie, że to dobry krok?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 13:44
Alior przejął Meritum (a wcześniej "upadły" SKOK) a teraz sam ma zostać przejęty

takie historie dzieją się w biznesie...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 13:50
No wlasnie przed chwilą było to przejęcie, dlatego tym bardziej sie zdziwiłem.
Cytuj
Profesor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 14:36
To,że chodzą takie słuchy jeszcze nie znaczy, że tak będzie. Choć w sumie różne rzeczy się dzieją. Patrząc na giełdę można się wielu rzeczy spodziewać.
A jeszcze niech wejdzie ustawa frankowa, to dopiero się zaczną jazdy.
jak myślicie, będą się banki mścić na klientach?
Może właściciel Aliora chce się w ten sposób uchronić przed konsekwencjami tej ustawy i zrzucić jej wykonanie na kogoś innego?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 12:07
udział kredytów frankowych w aliorze to poniżej 1 %

konsolidacje raczej mają za zadanie wzmocnienie pozycji i przejęcie klientów...


Profesor napisał
To,że chodzą takie słuchy jeszcze nie znaczy, że tak będzie. Choć w sumie różne rzeczy się dzieją. Patrząc na giełdę można się wielu rzeczy spodziewać.
A jeszcze niech wejdzie ustawa frankowa, to dopiero się zaczną jazdy.
jak myślicie, będą się banki mścić na klientach?
Może właściciel Aliora chce się w ten sposób uchronić przed konsekwencjami tej ustawy i zrzucić jej wykonanie na kogoś innego?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 12:31
Edek napisał
Podobno PZU ma w planach przejęcie Alior Banku? Slyszeliscie o tym? Mysliscie, że to dobry krok?


Tak to prawda, przejęcie ma nastąpić bodajże do końca czerwca 2016 roku.
"W obecnej sytuacji rynkowej widzimy banki, które muszą się sprzedać lub być sprzedane" powiedział Klesyk. Jak by nie patrzeć to zagraniczny bank także przyszedł czas na repolonizację sektora finansowego
Jeżeli to pierwszy krok, to co będzie dalej? Raiffeisen, BPH, a może Deutsche Bank?
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
TBaran

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 13:22
PZU jest polskie? Myślałem, że nie ma już tak dużych polskich firm i że wszystko przejęli zagraniczni inwestorzy. Ale jeśli tak, to bardzo dobrze, niech przejmuje. Ponoć to nie koniec jego polityki przejęciowej.
Jedyne, co mnie w tym wszystkim martwi to to, że im mniej banków będzie na rynku tym miesza konkurencja, a to zawsze uderza w klienta.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

30.8.2015 16:49
TBaran napisał
PZU jest polskie? Myślałem, że nie ma już tak dużych polskich firm i że wszystko przejęli zagraniczni inwestorzy. Ale jeśli tak, to bardzo dobrze, niech przejmuje. Ponoć to nie koniec jego polityki przejęciowej.
Jedyne, co mnie w tym wszystkim martwi to to, że im mniej banków będzie na rynku tym miesza konkurencja, a to zawsze uderza w klienta.


PZU (głównym udziałowcem jest Skarb Państwa) obok PKOBP ma budować drugą silną polską grupę kapitałową, łączy się to z ideą repolonizacji sektora bankowego w Polsce
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Zapola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2015 23:26
Adrian Chrapek TRU Story napisał
TBaran napisał
PZU jest polskie? Myślałem, że nie ma już tak dużych polskich firm i że wszystko przejęli zagraniczni inwestorzy. Ale jeśli tak, to bardzo dobrze, niech przejmuje. Ponoć to nie koniec jego polityki przejęciowej.
Jedyne, co mnie w tym wszystkim martwi to to, że im mniej banków będzie na rynku tym miesza konkurencja, a to zawsze uderza w klienta.


PZU (głównym udziałowcem jest Skarb Państwa) obok PKOBP ma budować drugą silną polską grupę kapitałową, łączy się to z ideą repolonizacji sektora bankowego w Polsce


Bardzo dobrze, że w końcu ktoś o tym pomyślał! Wreszcie!
Najpierw wszystko wyprzedawali, ale w końcu się opamiętali. Żeby jeszcze nie sprzedali lasów państwowych i innych dóbr i firm, tylko starali się rozwijać jak PZU, to może w końcu byłoby lepiej. Myślicie, że to początek zmian na lepsze?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

31.8.2015 13:10
Zapola napisał
Adrian Chrapek TRU Story napisał
TBaran napisał
PZU jest polskie? Myślałem, że nie ma już tak dużych polskich firm i że wszystko przejęli zagraniczni inwestorzy. Ale jeśli tak, to bardzo dobrze, niech przejmuje. Ponoć to nie koniec jego polityki przejęciowej.
Jedyne, co mnie w tym wszystkim martwi to to, że im mniej banków będzie na rynku tym miesza konkurencja, a to zawsze uderza w klienta.


PZU (głównym udziałowcem jest Skarb Państwa) obok PKOBP ma budować drugą silną polską grupę kapitałową, łączy się to z ideą repolonizacji sektora bankowego w Polsce


Bardzo dobrze, że w końcu ktoś o tym pomyślał! Wreszcie!
Najpierw wszystko wyprzedawali, ale w końcu się opamiętali. Żeby jeszcze nie sprzedali lasów państwowych i innych dóbr i firm, tylko starali się rozwijać jak PZU, to może w końcu byłoby lepiej. Myślicie, że to początek zmian na lepsze?


Oczywiście mniejsza ilość banków to teoretycznie mniejsza konkurencja, z drugiej strony większe instytucje powinny być stabilniejsze finansowo i długofalowo powinny bardziej wspomagać gospodarkę. To że banki będą miały siedziby (i kapitał właścicielski) w Polsce może też ograniczyć wypływy zysków (dywidend, kapitałów) za granicę. Pytanie w jakiej kondycji będzie sektor bankowy w następnych kwartałach/latach..
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Odpowiedź