• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kredyt tylko w banku?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

29.7.2015 9:22
ale nie jest i to nie wina doradców lub jak kto woli pośredników

ps
a jak klient idzie bezpośrednio do banku to zawsze może liczyć na najlepszą możliwą ofertę?
przede wszystkim sprzedawca kredytu w banku może zaproponować tylko coś z oferty firmy, w której pracuje
jak opcji jest kilka to czasem okazuje się, że oferta pośrednika/doradcy jest lepsza niż uzyskana bezpośrednio w banku, wiele razy miałem do czynienia z taką sytuacją
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
g

Niezarejestrowani

29.7.2015 10:00
Czyli Panowie uważają, że warto korzystać z takich pośrednictw. I słuszna uwaga, z tym ze w banku oferta jest bardzo okrojona.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.7.2015 13:22
Wszyscy mają rację, już gdzieś ten temat był poruszany. W każdej grupie tak jak każdej społeczności różni ludzie. Każdy jest inny, nie ma na świecie dwóch takich samych osób. Nie podaję, że np. osoby pracujące w Openie, Expanderze są be, a inni cacy. Ja pisze to na podstawie rozmów z klientami oraz na podstawie umów kredytowych, które widziałem, a które oni spłacają.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

29.7.2015 14:15
Temat wraca co jakiś czas. Doradca to człowiek jak każdy inny. Są lepsi i gorsi, walczący o jak najlepsze warunki lub o własne prowizje.

Tak samo jak w innych branżach można spotkać nieuczciwego mechanika, lekarza a nawet osobę duchowną. Nie ma reguły.

Dla mnie największą korzyścią jest polecenie klienta. Jeżeli klient nie będzie zadowolony (z warunków kredytu, z obsługi) to do mnie nie wróci po kolejny produkt, ani nikomu mnie nie poleci. Dlatego też nie opłaca się być (na dłuższą metę) kiepskim doradcą. Takie osoby zmieniają branżę, gdyż działalność im się zwyczajnie nie opłaca...

Na koniec:
nie ma znaczenia czy w bankach czy u doradcy, każdy wniosek o hipo powinien być złożony w 2-4 bankach (średnio składa się 3), aby było pole do negocjacji (kontroferta) i dla bezpieczeństwa transakcji (bank może odmówić kredytu bez podania przyczyny)...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
haiko

Niezarejestrowani

30.7.2015 10:20
Mysle, ze jest roznica miedzy prywatnym doradca a doradca z OF czy Expandera. Prywatny pracuje tylko na sowj rachunek, robi co chce, co czuje. Czuje wieksza odpowiedzialnosc, Ci w firmach maja do wyrobienia targety i to one sa dla nich wazne a nie klient.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

30.7.2015 11:17
jeżeli jest target (w małych firmach też może występować w przypadku, gdy bank X płaci więcej przy określonym wolumenie) to określa kwotę wypłaty a nie uzyskane warunki

i jest jeszcze jedna kwestia: u sieciowego pośrednika jest szef, centrala itp...jak coś doradca zawali i klient złoży reklamację i wina będzie po stronie doradcy to on musi pokryć wyrządzoną szkodę (firmy dbają o PR, jakiś negatywny szum w mediach źle wpływa na postrzeganie firmy przez klientów)

jak doradca działa sam, albo jest to jakaś mikro firma to w ww. wypadku często pozostaje drogą sądowa

w każdym razie, najważniejszy jest doradca jako człowiek, to gdzie i dla kogo pracuje ma mniejsze znaczenie
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2015 11:28
Jestem tego samego zdania co panowie. Zdarzylo mi sie juz brać kredyt w życiu ale zawsze korzystam z pomocy doradcy. Nic mnie to nie kosztuje a zauważyłem,że doradca zawsze zaproponuje mi zdecydowanie lepszą ofertę niż ta na jaką sam bym sie pewnie zdecydował szukając samodzielnie jakiegoś kredytu.
Zastanawia mnie jedno. Czy takie większe firmy doradcze jak na przykład expander biorą za swoje doradztwo pieniądze? Czy za to,że dały bankowi klienta dostają prowizję od banku? Bo w końcu z czegoś muszą się utrzymywac.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

30.7.2015 11:41
roczen napisał
Jestem tego samego zdania co panowie. Zdarzylo mi sie juz brać kredyt w życiu ale zawsze korzystam z pomocy doradcy. Nic mnie to nie kosztuje a zauważyłem,że doradca zawsze zaproponuje mi zdecydowanie lepszą ofertę niż ta na jaką sam bym sie pewnie zdecydował szukając samodzielnie jakiegoś kredytu.
Zastanawia mnie jedno. Czy takie większe firmy doradcze jak na przykład expander biorą za swoje doradztwo pieniądze? Czy za to,że dały bankowi klienta dostają prowizję od banku? Bo w końcu z czegoś muszą się utrzymywac.


bank płaci firmie (prowizja za uruchomione kredyty), a firma płaci doradcy, chyba nie myślisz, że wszyscy pracują za darmo?

ale jak idziesz do banku to tamtemu pracownikowi bank również płaci

różnica taka, że doradca otrzyma wynagrodzenie TYLKO jeżeli kredyt się uruchomi (za składanie wniosków, procesowanie etc...doradca wynagrodzenia nie otrzymuje), natomiast pracownik banku ma płaconą pensję

jak myślisz, komu będzie bardziej zależało na szybkim i sprawnym zakończeniu procesu kredytowego?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

30.7.2015 12:02
haiko napisał
Mysle, ze jest roznica miedzy prywatnym doradca a doradca z OF czy Expandera. Prywatny pracuje tylko na sowj rachunek, robi co chce, co czuje. Czuje wieksza odpowiedzialnosc, Ci w firmach maja do wyrobienia targety i to one sa dla nich wazne a nie klient.


Piszesz jakbyś pracował w sieci doradców :) ale pełna zgoda! Inaczej działa prywatny doradca dla którego opieka nad grupa swoich klientów to biznes i chleb, inaczej doradcy w sieciach którzy dostają po 3 nowych klientów dziennie i są systematycznie rozliczani z targetów.

Prywatny doradca nie musi sprzedawać produktów które uznaje za zbyt drogie czy bezsensowne, pracownik banku czy doradca sieciowy.. sami się domyślacie. Im droższy produkt dla klienta, tym cenniejszy dla firmy i lepiej płatny.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
haiko

Niezarejestrowani

30.7.2015 12:07
Adrian Chrapek TRU Story napisał
haiko napisał
Mysle, ze jest roznica miedzy prywatnym doradca a doradca z OF czy Expandera. Prywatny pracuje tylko na sowj rachunek, robi co chce, co czuje. Czuje wieksza odpowiedzialnosc, Ci w firmach maja do wyrobienia targety i to one sa dla nich wazne a nie klient.


Piszesz jakbyś pracował w sieci doradców :) ale pełna zgoda! Inaczej działa prywatny doradca dla którego opieka nad grupa swoich klientów to biznes i chleb, inaczej doradcy w sieciach którzy dostają po 3 nowych klientów dziennie i są systematycznie rozliczani z targetów.

Prywatny doradca nie musi sprzedawać produktów które uznaje za zbyt drogie czy bezsensowne, pracownik banku czy doradca sieciowy.. sami się domyślacie. Im droższy produkt dla klienta, tym cenniejszy dla firmy i lepiej płatny.
Pisze tak, bo pracowałam w jednej z sieci :D ma Pan nosa :D
Cytuj
Odpowiedź