• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
1 osoba przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Bankowy tytuł egzekucyjny

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 14:13
Gość napisał
Ale ludzie nadal nie beda czytac i podpisywać wszystko. No cóż.

Z przykrością, ale zgadzam się z Tobą. I nic tego faktu nie zmieni.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Zapola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 16:46
Wyobrażam sobie minę doradcy, gdybym nagle zaczęła czytać wszystkie papiery, które mam podpisać. Tym bardziej, że jest tego zwykle bardzo dużo i drobnym drukiem. Zazwyczaj szybko przelatuję wzrokiem, sprawdzam przypisy i podpisuję. Zresztą doradcy też dość często ponaglają, mówiąc, że można sobie przestudiować w domu. A mam wrażenie, że taka ilość dokumentów ma właśnie zniechęcić przed czytaniem. No cóż, następnym razem będę na pewno czytać całość. Do tej pory też nie słyszałam tej nazwy BTE. Może gdyby wszyscy zaczęli wnikliwie czytać umowy i dopytywać przy najmniejszych wątpliwościach, to banki uprościłyby język umów?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.6.2015 9:28
Zapola napisał
Wyobrażam sobie minę doradcy, gdybym nagle zaczęła czytać wszystkie papiery, które mam podpisać. Tym bardziej, że jest tego zwykle bardzo dużo i drobnym drukiem. Zazwyczaj szybko przelatuję wzrokiem, sprawdzam przypisy i podpisuję. Zresztą doradcy też dość często ponaglają, mówiąc, że można sobie przestudiować w domu. A mam wrażenie, że taka ilość dokumentów ma właśnie zniechęcić przed czytaniem. No cóż, następnym razem będę na pewno czytać całość. Do tej pory też nie słyszałam tej nazwy BTE. Może gdyby wszyscy zaczęli wnikliwie czytać umowy i dopytywać przy najmniejszych wątpliwościach, to banki uprościłyby język umów?
Mina, miną, ale byłabyć chociaż pewna tego co podpusjesz. Czy jeśli zauważe po podpisaniu w domu, że jednak na coś się nie zgdzam to mogę zerwac te umowę lub ją negocjować?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 10:06
masz prawo do wypowiedzenia umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania

ps
czytam zawsze wszelkie umowy i regulaminy, korzystam ze swojego prawa więc mina doradcy mnie nie interesuje; jeżeli mam się podpisać, że się z dokumentami zapoznałem to właśnie to robię...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 13:55
Ja zwykle przed podpisaniem czegokolwiek proszę aby przysłali mi wszystko na maila i po prostu w domu na spokojnie sobie to czytam.Dopiero jak jestem pewien to podpisuję.

W przypadku problemów ze spłatą BTE nie jest od razu egzekwowane.... przecież bank zawsze woli negocjować i zwykle da się wypracować jakieś rozwiazanie. Szczególnie,że każdemu zależy na tym aby kredyt został w końcu spłacony.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 15:38
Chyba jasne, ze trzeba czytac. Ale fakt jak jest kilkanascie stron to czasami czlowiek nie ma cierpliwosci.
Cytuj
Odpowiedź