• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Problem ze spłatą chwilówek

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jakson

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 10:58
Straciłem niedawno pracę z powodu choroby. Niestety pracowałem na czarno, nie mam więc żadnego dokumentu. Mam obecnie dwie chwilówki, w Vivusie 2000 złotych i w Providencie 1000. Na koncie mam jakieś 1500 z ostatniej wypłaty. Termin spłaty vivusa mija 25 maja, a Providenta 30 maja. Nie wiem a bardzo co zrobić, czy wpłacić te pieniądze które mam na vivusa, czy spłacić providenta, przedłużać terminu nie chcę, bo to sporo kosztuje, a nie poprawi mojej sytuacji, bo nie wiem, czy za miesiąc będę miał z czego oddać. Proszę o radę, co mogę zrobić.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 13:10
pożycz od znajomych/rodziny i spłać chwilówki całkowicie, jak będziesz miał dochód to ww. zwrócisz
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 13:41
jakson napisał
Straciłem niedawno pracę z powodu choroby. Niestety pracowałem na czarno, nie mam więc żadnego dokumentu. Mam obecnie dwie chwilówki, w Vivusie 2000 złotych i w Providencie 1000. Na koncie mam jakieś 1500 z ostatniej wypłaty. Termin spłaty vivusa mija 25 maja, a Providenta 30 maja. Nie wiem a bardzo co zrobić, czy wpłacić te pieniądze które mam na vivusa, czy spłacić providenta, przedłużać terminu nie chcę, bo to sporo kosztuje, a nie poprawi mojej sytuacji, bo nie wiem, czy za miesiąc będę miał z czego oddać. Proszę o radę, co mogę zrobić.


W tym momencie to musisz szukać jak najszybciej pracy. I tym się zajmi. A nie myśl że nie będziesz mieć z czego spłacić.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
jakson

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 14:30
Niestety pożyczka od znajomych nie wchodzi w grę, a pracy też nie mogę szukać ze względów zdrowotnych. Mieszkam z rodzicami, którym się nie przelewa, nie mam nawet czego sprzedać.
Czy takie parabanki od razu wysyłają komornika czy da się z nimi negocjować?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 15:14
a co chciałbyś negocjować? co możesz zaoferować skoro nie masz żadnego dochodu?

jeżeli długi nie zostaną spłacone to windykacja i egzekucja + koszty (i zadłużenie) urośnie lawinowo; lepiej, abyś teraz to spłacił bo później będzie znacznie drożej i sprawa będzie się ciągnąć latami...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
jakson

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 16:40
Ale powinienem spłacić całą jedną pożyczkę, czy po trochę każdej? Mam 1500 złotych oszczędności. Liczę na to, że za jakiś miesiąc czy dwa uda mi się wyleczyć i znów wziąć się do pracy. Ewentualnie rodzice mogą mi pożyczyć drobne kwoty, choć wolałbym tego uniknąć. Nikt jednak nie pożyczy mi 1000 złotych. Czy z tymi parabankami da się w ogóle dyskutować?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

19.5.2015 10:57
Negocjuj, spłacaj po trochę. Lepiej chyba po troche kazdy kredyt, to zawsze mniejsze odsetki narosną.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2015 11:12
pożyczyłeś, musisz oddać, jeżeli nie masz to przedłużasz (i za to płacisz! tak działają chwilówki), ale to rozwiązanie tylko na chwilę

spłać jedną do końca a drugą przedłuż i zbieraj pieniądze na jej spłatę

jak będziesz mógł pracować to ubezpiecz się na życie, leczenie itp... w sytuacji kryzysowej będziesz mógł liczyć na wsparcie
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź