• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Brak spłaty karty kredytowej w mbank

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
korek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2015 9:38
WItam. Obecnie posiadam zadłużenie na karcie kredytowej w mbank o wysokości 10 tys. złotych. Jakis czas temu bank przekazał ten dług firmie windykacyjnej. Próbowałem się z nimi dogadać aby dali mi możliwość spłacania tego w wysokości 300 zł miesięcznie bo tylko na tyle mnie stać. Ci mam z tym robić?
Czy firma windykacyjna może przekazać dług do komornika?
Cytuj
marcinaz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2015 9:57
korek napisał
WItam. Obecnie posiadam zadłużenie na karcie kredytowej w mbank o wysokości 10 tys. złotych. Jakis czas temu bank przekazał ten dług firmie windykacyjnej. Próbowałem się z nimi dogadać aby dali mi możliwość spłacania tego w wysokości 300 zł miesięcznie bo tylko na tyle mnie stać. Ci mam z tym robić?
Czy firma windykacyjna może przekazać dług do komornika?


Ogólnie ciężka sprawa ale wydaje mi sie,że powinieneś tak czy inaczej płacić trochę pieniędzy na rachunek przynajmniej raz w miesiącu. Jeśli firma windykacyjna będzie widziała,że na rachunku jakiś ruch jest to nie będzie sprawy przekazywała od razu do komornika.
Rozumiem,ze chcą abyś spłacił w tej sytuacji całość kwoty tak?
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

4.5.2015 12:09
korek napisał
WItam. Obecnie posiadam zadłużenie na karcie kredytowej w mbank o wysokości 10 tys. złotych. Jakis czas temu bank przekazał ten dług firmie windykacyjnej. Próbowałem się z nimi dogadać aby dali mi możliwość spłacania tego w wysokości 300 zł miesięcznie bo tylko na tyle mnie stać. Ci mam z tym robić?
Czy firma windykacyjna może przekazać dług do komornika?


To nie firma windykacyjna przekazuje sprawę do komornika, tylko bank. Czyli jeśli firma windykacyjna nic nie wskóra, idzie info do banku a bank kieruje sprawę do sądu. Sąd wystawie pismo o egzekucji i ściągnięciu należności.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2015 13:31
Spłacaj ile mozesz na razie. Zawsze to mniejsze zadłużenie zostanie. Jak dojdzie do komornika to juz ciezszy temat bedzie.
Cytuj
korek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2015 8:08
Aha czyli rozumiem,że firma windykacyjna nic nie może? I nie mają prawa straszyć mnie komornikiem bo to nie od nich zależy?

Postaram się spłacać każdego miesiaca. Może jak zobaczą ,że jest ruch na rachunku to przestaną mnie tak gnębić.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

5.5.2015 8:59
Moze. Windykacja jest od ściągania należności. To nie jest tak, ze nic nie może zrobić z długiem.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.5.2015 9:26
korek napisał
Aha czyli rozumiem,że firma windykacyjna nic nie może? I nie mają prawa straszyć mnie komornikiem bo to nie od nich zależy?

Postaram się spłacać każdego miesiaca. Może jak zobaczą ,że jest ruch na rachunku to przestaną mnie tak gnębić.


dlaczego nie spłacałeś chociaż kwoty minimalnej? 3% od 10kzł to właśnie 300 zł, nie miałbyś problemów z windykacją, komornikiem, teraz dług potężnie urośnie w związku z kosztami egzekucji...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
korek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.5.2015 11:14
Właśnie mam nadzieję,że sama spraw nie trafi do komornika bo jak ostatnio sam się wczytałem w koszta tych egzekucji to są spore. Nie spłacałem bo nie miałem z czego, bo nie pomyślałem. No nie wiem... Obecnie staram się spłacać te 300 zł. Jak narazie firma windykacyjna przycichła. Postaram się znaleźć jakąs pracę sezonową latem to może jakoś wtedy uda mi się to spłacić.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.5.2015 12:17
Tzn., ze na razie im to wystarcza. Dobrze ze spłacasz chociaż po trochę.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

12.5.2015 12:28
jeżeli spłacasz dług (10kzł + koszty) po 300 zł miesięcznie to nigdy go nie spłacisz, ciekawe czy chociaż kapitału ubywa czy tylko odsetki i koszty pokrywasz?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź