• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

mieszkanie nowe czy uzywane

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 13:40
Rozważając tą sama lokalizację - wolieliby Państwo kupić tańsze mieszkanie z rynku wtórnego, czy droższe a jednak nowe? W naszym artykule piszemy o tym jakie mieszkania wolą kupować Polacy
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 13:50
dlaczego nowe mieszkanie musi być droższe?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

24.4.2015 13:54
Właśnie myślę, ze MDM miał na to ogromny wpływ. Nie mozna kupować nieruchomości z drugiej reki, wiec jest zainteresowanie nowymi.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 14:04
Robert Sierant napisał
dlaczego nowe mieszkanie musi być droższe?
Robert Sierant napisał
dlaczego nowe mieszkanie musi być droższe?

Nie musi, ale jednak zwykle tak jest. Sytuacja zmienia się, gdy jest możliwość skorzystania przy zakupie z MDM.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 14:49
no właśnie, ciekawe,czy gdyby w programie MDM i innych podobnych można było kupować mieszkania z rynku wtórnego to nadal większość chciałoby kupować nowe mieszkania? Na pewno dla części ludzi jest to jakiś wyznacznik czy to statusu społecznego czy też komfortu życia, ale wątpię czy większość osób tak na to patrzy.
Inna sprawa to to, że czasem do kosztów zakupu mieszkania z rynku wtórnego dochodzą też koszty remontu, a wtedy ceny są już chyba zbliżone?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.4.2015 14:55
Ja bym nie mowil, ze to wyznacznik statusu. Bardziej wygoda wlasnie. Wprowadzasz sie do mieszkania, gdzie nikt wcześniej nie mieszkał, moze i twojego projektu. Jest luksus, wygoda. Czysto, przyjemnie.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 15:20
Zawsze nowe będzie lepsze i zazwyczaj droższe, jeśli mówimy o tej samej lokalizacji itd. A jesli chodzi o mdm to nie do konca sie zgadzam, ze to dobrze ze mozna tylko rynek pierwotny. Na rynku wtrónym tez jest "ciekawie", powinno sie miec wybrów.
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.4.2015 15:28
Gdyby był wybór, to deweloperzy już by aż tyle nie skorzystali. A słyszałam, że to głównie ze względu na nich został wprowadzony ten program. Ile w tym prawdy, to nie wiem, ot taka plotka krąży w moich kręgach. Choć z drugiej strony ciekawe dlaczego wybór mieszkania został ograniczony do rynku pierwotnego. Może ktoś potrafi to wyjaśnić?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

25.4.2015 22:11
Prawda jest taka, że MDM ma za zadanie pobudzić rynek pierwotny, ponieważ wpływa to na PKB, odprowadzany CIT itp. Budżetu ten program wiele nie kosztuje. Niezależnie od tego, jak dużą część rynku obejmie program dopłat, zawsze znajdą się niezadowoleni.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Steven

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.4.2015 21:06
A czy są obecnie lub są może planowane jakiś inne tego typu programy? MDM jest jednak dla ograniczonej grupy osób, tam jest jakiś limit wiekowy, a jestem ciekaw, czy może jest jakaś pomoc tego typu dla starszych osób? Wiem, że kiedyś był jakiś program Rodzina na Swoim, czy on dalej funkcjonuje?
Cytuj
Odpowiedź