• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dlugi byłego męża

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
mariamass

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2015 12:30
Witam. Jestem obecnie w separacji z mężęm. Już od ponad 20 lat.Alimentay na dzieci płacił ale wiem,że bardzo zadłużył się w kraju, w którym pracował i obecnie w którym żyje ( UK).

Chciałabym zabezpieczyć siebie oraz dzieci przed ewentualnym dziedziczeniem długów. Jak mogę się do tego zabrać ?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.4.2015 12:50
separacja czyli macie rozdzielność majątkową?

jeżeli tak to na razie nic Wam nie grozi, ale jak mąż umrze będziesz miała 6 m-cy, aby odrzucić spadek po nim i zrobić to również w imieniu dzieci
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

20.4.2015 12:58
Skoro jestescie wseparacji to macie oddzielny majatek, wiec nie ma sie co obawiac. Orzeczenie separacji skutkuje powstaniem między małżonkami rozdzielności majątkowej. Dzieki temu jestes zwolniona z odpowiedzialności za długi drugiego małżonka. Chodzi tu oczywiście o długi powstałe już po uprawomocnieniu się orzeczenia przez sąd. Jesli mieliscie wczesniej jakies dlugi, to sa wspolne.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2015 13:39
wlasnie. Pytanie tez kiedy dokradnie powstały te jego długi.
Cytuj
tales

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 9:00
A teraz miały się chyba zmienić przepisy mówiące o dziedziczeniu, może ktoś słyszał? Chodziło tam zdaje się o to, że dotąd jeśli nie odrzuciło się spadku, to dziedziczyło się wszystko, majątek i długi, a teraz mieli wprowadzić to dziedziczenie z dobrodziejstwem inwentarza, czyli nie wszystkie długi, a jedynie te, które nie przewyższają odziedziczonego majątku. To już weszło, wie ktoś?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

21.4.2015 10:48
Może dobrze jak byś zasięgnęła porady prawnej.
Darmowe porady x
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 10:52
mariamass napisał
Witam. Jestem obecnie w separacji z mężęm. Już od ponad 20 lat.Alimentay na dzieci płacił ale wiem,że bardzo zadłużył się w kraju, w którym pracował i obecnie w którym żyje ( UK).

Chciałabym zabezpieczyć siebie oraz dzieci przed ewentualnym dziedziczeniem długów. Jak mogę się do tego zabrać ?


Jeśli to była separacja sądowa ustalona przez sąd wtedy bank nie będzie się dochodził od małżonki o spłatę zobowiązania. Natomiast jeśli mąż by umarł to dziedziczenie długów spada tylko na dzieci, a żona jeśli brała kredyty razem z mężem, czy też w okresie małżeństwa, to również może odpowiadać za jego długi. Prawo w Polsce jest chore ale i skuteczne heh.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
mariamass

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 11:06
Nie braliśmy kredytów razem. Z tego co wiem to sam narobił sobie tych długów obecnie.

Mamy rozdzielczość majątkową. Trochę mnie tutaj uspokoiliście ponieważ człowiek czyta sobie o różnych takich przykrych sytuacjach.

Najgorsze,że połowa domu, w którym obecnie mieszkam należy do męża. Planowaliśmy go przepisać dzieciom. Czy w takiej sytuacji jest ryzyko,że zostanie on odebrany?
Wypowiedź została zmieniona przez: mariamass 21.4.2015 11:07
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 11:11
jeżeli jeszcze nie jest za późno to niech ex mąż przepisze dom na dzieci (trzeba liczyć na to, że nikt nie powoła się na skargę pauliańską), bo jeżeli dojdzie do egzekucji to wierzyciele z pewnością domem się zainteresują
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

21.4.2015 11:36
A mąż to przepisze dobrowolnie?
Cytuj
Odpowiedź