• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Refinansowanie kredytu samochodowego

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 16:37
Refinansować możemy nie tylko kredyty mieszkaniowe, czy gotówkowe. Samochodowe również. Jak i gdzie? O tym tutaj.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
aleca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 17:45
Hm, o tym nie wiedziałam.
Tylko zastanawiam się, skoro istnieje już coś takiego jak konsolidacja, po co ktoś wymyślił refinansowanie? Z tego co przeczytałam, to kredyt konsolidacyjny ma zwykle więcej zalet, przede wszystkim to, że można skonsolidować kilka kredytów, więc co nowego wnosi nam kredyt refinansowany? Czy tu chodzi tylko i wyłącznie o możliwość zmniejszenia oprocentowania?
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 8:08
Raczej jeśli mamy możliwość obniżenia sobie oprocentowania, to będzie najważniejsze w tym wszystkim. Bo większość ludzi myśli pójde do innego banku aby było mi lepiej, dadzą mi kredyt na 10 lat a wcześniej miałem na 5 lat. Jak najbardziej obniży ci się rata kredytu ale oddasz więcej odsetek bankowi za okres spłaty. I do tego może być jeszcze opłata prowizji za przyznany kredyt.
Ale jeśli przenosimy kredyt do innego banku to ważne jest to aby mieć lepsze warunki kredytowe przy tym samym okresie kredytowania który był dotychczas.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 10:47
A czy nie można w takim wypadku iść do banku i renegocjować warunków kredytu? Słyszałem, że w wielu placówkach jest taka możliwość. To może być jednak lepsze dla nas rozwiązanie, szczególnie jeśli wiemy, że będziemy mieć niedługo kłopoty finansowe. Można chyba wtedy poprosić o przedłużenie spłaty kredytu, rozłożenie na więcej rat, wówczas też będą one mniejsze.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 11:19
jak ktoś ma kilka kredytów to może je skonsolidować, a jak zaciągnął jeden i zamienia go na inny to mamy refinansowanie

czy to się opłaca? to już zależy od tego co i na co chcemy zamieniać? na jakich warunkach?

można również iść i renegocjować warunki udzielonego kredytu najlepiej w sytuacji, gdy mamy już ofertę (a najlepiej decyzję) z innego banku
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 13:15
O słuszna uwaga. Moze zacząć od renegocjacji warunków. Myślę, że przy kredytach samochodowych te kwoty nie sa az takie wielkie, zeby opłacało sie przenosić do innego banku i to wszystko załatwiać, juz lepiej zainteresować się negocjacjami.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 13:35
na auto ludzie potrafią pożyczyć prawie tyle co na nieruchomość, oprocentowanie sporo wyższe więc nawet przy niższych kwotach opłaca się refinansować
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 14:11
Auta potrafią byc drogie, do tego chyba nie trzeba przekonywać. Jak ktoś juz kredytuje to zwykle właśnie droższy samochód. Pytanie tylko, czy faktycznie uda sie znaleźć ofertę wartą zachodu. Ale to już chyba trzeba ustalać w konkretnych przypadkach.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 15:04
Refinansowanie to ogolnie niezly pomysł, zawsze moze sie okazac dobrym rozwiazaniem jesli znajdziemy na rynku jednak lepszy produkt, a ten ktory splacamy jest po prostu drogi.
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2015 12:03
Zastanawiam się czy w ogole ludzie często refinansują? To popularna forma kredytowania?
Cytuj
Odpowiedź