• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Które banki są polskie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
aleca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 13:54
Załóżmy przez chwilę, że ktoś nie patrzy na funkcjonalność i opłacalność, ale kieruje się patriotyzmem przy wyborze banku. W tym wypadku na którą instytucję mógłby zwrócić uwagę? Który bank ma większość udziałów w polskich rękach?
Na razie wiem tylko o PKO BP S.A., w którym ponad 30% udziałów kontroluje Skarb Państwa i Getin Noble Bank, gdzie głównym udziałowcem jest Leszek Czarnecki.
O których jeszcze bankach można powiedzieć, że są polskie?
I czy to w ogóle ma dla was znaczenie?
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 16:05
Bank Pocztowy S.A. oraz BGK S.A. Okazuje się, że ma znaczenie. Część klientów chce mieć kredyt hipoteczny w "Polskim banku". Niektórym patriotyzmu wystarcza jedynie do zapoznania się z ofertą. Czyli, jeśli oferta banku zagranicznego jest lepsza to koniec z patriotyzmem. Jednak jet wąska grupa patriotów - szacuję ją w hipotekach na ... 1%.
Wypowiedź została zmieniona przez: Krzysztof Rzymski 17.3.2015 16:05
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 18:00
Według mnie nie ma się co dziwić. W końcu czego ludzie mają bronić? Dzisiejsza Polska to już nie jest ten kraj, za który ginęli nasi dziadkowie, większość została rozdarta i sprzedana obcym. Skoro nasze 'elity' wyglądają, jak wyglądają to z kogo prości ludzie mają czerpać wzory?
Teraz dla każdego liczy się przede wszystkim zysk. A skoro zagraniczne banki dają lepsze oferty, no to cóż...
Aczkolwiek myślę, że będę to miał na uwadze w razie czego.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 20:26
polskie są BSy (można tam dostać kredyt hipo), NBP oraz ww.

rozbijają mnie klienci, którzy chcą kredyt w polskim banku o nazwie PKO BP SA...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 8:50
Sam w ostatnim czasie czytałem sobie reportaż o polskiej bankowości. Obecnie polskie banki maja ok 40% rynku. Szacuje się,że powinno być to ok 70%. Proporcje powinny być odwrócone dla dobra gospodarki. Tak jak jest na przykład w krajach zachodnich.
Niestety u nas jest bardzo dużo obcego kapitału. WIększość banków jest z obcych. I jeśli ktoś bedzie brał kredyt to będzie patrzył się na oprocentowanie. Nie na to czy bank jest polski.
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 8:50
W PKO BP ponad 1/3 akcjonariatu ma wciąż Skarb Państwa. A odpowiadajac na pytanie, dla mnie nie ma roznicy czy jest to polski bank, czy portugalski. Podobnie jak robie zakupy w Biedronce, bo jest taniej.
Cytuj
Odpowiedź