• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

tani kredyt na mieszkanie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 9:53
Jakie są podstawowe zasady znalezienie taniego, a przy tym dobrego kredytu na mieszkanie? Zebraliśmy kilka wskazówek, aby wiedzieli Państwo na co zwracać szczególną uwagę. tutaj Dodaliby coś Państwo do tego?
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Słupczynski 16.3.2015 9:53
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 10:36
Najważniejsze to znaleźć dobrą ofertę i negocjować, no i oczywiscie korzystac z mozliwych dopłat jesli sie kwalifikujemy,
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 10:48
bardzo płytko potraktowane zagadnienie, na wstępnie błędne założenie, że klient, który ma w banku x konto dostanie tam lepsze warunki niż nowy klient, w zdecydowanej większości fakt posiadania (lub nie) konta nie ma znaczenia i nie wpływa na ofertę...

raty równe wybierane są przez ponad 90% kredytobiorców, nie będę się rozpisywał dlaczego
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 11:04
Informacje rzeczywiście ogólne ale wartę przeczytania.
Co do takiej samej oferty dla nowego klienta i takiego np. z 15letim stażem to ciężko mi uwierzyć.
Co do rat to wiadomo że lepiej jest jak najwcześniej spłacić jak najwięcej by nas odsetki nie zżarły ale nie każdego na to stać co w pełni rozumiem.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 13:45
Ogolne rady. Fakt nie ma szczegółów,O ratach równych i malejacych napsiano juz referaty, nie tylko na tej stronie. Takze mozna sobie doczytac dlaczego ludzie takie wola i dlaczego warto :)
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 13:57
jak masz 15 lat stażu w danym banku to plus jest taki, że nie musisz przedstawiać wyciągu z konta...

a jak jest w telekomach? klient przedłużający umowę najczęściej dostanie gorszą ofertę niż klient przenoszący numer pomiędzy sieciami
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 14:00
Ja akurat, gdy szukałem nowej oferty, bo stara sie konczyla to wcale w innych sieciach nie proponowali mi lepszej. Najlepszą dostałem jak chciałem rezygnować w swojej sieci. Wiec zostałem i przedłużyłem umowę.
Wypowiedź została zmieniona przez: grzes33 16.3.2015 14:00
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 14:54
A i tak dla większości ludzi największym problemem nie są odsetki, ale fakt, ze żaden bank nie udzieli im kredytu, bo mają na przykład umowy śmieciowe, albo nie posiadają wkładu własnego. Właśnie! Czy w każdym banku przy zaciąganiu kredytu hipotecznego wymagany jest wkład własny czy ma to miejsce jedynie przy dofinansowaniach? Bo szczerze mówiąc dotąd interesowałam się tylko tą drugą opcją, no ale niestety się nie załapie, więc będę szukać innej możliwości.
W zasadzie mogłabym za taki kredyt zapłacić nawet więcej, ale żeby mi go w ogóle jakikolwiek bank udzielił! W końcu dom będzie zabezpieczeniem w razie czego.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 14:57
10% wkładu własnego to obecnie minimum, od 1 stycznia będzie to 15%

umowy śmieciowe nie są problemem o ile klient uzyskuje je od min. 12 m-cy

samo zabezpieczenie nie wystarczy, aby uzyskać kredyt konieczna jest zdolność kredytowa czyli możliwość spłaty zobowiązania zgodnie z harmonogramem
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 8:16
Wionella napisał
A i tak dla większości ludzi największym problemem nie są odsetki, ale fakt, ze żaden bank nie udzieli im kredytu, bo mają na przykład umowy śmieciowe, albo nie posiadają wkładu własnego. Właśnie! Czy w każdym banku przy zaciąganiu kredytu hipotecznego wymagany jest wkład własny czy ma to miejsce jedynie przy dofinansowaniach? Bo szczerze mówiąc dotąd interesowałam się tylko tą drugą opcją, no ale niestety się nie załapie, więc będę szukać innej możliwości.
W zasadzie mogłabym za taki kredyt zapłacić nawet więcej, ale żeby mi go w ogóle jakikolwiek bank udzielił! W końcu dom będzie zabezpieczeniem w razie czego.
Ale dlaczego sie dziwisz, że sama hipoteka to zbyt malo. Moim zdaniem im wiecej wszelkiego rodzaju zabepzieczen tym lepiej. Banki musza dbac, zeby klienci splacali kredyty. Potem po pierwsze to problem dla banku, ale tez dla samego klienta, jak sie okazuje ze jednak przeszacował swoje mozliwosci.
Cytuj
Odpowiedź