• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Karta zbliżeniowa

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
wika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 9:19
Witam
Zastanawiam się nad kartą zbliżeniową. Słyszałam jednak dzisiaj, że w razie kradzieży i zastrzeżenia karty można nią dalej płacić! Jak to możliwe? Podobno pomimo zastrzeżenia można płacić większością kart w Polsce i na świecie robiąc debet na koncie. W takim razie jak sobie radzić w przypadku kradzieży takiej karty?
Cytuj
wiktor111

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 11:45
Używam kary zbliżeniowej i myślę, że przesadzasz. Jeśli ktoś by ci rzeczywiście ukradł tą kartę to w banku na pewno by ją skutecznie zablokowali. Nie panikuj i nie czytaj więcej dziwnych opinii na forach:) Z resztą wystarczy mieć kartę zawsze przy sobie wtedy raczej nikt ci jej nie ukradnie.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 13:27
Z tym trzymaniem karty zawsze przy sobie się nie zgodzę. Złodzieje potrafią wyjąć portfel z kieszeni tak, że nawet się nie spostrzeżesz. Mi kiedyś ktoś wyjął telefon z torebki, która była zamknięta a ja miałam ją na ramieniu. Do dzisiaj nie wiem jak to się stało.
Cytuj
goyko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 15:50
Ja używam karty zbliżeniowej od sześciu miesięcy i uważam, że to świetny wynalazek. Nie boję się, że ktoś mi ją ukradnie i pojedzie po debecie. Od tego jest bank by w razie kradzieży zablokować kartę. Z resztą te karty mają zabezpieczenia i bez pinu można nimi płacić tylko za drobne zakupy.
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 19:28
Ja tam nie ufam takim wynalazkom. Za bardzo bałabym się że ktoś będzie miał dostęp do moich pieniędzy i zanim ja zdarzę zablokować kartę to moje pieniądze zostaną wydane. Wiem że przy większych kwotach trzeba wpisać pin a co komu szkodzi robić drobne zakupy w kilku sklepach co chwile?
Cytuj
Belea

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 20:58
To ja wychodzę z założenia że jeśli nasza elektronika poszła do przodu to taki złodziej też sie pewnie rozwiną i to jeszcze szybciej niż my. Dlatego on już jest przygotowany na to jak ukraść nasze pieniądze. Zdecydowanie wole stary sposób płacenia a nie te wszystkie karty zbliżeniowe i inne wynalazki.
Cytuj
Ostoja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 22:33
A orientujecie sie może czy da sie w jakikolwiek sposob zablokować kartę paypass? Chodzi mi własnie o płatność ta karta, by za każdym razem potwierdzać operacje kodem PIN? Obawiam sie o moje fundusze zgromadzone na tej karcie a transakcje do 50zl nie wymagają podania PINu przez co moga byc wykorzystane do kradzieży.
Cytuj
zuza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 6:59
Ostoja idź do swojego banku i zapytaj czy mogą zablokować tą kartę. Wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu. Płacąc za zakupy powyżej 50 złotych musisz podać pin? Nie wiem jak ludzie mogą decydować się na kartę zbliżeniową wiedząc, że nie ma pełnego zabezpieczenia. Co z tego, że jest pin od większych kwot skoro zakupów do 50 złotych złodziej mógłby zrobić ile tylko by chciał
Cytuj
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 9:01
I dlatego ja też nie decyduje sie na taka kartę. taki złodziej bez problemu mógłby kilkakrotnie zrobić zakupy za 50 zł nie znając naszego pinu. A nie zawsze szybko zauważamy ze ktoś nam kartę ukradł i prosimy o jej zablokowanie. A da sie może jakoś zlokalizować ukradzioną kartę? Są jakieś czujniki albo czipy?
Cytuj
Gigant

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 11:22
To ja ostatnio czytałem o sposobach jakie teraz maja złodzieje żeby dzięki tym kartom zbliżeniowym pozyskać nasze pieniądze. Moim zdaniem nie jest to takie trudne i jak to mówią " każdy głupi by to zrobił " a my nawet nie bylibyśmy świadomi tego że ktoś właśnie okradł nasze konto.
Cytuj
Odpowiedź