• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czego oczekuje kredytobiorca zaciagając kredyt hipoteczny.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Marcin IwanejkoDoradca finansowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 337 razy

Wyślij wiadomość

5.3.2015 16:56
Chciałbym się dowiedzieć jakie są Państwa oczekiwania co do kredytu hipotecznego, co dla Państwa jest ważne, a co irytujące. Czy biorąc kredyt hipoteczny korzystaliście z usług Doradców w Bankach , czy niezależnych Doradców Finansowych.
Cytuj
Marcin Iwanejko
marcin.iwanejko@santander.pl
510 00 98 82
Róża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 13:10
Ja nie wykluczam,że pod koniec tego roku będę brała kredyt hipoteczny. W zasadzie jest jeszcze trochę za wcześnie aby się na to decydować niemniej przeglądam juz poszczególne oferty.
Co jest dla mnie najważniejsze? Oczywiście wysokość miesięcznej raty. Myślę,że będę decydowała się również na ubezpieczenie.
Wydaje mi sie, że nie ma sensu korzystać z usług doradców w banku ponieważ nic Ci tam konkretnego nie doradzą. Będą jedynie przekonywali do swoich usług i zachwalali swój bank.
Niezależny doradca to najlepsze rozwiązanie i z tego chyba skrzzystamy.
Cytuj
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 14:57
Też raczej bym się skłaniał ku niezależnym doradcom, aczkolwiek nigdy nie wiadomo, u kogo siedzą w kieszeni. Pewnie najlepszą opcją byłoby porównanie dostępnych kredytów we własnym zakresie. Tu z pomocą przychodzą wszelkie porównywarki.
A co do oczekiwań w stosunku do kredytu, to moim zdaniem najważniejsze jest jednak oprocentowanie i wszelkie dodatkowe opłaty. Dobrze, jak można od razu zorientować się mniej więcej, jaki będzie całkowity koszt takiego kredytu.
Wysokością rat i okresem spłaty można chyba dowolnie manipulować, więc na to bym raczej nie patrzył.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 21:17
Porównywarki i rankingi nie są miarodajnym narzędziem. Sam jako doradca kredytowy mam przez firmę udostępnione narzędzie do porównywania kredytów, jednak z niego nie korzystam. Na standardzie jako najtańsza opcja wypada mi oferta, która najtańszą zdecydowanie nie jest. Narzędzia tego typu nie są w stanie uwzględnić wszystkich zmiennych.
Osobiście jako doradca nie mam nic przeciwko temu, aby klient po wizycie u mnie sprawdził oferty u źródła, porównał je z innymi ofertami. Zawsze staram się, aby przedstawić klientowi rozwiązania dla niego optymalne.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 21:17
Porównywarki i rankingi nie są miarodajnym narzędziem. Sam jako doradca kredytowy mam przez firmę udostępnione narzędzie do porównywania kredytów, jednak z niego nie korzystam. Na standardzie jako najtańsza opcja wypada mi oferta, która najtańszą zdecydowanie nie jest. Narzędzia tego typu nie są w stanie uwzględnić wszystkich zmiennych.
Osobiście jako doradca nie mam nic przeciwko temu, aby klient po wizycie u mnie sprawdził oferty u źródła, porównał je z innymi ofertami. Zawsze staram się, aby przedstawić klientowi rozwiązania dla niego optymalne.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

7.3.2015 11:14
Faustyn napisał
Też raczej bym się skłaniał ku niezależnym doradcom, aczkolwiek nigdy nie wiadomo, u kogo siedzą w kieszeni. Pewnie najlepszą opcją byłoby porównanie dostępnych kredytów we własnym zakresie. Tu z pomocą przychodzą wszelkie porównywarki.
A co do oczekiwań w stosunku do kredytu, to moim zdaniem najważniejsze jest jednak oprocentowanie i wszelkie dodatkowe opłaty. Dobrze, jak można od razu zorientować się mniej więcej, jaki będzie całkowity koszt takiego kredytu.
Wysokością rat i okresem spłaty można chyba dowolnie manipulować, więc na to bym raczej nie patrzył.


Nic nie stoi na przeszkodzie aby po wizycie u doradcy w banku udać się do Niezależnego Doradcy i porównać oferty i oczywiście na odwrót.
Powiem Ci jedno Niezależny Doradca bazuje na swoich klientach i nie może pozwolić sobie żeby skopał robotę bo zadowolony klient przyciągnie większą rzeszę klientów.
Plusem takiego doradcy jest to że dopasuje ofertę tak dla klienta żeby była ona optymalna dla niego a w banku to różnie wychodzi. Są tacy doradcy w banku którzy tak manipulują klientem że klient wyjdzie z banku w poczuciu że to co mu przedstawiona to tak ma być i wszelkie mowy niezależnego doradcy że danych produktów nie musi brać - trafiają jak w mur
Wypowiedź została zmieniona przez: Doradca Lubuskie 7.3.2015 11:14
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 9:13
A ja się może zapytam inaczej niż Marcin

- czy jeżeli Niezależny Doradca Finansowy nie otrzymywałby wynagrodzenia z banków a tylko i wyłącznie od klientów, którym doradza?

Jak wyglądałoby w Polsce tego typu model współpracy?
Chciałbym zaznaczyć że w krajach Europejskich właśnie tak to wygląda.
Może przytoczę hipotetyczną sytuację:
Pan Kowalski idzie do banku X który przedstawia mi ofertę kredytu, potem udaje się do banku Y który robi to samo. Pan Kowalski od kolegi Nowaka dowiedział się o Doradcy Finansowym i na drugi dzień udał się do niego na zaplanowaną wizytę. Doradca wskazał mu inny bank Z i przedstawił oszczędności płynące z faktu zaciągnięcia kredytu w banku Z w porównaniu z bankami X i Y.
I teraz pytanie do wszystkich zakładając że Doradca nie otrzymuje wynagrodzenia z banku:
- jaką kwotę Pan Kowalski powinien zapłacić Doradcy za tą usługę?
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Monika Sendler

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 9:55
wzięłam kredyt hipoteczny kilka lat temu, na 40 lat. Banki jeszcze wtedy na tak długi okres go dawały. Najpierw porównywałam go sobie sama, nawet drukowałam strony z internetowych porównywarek i szłam do banku, aby to zweryfikować. Spotkałam się raz z kolesiem z Open Finance (namawiał mnie usilnie na bank, z którego nie chciałam skorzystać), potem powierzyłam wybór panu z Home Brokera. Gdy juz się mialam zdecydować, deweloper namówił mnie na usługi swojego doradcy, któremu już wówczas mogłam przedstawić konkretne oferty i banki, z których chciałam skorzystać. Niewiele więc ten pan mógł mu już doradzić :-), ale spojrzał obiektywnie na oferty, przeanalizował ze mna raz jeszcze, noo i mógł wiele podpowiedziec w sprawach papierkowych plus z racji kontaktów z deweloperem załatwiał często je sam. Dziś jestem zadowolona, i uważam, ze warto korzystać z wielu dostępnych źródeł w przypadku tak ważnej kwestii ja kredyt hipoteczny.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 10:28
Doradca Lubuskie napisał

- jaką kwotę Pan Kowalski powinien zapłacić Doradcy za tą usługę?

No jak to ile? To co zyskał:)
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 10:46
Łukasz ale nie od Ciebie chciałem odpowiedzi, tylko od innych osób które korzystały lub mają zamiar korzystać z usług doradców
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Odpowiedź