• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Pożyczki od osób prywatnych

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jaca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 20:18
Trafiłem niedawno na ogłoszenie w internecie dotyczące pożyczek od osób prywatnych. Zastanawiam się czy są ludzie którzy korzystają z tego typu usług. Nie sądzę by to było bezpieczne. Legalne raczej też nie jest. Co zrobić gdy w bliskim otoczeniu ktoś udziela takich pożyczek? Zgłosić to gdzieś?
Cytuj
FabianPol

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 23:02
też słyszałem o tych pożyczkach od osób prywatnych, troche wydaje mi sie to jako lekki przekręt ale jak ludzie mają przysłowiowy nóż na gardle to złapią się każdej pomocy. Pewnie takie osoby liczą sobie niezły procent przy takimi pożyczaniu i mogą sporo na tym zarobić. Ja coś takiego zgłaszałbym na policje
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 7:32
Szef mojego męża udziela takich pożyczek. Z tego co wiem od każdych pożyczonych pieniędzy bierze 30% to tyczy się pracowników, nie wiem jak jest z pożyczkami dla osób spoza firmy. Przypuszczam, że liczy sobie więcej. Takie udzielanie pożyczek jest nielegalne?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 9:17
Takie pożyczki są legalne, oczywiście nie zawsze. Według prawa należy podpisać umowę cywilnoprawną. Należy także od pożyczki odprowadzić podatek. Umowa pożyczki z powinna być sporządzona na piśmie, jeśli jej wartość wynosi od 500 zł lub więcej. Podatek obciąża osobę, która otrzymała pożyczkę. Stawka podatku wynosi 2%. Podstawą opodatkowania jest kwota.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
goyko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 12:49
To znaczy, że jeśli pożyczę od osoby prywatniej mniej niż 500 złotych nie trzeba spisywać umowy? W jaki więc sposób osoba, która nam pożyczyła pieniądze ma je odzyskać skoro nie będzie miała dowodu? Jakoś nie jestem przekonany do tego typu pożyczek. Ufam tylko bankom.
Cytuj
AdriannA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 16:35
Ja wolałabym iść do banku i załatwić to tak jak być powinno. Pewnie nie każdy chce sie zdecydować na taką umowe ze względu na podatek i proponują żeby zrobić to na tak zwaną umowę słowom. A później wyłudzanie jeszcze większych kwot. Jakoś bardzo kojarzy mi sie to z nielegalnymi interesami.
Cytuj
Sajmon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 21:53
No tylko nie każdy ma możliwość pójścia do banku bo np ma już tam zaciągnięty krety. Są osoby które biorą pożyczki i kredyty gdzie się tylko da. A później nie mają jak tego wszystkiego spłacić wtedy z pomocą przychodzi właśnie taka osoba ktora daje im prywatne kredyty.
Cytuj
jaca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2014 21:46
Nie miałem pojęcia, że takie pożyczki są legalne, naprawdę. Mój sąsiad udziela takich pożyczek na naprawdę wysoki procent i wkurza mnie, że tak naciąga ludzi. Ja wiem, że nie każdy może sobie pozwolić na pożyczkę w banku ale są jeszcze parabanki. Moim zdaniem to mniejsze zło.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 10:02
jaca napisał
Nie miałem pojęcia, że takie pożyczki są legalne, naprawdę. Mój sąsiad udziela takich pożyczek na naprawdę wysoki procent i wkurza mnie, że tak naciąga ludzi. Ja wiem, że nie każdy może sobie pozwolić na pożyczkę w banku ale są jeszcze parabanki. Moim zdaniem to mniejsze zło.
Przeciez to jest legalne. Jeden ma zbyt wiele kasy to pozycza innemu, który akurat w tym momencie potrzebuje.
Cytuj
romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2014 7:00
Może i pożycza ale na jaki procent! Nie wiem jak można się decydować na takie pożyczki. Już lepiej iść do jakiegoś parabanku tam przynajmniej wiadomo, że jedyne co ci grozi to windykacja i ewentualnie komornik.
Cytuj
Odpowiedź