• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kto zaciągał kredyty we frankach?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

23.2.2015 10:50
Tutaj trochę informacji statystycznych o posiadaczach kredytów we frankach. Ile lat ma statystyczny frankowicz? Gdzie mieszka?
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.2.2015 11:22
Jakiś czas temu widziałam mapkę, w której było pokazane w jakich powiatach jest najwięcej osób biorących kredyty we frankach. Wyłącznie zachodnia część Polski, większe miasta. Wyborcy PO - typowe lemnigi.
W Lubelskim , Podlaskim czy Podkarpackim praktycznie nikt nie brał kredytu we frankach szwajcarskich ponieważ osób normalnie nie było na to stać !
Czy w takim przypadku przeciętnemu Kowalskiemu ma być szkoda frankowiczów ? ^^ Nie sądzę.
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.2.2015 11:51
Adrianna napisał
Jakiś czas temu widziałam mapkę, w której było pokazane w jakich powiatach jest najwięcej osób biorących kredyty we frankach. Wyłącznie zachodnia część Polski, większe miasta. Wyborcy PO - typowe lemnigi.
W Lubelskim , Podlaskim czy Podkarpackim praktycznie nikt nie brał kredytu we frankach szwajcarskich ponieważ osób normalnie nie było na to stać !
Czy w takim przypadku przeciętnemu Kowalskiemu ma być szkoda frankowiczów ? ^^ Nie sądzę.
Troche pokreta jest twoja logika...
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.2.2015 14:34
Statystyki to czesto tylk statystyki. Wypadkowa jakichs tam zdarzen czesto. Nie wyciągał bym daleko idacych wniosków na tej podstawie. Ze niby bogatsi brali kredyt we frankach. gdyby tak bylo to teraz nikt by nie protestował, nie wysyłała petycji, tylko ci bogaci splacali by naleznosci. Widac ne sa tak zamozni, skoro maja problemy ze splata. Z drugiej strony slyszalem, ze frankowcy to grupa która najbardziej terminowo splaca kredyty. To wszystko jest skomplikowane.
Cytuj
patkanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 10:04
Ja nie oceniam. Sama nie brałam kredytu we frankach. Z drugiej strony ciężko jest mi również współczuć tym osobom ponieważ wiadome jest ,że skoro bierzesz kredyt w innej walucie to musisz liczyć się z wahaniami poziomu waluty. Kiedy frank był niski to ich to nie interesowało. Teraz podnoszą raban.
Niech sami się tym teraz martwią, sami negocjują z bankami. Na pewno nie powinna ponosić za te 2 mln osób konsekwencji reszta społeczeństwa ( która swego czasu myślała bardziej perspektywicznie i wzięła kredyt w złotówkach).
Chcieli brać taki kredyt to teraz niech go spłacają.
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 13:58
Tez czytalem, ze frankowicze to grupa najlepiej splacajaca kredyty, wiec chyba pora zamknac temat, bo i media maja ostatnio ine afery na głowie, o których pisza wprost :D
Cytuj
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 15:03
Nie chciałam tutaj na pewno nikogo obrazić. Jestem również zdania,że cała sytuacja jest bardzo rozdmuchana. I że powinniśmy mieć ważniejsze rzeczy na głowie. Oni sami nawarzyli sobie piwa i oni powinni teraz dyskutować z bankami o ewentualnym wydłużeniu okresu spłaty czy o wakacjach kredytowych w razie problemów.
Zresztą obecnie frankowicze i tak sa na dużym plusie względem osób, które spłacały kredyt w złotówkach . Kurs franka może spadnie. Nie bedzie się przecież cały czas utrzymywał na tak wysokim poziomie.
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 15:12
Adrianna napisał

Zresztą obecnie frankowicze i tak są na dużym plusie względem osób, które spłacały kredyt w złotówkach .


Rzeczywiście, część frankowiczów jest na plusie. Ale mniej więcej połowa czyli roczniki 2008, 2007 i ew. 2006 są na minusie. Można to sprawdzić na ... comperia.pl, gdzie jest dostępny ogólny i prosty kalkulator.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 15:37
Ciekawe jak jest ze statystkami splacania w roznych walutach. Widział ktos cos takiego?
Wypowiedź została zmieniona przez: Radosław 24.2.2015 15:38
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 11:29
http://www.comperia.pl/kto-najlepiej-splaca-kredyty.html jest comperiowy artykuł na ten temat. Zerknij sobie. Co prawda nie jest pierwszej swieżości, ale wnioski mozna wyciągnąc :)
Cytuj
Odpowiedź