• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Na ile maksymalnie kredyt hipoteczny?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
nani08

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 22:27
Również uważam, że kredyt jest ubezpieczony Banki teraz nie udzielają kredytów bez ubezpieczenia nawet tych małych. Ja jakiś czas temu brałem kredyt na 10 tysięcy i mam ubezpieczenie. Zapytaj rodziców wprost czy ubezpieczali kredyt i nie nastawiaj się od razu na to, że w przyszłości go nie spłacisz. Trochę pozytywnego nastawienia:)
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 11:30
czy jest sens brać kredyt w wieku 30 lat na 30 lat ? kurcze marzy nam sie domek ale jak pomyśle że np spłaty kredytu przeszłyby na dzieci to nie wiem czy to taki dobry biznes... no i pytanie od czego zalezy to rozkładanie na lata? czy lepiej rozłozyc na wieksza ilosc lat i splacac spokojnie i nie martwić sie o nic czy sprężyć sie i spłacić maksymalnie jak najszybciej ?
Cytuj
be free like a child
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 12:05
Też się nad tym zastanawiam. Czy jak wezmę kredyt na np. 25 lat to raty będą niższe niż w przypadku kredytu na 35? Co z odsetkami? Wydaje mi się, że im dłuższy czas spłacania kredytu tym większe odsetki. Czy może się mylę? Dla nas chyba byłoby najlepiej wziąć kredyt na maksymalny okres czasu...
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 13:12
madzialenka89 napisał
Też się nad tym zastanawiam. Czy jak wezmę kredyt na np. 25 lat to raty będą niższe niż w przypadku kredytu na 35? Co z odsetkami? Wydaje mi się, że im dłuższy czas spłacania kredytu tym większe odsetki. Czy może się mylę? Dla nas chyba byłoby najlepiej wziąć kredyt na maksymalny okres czasu...
Zarówno kredyty hipoteczne zaciągane na maksymalny (dłuższy) okres jak i te na krótszy maja wady i zalety. Warto wziąć kredyt na dłuższy okres jeśli zależny nam na miesięcznej niższej racue kredytu, mniejszym obciążeniu budżetu, często również biorąc taki kredyt możemy otrzymac wyższą kwotę kredytu – nasza zdolność może okazać się wyższą. Jednak taki kredyt wiąże się również z pewnym ryzykiem, trudno zaplanować długofalowo własną sytuacje finansowa jak i sytuacje na rynku.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Szymoniak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 15:08
A czemu aż na tak długo - to nieopłacalne!
Cytuj
mam jeans tommy hilfiger
Gość

Niezarejestrowani

22.5.2014 15:13
Od razu nieopłacalne. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Jeśli ktoś chce rozlozyć całą sumę na wiecej nizszych rat, bo przewiduje że moze bedzie wiecej zarabial to czemu nie.
Cytuj
Józio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 14:22
Moim zdaniem to na ile lat rozłożymy sobie taki kredyt jest nasza indywidualną sprawą. Przecież nie każdego jest stać na rozkładanie takiego kredytu na mniej większych rat. Każdy z nas zarabia różnie. Jeden więcej inny mniej. Wiec jak kogoś stac na wysokie raty to spłaci taki kredyt szybciej.
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 14:49
Renata Grochowska napisał
madzialenka89 napisał
Też się nad tym zastanawiam. Czy jak wezmę kredyt na np. 25 lat to raty będą niższe niż w przypadku kredytu na 35? Co z odsetkami? Wydaje mi się, że im dłuższy czas spłacania kredytu tym większe odsetki. Czy może się mylę? Dla nas chyba byłoby najlepiej wziąć kredyt na maksymalny okres czasu...
Zarówno kredyty hipoteczne zaciągane na maksymalny (dłuższy) okres jak i te na krótszy maja wady i zalety. Warto wziąć kredyt na dłuższy okres jeśli zależny nam na miesięcznej niższej racue kredytu, mniejszym obciążeniu budżetu, często również biorąc taki kredyt możemy otrzymac wyższą kwotę kredytu – nasza zdolność może okazać się wyższą. Jednak taki kredyt wiąże się również z pewnym ryzykiem, trudno zaplanować długofalowo własną sytuacje finansowa jak i sytuacje na rynku.

Dziękuję bardzo za odpowiedź:) Chyba jednak zdecydujemy się na maksymalny okres spłacania kredytu. Z pewnością będzie to odciążenie dla naszego budżetu. Moim zdaniem kredyt hipoteczny jest ryzykiem bez względu na czas jego trwania. Nikt nie wie co będzie jutro a co dopiero za 20 czy 30 lat. Dlatego zaryzykuję i wezmę kredyt na 35 lat z nadzieją, że uda mi się go spłacić bez problemu.
Cytuj
Zuzulaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 20:19
Wiadomo ze jak weźmiecie kredyt na tak długi okres czasu to na dość długo was to obciąży. Ale przynajmniej raty będą wtedy dużo niższe. Moi znajomi też chcieli starać sie o taki kredyt, niestety facet ma umowę tylko na pół etatu mimo tego że pracuje na cały i nie mają najmniejszych szans na dostanie kredytu hipotecznego.
Cytuj
dzejkop

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 0:16
Tak to jest pracujemy na cały etat a rejestrują nas na pół etatu .W takiej sytuacji możemy zapomnieć że gdziekolwiek otrzymamy kredyt .A prawdą jest że warto wsiąść kredyt na dłużej , na pewno będzie nam lżej ,wtedy nie odczujemy w budżecie domowym spłaty rat .
Cytuj
Odpowiedź